Jump to content
FAS Goran
Joca

Plivajući zamajac na JTD

Recommended Posts

@ Zoxy

a zasto prvo ne zamenis samo cilindar kvacila pa vidi sta se desava, da li imas iste simptome...

Meni se sve" raspadalo" od buke, muke oko menjaca dok nisam zamenio cilindar kvacila jer nije dovoljno odvajao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ bglion

Vidiš, nisam znao da je i to moguće. Probaćemo sutra, samo što mi se ne skida menjač dya puta, a i videće se u kakvom je stanju zamajac kada ga skinemo.

@ neshaoct

Ma opušteno, možda sam se ja nerazumljivo izrazio :welcome:

Plivajući zamajci za Stila po otpadima se kreću od 80e do 150e (bar na onima koje sam ja zvao), ako neko zna realnu cenu polovnog zamajca ili br. telefona otpada koji sigurno neće poslati loš deo, ne bi bilo loše da pozovem i njih pre nego što sutra naručim deo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto bi skidao 2 x menjac.

Cilindar kvacila se nalazi na menjacu- nema potrebe za skidanjem menjaca.

Skida se za 10-ak minuta lagano (bar na Lybri,ne znam za stila sta mora da se skine da se dodje do njega ali mislim daje to to isti je motor)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Stilu je donji cilindar zajedno u sklopu sa druk lezajem, da je do samog cilindra propala bi pedala kvacila ili bi bilo ulja ispod zvona menjaca, da je do druk lezaja/korpe osetio bi na pedali vubracije culo bi se lupanje i krljanje. Za zamajac su karakteristicni udari, kao kad ode krst kardana, ili nosaci motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i jeste mi propala juče pedala kvačila i bilo je ulja ispod zvona menjača. A što se tiče karakteristicnih udara, kao kad ode krst kardana, ili nosaci motora, to mi se čulo zadnjih mesec dana.

E sada, da li se skida menjač da bi se zamenio taj cilindar kvačila ili ne? Ako ne, onda bih odložio malo zamenu plivajućeg zamajca :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rešen problem oko zamajca i kvačila :thumbsup: Cena prava sitnica 57.530 din :whistle: Doduše svi novi i što je najvažnije originalni delovi :thumbsup: valjda sam sada miran makar 100.000 km :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Originalni plivalući zamajci za JTD-a prelaze oko 200.000 km, a ovaj Valeo što se prodaje po prodavnicama oko 60.000 km. Ja nisam imao sreće pa sam se vozio samo 46.000 km, ali sada sam, nadam se, miran još 2-3 godine dok je auto kod mene, a Boga mi navozaće se i sledeći vlasnik :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj aftermarket Valeo prelazi više od 60kkm. Ti zaista nisi imao sreće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne zaboravimo, otkazao je na toj kilometraži i aftermarket cilindar kvačila :crybaby: Posle ovoga više neću staviti na auto ništa što nije "Ricambi originali" jer kad sve saberem i oduzmem izađe jeftinije :rtfm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko ima problema sa plivajućim zamajcem, novi originalni u Delti sa popustom košta 28.683,49 din dok je na akciji, pa tu priliku ne bi trebalo propustiti. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes da je alfa, ali mozda neko pomogne bratu Italijanu :)

156 1.9jtdm, 103kw, 2004.god, 150.000km.

Skoro isti problem kao kod ostalih ali evo detaljno:

Auto ide jako dobro, ubrzava super, nema nikakvih zvukova, vozio sam nemackom 210km/h bez problema ali:

- pri dodavanju gasa auto počne da "ljulja", znači nije vibracija kao kad je loše balansirana guma, vec bukvalno ljuljanje, levo desno, recimo oko 5 puta sekundi), ali bukvalno kao da neko stoji kod prednjeg tocka i gura auto.

- u gradskoj voznji se jedva oseti ljuljanje (ili se i ne oseti) ali na otvorenom je jako izrazeno, posetbno od 3. pa do 6. brzine.

- kad dam gas (zaljuljam) i auto dostigne željenu brzinu, odmah se smiri. Ako pustim gas auto se smiri. Ako otpustim gas da zadržim brzinu auto se smiri. Ako pritisnem kvačilo auto se smiri. Ne ljulja pri kočenju, gašenju, paljenju, SAMO pri ubrzavanju. Frekvencija ljuljanja se možda menja ali ja to ne primećujem, znači slično ljulja kada na 50kmh dam gas kao i kad na 150kmh...

Ljuljanje je drastično manje na velikim uzbrdicama.

