Jump to content
FAS Goran
Joca

Plivajući zamajac na JTD

Recommended Posts

I odprilike onako okvirno koliko bi kostalo to zadovoljstvo?

Posto sam ja zamenio set kvacila i zamajac a ako ovo moze da se reparira sto da ne.Nego sam primetio posle zamene tj desilo mi se 2 puta do sad da kad je auto u mestu na leru da kad stisnem kvacilo cujem neko krljanje tu oko menjaca.Mozda nesto nije lepo namesteno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E a moje iskustvo sto se tice seta kvacila: kod Malinica vise nikada, ne mogu vise to da pominjem, muka mi je. Sachs rulez :)

Fantome, kod tebe je moj set repariran kod Malinica, i sta kazes, dobar? U sustini, kako ti se zalomi. A Malinci je bezobrazan zato sto ne skida set kvacila, i onda mu nije problem, popravice sta je zasrao, ali tebi kao kupcu ostaje da se drkas sa demontazom i montazom. A Fica radi i to, tako da ako nesto ne valja mozes odmah za gusu da ga vatas.

P.S.

Od vise ljudi sam cuo da je Fica iz Ostruznice dobar za remont zamajaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvacilo je dzaba, oko 5000 korpa i lamela, zamajac 120e, tako nesto.

 

 

Marko, tebi se zalomilo tako, moj set vec drzi 2 godine cipovan Bravo bez pardona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kucaj na google, malinic ostruznica...

Sent from my LT30p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ufff... Meni je izgleda defitnitvno pri kraju. Počelo je dosta da trese pri polasku, a i kad se složi gas u vožnji, trese... Moram da rešavam to što pre. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo proveri i menjaj nosace,ne pravi gresku kao ja da menjas zamajac i set kvacila.Iste simptome kao zamajac imaju nosaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li plivajuci zamajac odgovara sa vise jtd motora? Npr znam da od fiat punta jtd odgovara za brava jtd...pa zna li neko od kojih sve jtd odgovara za bravu npr?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro bravo brava marea znam da moze...A 147 156 stilo lybra npr?

Edited by bojankov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za stilo ne bih rekao a za libru je moguce. Moras da gledas po onim brojevima. Mene vise interesuje da li umesto plivajuceg pase neki obican?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za stilo ne bih rekao a za libru je moguce. Moras da gledas po onim brojevima.

Lybra nema isto kvacilo kao Stilo i ostali Fiati,njoj se poklapa kao na 156,imaju neko tzv "prevrnuto kvacilo"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Libre i Alfe druk ne gura peraja korpe,da bi odvojio lamelu od zamajca (kao kod većine vozila),već povlači.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nemam  na mom stilu plivajuci zamajac 1000 puta sam vec rekao  i tako je fabricki uradjeno  od cega je ne znam u glavnom kad dodje vreme za zamenu  seta kvacila  moracu  i ovaj fiksni da obradim  jer i on se ispise vremenom  prema tome  zasto toliki starh od tog zamajca kad  i plivajuci je nov oko 25 000 din  a  kad se zameni  moze da tera ko zna koliko ako se vodi racuna  po meni ko zeli da zadrzi auto i dobar mu je auto nije mnogo da se zameni i stavi novi zamajac . jer ako pogledamo  koliko kosta jedan injektor za pasata  tdi novije generacije  onda je zamajac  za stila dzabe .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, uzeo sam Alfu 156 karavan, 1,9 JTD 2001 godiste, auto odlicno ocuvan, odradio mu veliki servis, a naravno nisam odradio servis altenatora, koji je naravno zaribao, pokidao kais i napravio trosak od 200e, a pored svega toga pojavio mi se problem sa kvacilom  :wallbash:  :wallbash:  :wallbash:  :wallbash:  :wallbash:

Sada neki pricaju da je zamajac, drugi da je druk lezaj, treci neki cilindar, cetvrti set kvacila....

