Jump to content
FAS Goran
Joca

Plivajući zamajac na JTD

Recommended Posts

Tako je i moj, ništa da šušne dok ga ne upalim  :rofl:

 

Inače sedeo sam u novom 407 hdi i bukvalno dok se ne zaturira i ne čuje turbo ne znate da li se radi o hdi-ju ili atmo benzincu. Gašenje isto nečujno, paljenje takođe. Tako da ne mroa baš svaki dizel da se čuje :)

 

o tome sam i pricao na tim vecim vozilima  se ne oseca toliko ali zato pezo 307,  2,0hdi  prilikom paljenja skoci mislim na aute golf klase svi su tu negde slicni  nekako veci auti upijaju taj trzaj dal zbog velicine  tezine cvrstine karoserije ili meksih drzaca motora ili nekog posebnog  plivajuceg zamajca nemam objasnjenje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema to nikakve veze sa veličinom vozila, već sa održavanjem i ispravnošću istih...

Juče sam provozao Corsu D 1.3 Cdti sa 220.000 km. Auto em je tih unutra, em se ne trese ni kod paljenja ni kod gašenja, em nema apsolutno nikakvih vibracija i cvrkutanja u unutrašnjosti, em je utegnut kao praćka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ja  kazem da je to normalno, ali vecina ovde kazu da to nije normalno i da je auto u problemu, ako mu se to desava  a majstori naj vise vole takve  :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni zatrese kad ga palim, a kad gasim ne osetim ništa sem prekida zvuka motora. I ja se slažem da ne treba paničiti bez potrebe. Kad zamajac ode, to se čuje i lepo oseti. Iskreno, što manje čitam o ovim raznim uskustvima ljudi, sve manje paranoišem i sve više uživam u vožnji. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahhaa ista stvar i kod mene  :laughing:

Što manje slušam o zamajcima i zezancijama manje stvari i primećujem i manje me boli glava. Moj je čak i prestao da se stresa pri gašenju od kad ne obraćam pažnju na njega  :laughing:

Inače, gledao sam sa drugarom gomilu turbo dizela i većim delom su imali jako loše zamajce. Kada se odsluša onako teško tek vidim koliko je moj Stilo u dobrom stanju. Kod mene se samo povremeno strese i to traje pola sekunde pri gašnju dok polovnjaci koje smo gledali i slušali imaju jasan udarac metala o metal, poskoče fino i još hoće i ručica menjača da udari po nozi  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, kupio sam Punta 2002 god., 1.9 JTD, 63kW i kvačilo nije baš u najboljem stanju. Sve ostalo je ok. Išao sam malo da se raspitam i rekoše mi u prodaji dijelova da on ima plivajući zamajac a ne obični. Nešto mi to malo čudno pa bih da pitam i vas?

Evo šta sam ja našao na Fiat E per

 

http://eper.fiatforum.com/eper/navi?ENGINE_NO=3280030&DOORS=3&MOD_COD=188&MVS=188.217.2.0.0&MONTH=10&COUNTRY=001&GRP_COD=101&COLOUR=164_0&VERSION=3&SIN_ENGINE=188A7.000&CAT_COD=1P&SIN_VERSION=188AXE1A&YEAR=2002&SBMK=F&CHASSIS_NO=02413487&SELECTED_COLOR_COMB=undefined&ENGINE=6&DRIVE=D&VEHICLE_NO=02704107&MAKE=F&COMM_MODEL=FPUN&ALL_FIG=0&LANGUAGE=3&PREVIOUS_KEY=PARTDRAWDATA&NEW_HTTP=TRUE&ALL_LIST_PART=0&SB_CODE=-1&KEY=PARTDRAWDATA&PRINT_MODE=0&EPER_CAT=SP&GUI_LANG=3&WINDOW_ID=1&SGRP_COD=3&SGS_COD=5&DRW_NUM=2

 

Hvala i pozdrav

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj odmah žaliti za zamajcem. Jel lupa pri naglom dodavanju i puštanju gasa? Ima metalni zvuk pri gašenju? Trese se ceo auto kad dodaš gas sa niskih obrtaja ili nešto slično? Nema veze što ima zamajac sve dok nije za zamenu,a  ako auto nije mnogo pregazio ima šanse da mu treba samo zamena kvačila,a  zamajac da ne moraš da diraš

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne strada tako lako zamajac moze on da sahrani dve lamele i korpe naravno druk lagera pa na treci set eventualno ako mora da se zameni zamajac  :) samo opusteno :book:  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvačilo je tvrdo, grebe korpa malo kad se stistka, ne odvaja bas do kraja ali nema lupanja i ne trese, pa i ja mislim da zamajac nije skroz loš.

Al sreća, osim toga, nemam drugih primjedbi. Super motor, bolje vuče nego moj 1.3 mjet Grande :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne strada tako lako zamajac moze on da sahrani dve lamele i korpe naravno druk lagera pa na treci set eventualno ako mora da se zameni zamajac  :) samo opusteno :book:  

Dejice svaka čast, ja već očekivao da zveckaš elektrodama.

Ima na You Tube kako se proverava zamajac pa nek proba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sto je tvrdo kvacilo to je u pitanju neki od ona dva cilindra ili na papucici ili na menjacu nije strasno  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da neko vrši pritisak na Dejicu i neka samo nastavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je sasvim normalno da ima vibracije pri gasenju i paljenju za bilo koji nesto stariji dizel.

Od skoro su se kod mene pojavile vibracije,najbolje se osecaju u predelu ledja kada se lepo zavalim u sediste,nisu tako periodicne kao rad motora vec nesto sporije.Kada se ubrzava nema problema u bilo kom stepenu ili broju obrtaja,moguce da se tad te vibracije ne osecaju zbog toga sto je auto u pokretu.Da li iko zna na koje sve nacine moze da se manifestuje zamajac koji umire ili su to uvek isti simptomi,paljenje,gasenje,ubrzavanje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...