U medjuvremenu:

- promenjen plivajuci zamajac (valeo)

- komplet kvačila (valeo, korpa za integrisanim druk lagerom)

- gume nekoliko puta, 2 kompleta proverenih felni (sa zimskim i letnjim gumama).

- vadjena desna poluosovina i stavljena nova zvezda (za svaki slucaj, mada majstor nije video problem ni na staroj, al reko kad vec vadi).

Po zameni zamajca vibracije su se malo smanjile, ali ne puno.

Ako sam baš ja taj kome je uleteo loš zamajac, onda nek ide život, ali ja bi pre proverio i šta još može da uzrokuje ljuljanje.

Pitanje:

1. šta je sa levim homokinetičkim (zašto je majstor rekao da nema razloga gledati levi, mogao je da naplati i to)

2. reče mi prijatelj da lako može da bude da neka od brizgalica pravi problem jer ne "raspršuje" gorivo kako treba ili je jednostavno zaprljana/pred smrt

3. da li neki drugi sistem u automobilu može praviti slično "ljuljanje"...

Napomenuo bih da je korekcija brizgaljki prilično ujednačena na svim i maksimalna vrednos je oko 0.5-0.6 nečega po nečemu (zaboravio sam, i/ml ili i/dl...). Mada se desi u vožnji da korekcija skoči i na 1.2, predpostavljam kad se uključi kompresor klime ili neki drugi potrošač. Mogu da postavim log file iz FiatEcuScan-a...Potrošnja ok, grad oko 9l, otvoreno od 4.6 pa na više zavisi od vožnje.

Edit: zaboravih da napomenem da sam ovako ljuljajući prešao skoro 40.000km, znači ne bi reko da je neki suštinski problem, ali me toliko nervira da ću odlepiti...Tresem se svaki put pre nego dam gas jer znam šta me čeka...Ko da vozim brod...

Hvala unpared,

Ivan,

Kragujevac

Edited by imandic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima na forumu

Treba mi hitan odgovor da li Fiat Stilo 1.9 jtd 80ks 2002 god ima PLIVAJUCI ZAMAJAC???

Unapred hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam stilo 1.9 JTD interesuje me kad šaltam u veću brzinu ponekad kao da malo poskoči, trzne. Kad gasim auto kao da se strese. Interesuje me da li je neko imao iskustva sa takvim simptomima , sumnjam na plivajući zamajac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Velike vibracije u radu znace da je zamajac u debalansu, a jako lupanje prilikom paljenja i gasenja takodje sugerise na njega. U svakom slucaju poseti strucnjaka i skloni sumnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može i neki od nosača motora da se slično manifestuje. Svakako neko mora da pogleda. Paranoja oko tog zamajca je preterana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se to ustanovljava, zvukom ili se otvara menjač? Jel zna neko kao to ide?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, ono čega sam se najviše plašio prilikom kuovine dizelaša me sada plaši još više - zamajac..

Imam izraženo lupanje negde oko motora prilikom paljenja auta, i sa pritisnutom pedalom kvačila..prilikom gašenja nešto manje..

Lupanje sam primetio pre neki dan, a urađen je kompletan veliki servis sa zamnom remenice alternatora, zamenjenji stabilizatori i još nešto što nema veze.. U vožnji ne osetim vibracije i lupanje..

Koja je šansa da je lupanje prilikom paljenja zbog zamajca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej, svratio sam kod majstora, plivajući je.. :thumbdown: ...a i nema šta drugo biti..

Zvuk je otprilike kratko čangaranje iz predela menjača kad se upali motor.. Drugih simptoma nemam, probao sam i ono Bokijevo u 4. na 1500 obrtaja pa gas..nema nikakvih vibracija ni lupanja u vožnji..

Kaže majstor d se svaki drugi-treći tako čuje, i da verovatno mogu još hiljada km da ga vozim dok ne ode..

Ima li sve ovo smisla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zamenio kod Gorana pre neki dan.

Set kvacila je bio pri kraju a ljudi me pozvali i rekli da plivajuci moze jos (grubo 20000 km) ali sam ga ipak zamenio jer ce auto ipak toliko sigurno jos biti kod mene (iako se manje vozi od kako je sluzbeni stigao ;)

Nisam imao simptome kao ti osim malo stresanja pri paljenju i gasenju a i to je moglo da se smanji kad se kljuc lagano okrece pri gasenju ;)

Sad je dosta mirniji pri gasenju ( Nosac motora-kosku moram da zamenim)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja cifra je u pitanju? Mada znam otprilike, ali ajde da znam tačno..

Ja ne znam kako vi ljudi, ali ja bih morao prvo kod psihologa pa tek onda da dam za jednu popravku 500E :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...