Desava se sledece kvacilo je malo tvrdje, ima malo lufta od kada stisnem papucicu do trenutka kada osetim tvrdo kvacilo pod stopalom, kada gasim auto se malo zatrese, brzine menja normalno, ali sada najbitnija stvar u toku voznje propadne mi papucica za kvacilo i to kako propadne, kada dajem gas kao da neko sa druge strane povuce papucicu, samo nestane pod stopalom, prvo sam mislio da tripujem, ali je pocelo sve cesce da se desava, pogotovo kada nabijam gas, ili pri punom gasu smanjim iz cetvrte u trecu, papucica sama nestane, sama se uvuce, ja je vratim stopalom i kao da se nista nije desilo i tako sve u krug... :crybaby:  :crybaby:  :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kada dajem gas kao da neko sa druge strane povuce papucicu, samo nestane pod stopalom,

Pogledaj ti pod haubom da ti se neko nije zavukao pa te malo zeza u voznji :-D :-D

ja nemam na mom stilu plivajuci zamajac 1000 puta sam vec rekao i tako je fabricki uradjeno od cega je ne znam .

Dejice daj da se dogovorimo da mi lepo prodas ti tvog Stila em zato sto trazim nekog "bez plivajuceg" em sto oko plivajuceg panicim vise nego zensko pred polaganjem vozackog ispita.

Sorry za off ali ovo sam morao. :-D

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, uzeo sam Alfu 156 karavan, 1,9 JTD 2001 godiste, auto odlicno ocuvan, odradio mu veliki servis, a naravno nisam odradio servis altenatora, koji je naravno zaribao, pokidao kais i napravio trosak od 200e, a pored svega toga pojavio mi se problem sa kvacilom  :wallbash:  :wallbash:  :wallbash:  :wallbash:  :wallbash:

Sada neki pricaju da je zamajac, drugi da je druk lezaj, treci neki cilindar, cetvrti set kvacila....

Desava se sledece kvacilo je malo tvrdje, ima malo lufta od kada stisnem papucicu do trenutka kada osetim tvrdo kvacilo pod stopalom, kada gasim auto se malo zatrese, brzine menja normalno, ali sada najbitnija stvar u toku voznje propadne mi papucica za kvacilo i to kako propadne, kada dajem gas kao da neko sa druge strane povuce papucicu, samo nestane pod stopalom, prvo sam mislio da tripujem, ali je pocelo sve cesce da se desava, pogotovo kada nabijam gas, ili pri punom gasu smanjim iz cetvrte u trecu, papucica sama nestane, sama se uvuce, ja je vratim stopalom i kao da se nista nije desilo i tako sve u krug... :crybaby:  :crybaby:  :crybaby:

nije strasno  neki od cilindara te zeza ako je na papucici nije strasno ali ako je  onaj u menjacu sto potiska druk lezaj onda mora da se skida menjac  toliko  a sto ti se strese kad ga gasis  proveri drzace motora i vakum  koji  zatvara leptir usisne grane .  :)

 

kada dajem gas kao da neko sa druge strane povuce papucicu, samo nestane pod stopalom,

Pogledaj ti pod haubom da ti se neko nije zavukao pa te malo zeza u voznji :-D :-D

ja nemam na mom stilu plivajuci zamajac 1000 puta sam vec rekao i tako je fabricki uradjeno od cega je ne znam .

Dejice daj da se dogovorimo da mi lepo prodas ti tvog Stila em zato sto trazim nekog "bez plivajuceg" em sto oko plivajuceg panicim vise nego zensko pred polaganjem vozackog ispita.

Sorry za off ali ovo sam morao. :-D

 

zao mi je ali ja mog stila ne prodajem kako  dizela tako ni benzinca  oba cuvam  za 4 ili 5 godina cu razmisjati o prodaji   jer oba su sada trenutno ko novi  i sve izservisirani mogu da krenu za kuvajt  :laughing: .     a sto se  tice tog plivajuceg zamajca nemoj da se plasis nije 100 dukata vec dvadesetak hijada din    sto i  nije puno za nov  zamajac  zameni burazeru i miran si naj manje 15 g ako vodis racuna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino je ptoblem što kada se menja zamajac treba zameniti i kvačilo i druk barem što sa rukama izađe ~500e. Ali sam zamajac ako traje kao i prvi ili barem 70% tog intervala nije strašan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zvucnik, do zamajca nije sigurno. Deluje kao da je propao neki cilindar kvacila. Probaj da ispustis vazduh iz sistema, mozda imas srece da je do toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...