Jump to content
FAS Goran
Joca

Plivajući zamajac na JTD

Recommended Posts

probao sam ali sada tek vidim da si dodao "gas do patosa", to nisam probao. pri normalnom ubrzavanju sa 1500rpm u cetvrtoj je miran i ne cuje se :whistle:

probaj i sa gasom ali ako je bio miran bice i sa gasom,trebalo bi da ti je sve ok...on i sluzi da pri niskim obrtajima amortizuje tako da tebi odradjuje posao

nadam se da si u pravu, ali probacu pa javljam! inace sto se tice nosaca motora dva sam zamenio(onu malu kosku gore na motoru i dole kod menjaca kad je menjan set kvacila) majstor kaze da treba jos dva neka sa strane jer po njemu motor se trese u leru vise nogo sto bi trebalo ! to menjam uskoro i nadam se da cu ga smiriti :nuke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd da i ja pitam...u pitanju je fiat punto 1.9 jtd (2005) i radi se o sledecem...cipovao sam auto pre nekih 25-30k i od tada mi se desava sledece, ali bukvalno od tada znaci cim sam napravio prve kilometre to sam primetio...prilikom naglog ubrzanja(pun gas) pocevsi od druge brzine pocne da vibrira ceo auto od nekih 1500 do 2000 obrtaja i tu prestaje...Prilikom normalnog ubrzavanja ne oseti se nista, znaci jedino kada je pun gas ili veoma blizu punom gasu, osete se vibracije...

Sta mislite da li je po simptomima plivajuci ili nesto drugo, bojim se da jeste citajuci prethodne postove, mada sa druge strane i ne lici mi na to ne znam ni sam...da napomenem da se pre cipovanja nista od ovog nije manifestovalo, nikakve vibracije ili slicno, bilo kako da je vozen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bojane, nisam strucnjak ali ako logicki razmisljam, moze biti da jeste plivajuci.

Naime, jedna njegova funkcija jeste da "amortizuje" prejake sile koje se stvaraju usled velikog obrtnom momenta.

Posto si cipovao auto, obrtni momenat ti je postao znato veci.

Moguce je da plivajuci ima luft, pa taj jaci obrtni momenat ne moze da savlada.

To pre nisi primecivao, ali kako kazes da se pojavilo bukvalno po cipovanju, ja zakljucujem da je moguce, ali mozda nisam u pravu.

Edited by Lyon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopšte ne mora da znači da ima luft. I kod mene se osete vibracije, a provereno zamajac nema luft, sami smo menjali set kvačila. Moja pretpostavka je da naglo ubrzavanje jednostavno sabije opruge u zamajcu do neke granice kada više ceo sklop unutar njega nije više u stanju da amortizuje. Prostije rečeno, zamajac se nategne do krajnjeg položaja i tu kad su opruge već vrlo tvrde počnu da prenose malo vibracija.

Ono što sam ja imao prilike da saznam od ljudi koji znaju više o tome, jer sam nisam iskusio kako izgleda kada zamajac ovog tipa rikne, kažu da je to toliko očigledno da nema šanse da čovek ima dilemu da li ima problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma meni je cudno to sto se nista ne menja zadnjih 30 hiljada sve je kao sto je i bilo prvi dan posle cipovanja...i jos mi je malo cudno kako se to pojavilo tek tako posle cipa, do tada nikakvi nagovestaji nista...valjda bi trebalo malo vise lufta da se javi kako vreme prolazi pa da se osete vece vibracije...

Sad mi sasvim logicno deluje nidzina prica...mada se trudim da ga vozim bez tih vibracija, skoro nikad ga ne lepim za patos iz tako "niskih" obrataja...

Nidzo jel i tvoj stilo cipovan ili ne i da li se i kod tebe javljaju vibracije u samo odredjenom opsegu obrataja ili ne...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se desava sa cipovanjem. Ja sam nekom drugom metodom drasticno povecao snagu na mojoj Kappi jtd(u 5. je isla 5000rpm) i odmah pocele su jake vibracije visoke frekvence iskljucivo u jakom ubrzavanju. Bio je nov set kvacila i mislio sam da ne valja zamajac. Skinuo menjac,stavio drugi zamajac i opet isto. Mozda je u krstovima poluosovina? Zamenim-nije. Vratim na fabricku snagu i sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije tacno da se to desava Zbog chipa,koliko je ljudi chipovalo auto pa nemaju takav problem,zato se auto prvo dovede u ok stanje pa se onda chipuje auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jedan od tih koji vozi već dugo čipovana vozila.

Nema vibracija ni na jakom ni na slabom gasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno da nije chip kao chip doveo do vibracija, nesto nije bilo ok i pre samog cipovanja...nego je auto posle cipovanja poceo da se ponasa tako, pre toga je bilo sve ok, otkud sam mogao i da pretpostavim da bilo sta ne valja kad se nista nije primecivalo ili nagovestavalo da nije ok...naravno mogao sam da se probudim jedno jutro i da mi dodje da odem do majstora i da isproveravam sve zivo pa bi verovatno nasli to nesto sto sada zeza...da sam hteo da bacam vise para i da sam poceo da sredjujem auto drugacije bih radio, imao sam jeftino chip, hteo sam malo da se zezam i to je to...price o tome kako se radi i kako bi trebalo svi znamo...

ako neko ima ideju sta bi moglo da bude neka puca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajd i ja da postavim jedno pitanje jer imam problem.

Pre neki dan sam kupio fiat bravo 1.9jtd 74kw, uradio veliki servis, sve promenjeno i sutradan pocelo nesto da mi lupa u glavi motora.

auto mi je ostao kod majstora da proveri sta je a ja nemogu da iscekam njegovu dijagnozu i da buddem iskren sumnjam u njegovu iskrenost.

Sta bi to moglo da bude, on kaze da su mozda hidropodizaci, sta vi mislite?

Unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

sumnjaj u njegovo znanje-nema hidro podizace,steluju se ventili plocicama

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je auto bio chipovan nekakvim navodno losim chipom (tako sam ga kupio) i bio mi je otisao zamasnjak kako je majstor rekao da je to posljedica chipa jer je bilo previse konja za njega pa nije izdrzao laze on lazem ja

Share this post


Link to post
Share on other sites

ustanovili smo da nema hidropodizace tj steluju se ventili ali majstor za glavu kaze da nisu ventili, on je zvao jos neke majstore i sad kazu da mozda lupa remenica ja mislim bregaste nije ona sa gumom posto lupka i bez nje, i ajd sad sta da radim? ima li neko nekog majstora koji ce mi postavitgi dijagnozu i resiti problem jer sad akko odem kod nekog kog ne poznjem pocece one majstorske price ko je i sta radio i hvatanje za glavu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako se manifestuje dotrajalost plivajućeg zamajca, koliki mu je vek trajanja (u km)i koliko košta zamena? Ako neko zna odgovore na ova pitanja molim da mi pomogne i da me prosvetli :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vibracije motora, vibracije prikilom rastavljanja kvacila, lupanje prilikom gasenja, lupanje i luft prilikom naglog oduzimanja i dodavanja gasa u voznji itd... Nekad sve od ovoga,nekad pojedinacni slucajevi. Interval zamene nije odredjen i iskljucivo zavisi od nacina voznje vozaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da zaboravih da ti napisem cetvrta brzina,1500rpm i gas do patosa stisni

Uskoro nosim auto kod majstora da mi promeni set kvačila, to su mi konstantovali u servisu a i oseti se da proklizava, diže obrtaje a ne vuče...

U dilemi sam sa plivajućim zamajcem?

Probao sam ovo gore napisano i osete se vibracije kada naglo pritisnem gas. Nije nešto strašno, ne oseti se na volanu nego dolaze od motora.. Nešto i nisam u mogućnosti da kupim i plivajući i zamenim ga pogotovo ukoliko nije problem u njemu.

Prilikom kretanja, paljenja, gašenja ne čuje se nikakvo lupanje, samo kada gasim tj okrenem ključ u tom momentu se zatrese motor i ugasi.

Edited by george

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad skines set kvacila videce se da li i koliko ima lufta zamajac,mozda moze jos da se vrti a mozda... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nista specijalno moze malo da pohebe radilicu :)

sad ozbiljno:moze da sjebe radilicu e sad neko strucniji ce ti odgovoriti kolika je cifra popravke ako dodje do toga

Edited by boki

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene se cuje lupkanje prilikom gasenja, naglog oduzimanja i dodavanja gasa, ali nema vibracija u voznji

Edited by dutja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...