Jump to content
FAS Goran
Joca

Plivajući zamajac na JTD

Recommended Posts

Bio jutros kod gorana kaže zamajac je 70% e sad da li je nemam pojma

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okreni pun levi , ubaci u brzinu i guraj nogom točak napred - nazad. Ako zveči ko blesav on je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja skorasnja iskustva:

Krenulo je sa lupkanjem iz zone menjaca pri gasenju i startovanju(posebno)motora,sve intenzivnije u intervalu od nekih 15-20kkm i samo kada je motor zagrejan.Sledeca faza je sve teze saltanje i na kraju gotovo nemoguce saltanje u prvu i rikverc. Aparat u kabini sam prvo zamenio posto je bio malo zauljen ali nista se nije promenilo. U voznji sve normalno, bez proklizavanja i podrhtavanja. Nakon skidanja menjaca, vizuelno sve u dobrom stanju, zamajac ok bez lufta, korpa takodje bez primetnih ostecenja i potpuno ravna, lamela skoro pa nova, hidrodruk bez suma i suv potpuno.

 

U LUK-ovom setu koji sam porucio dobio sam VALEO u LUK pakovanju po ceni od 28500 (korpa,lamela,potisni druk lezaj) i isti sam odmah zamenio za VALEO po ceni od 21500, zamajac je ostao stari na moju odgovornost.

Rezultat:sve radi savrseno, do kada videcemo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Fiat Bravo 1.6 mjet 120KS 2008. i danas primetim da mi se čuje neko lupkanje kada je kvačilo pritisnuto nekih 10-20% (kada sam na semaforu sklanjao nogu sa kvačila) i ne čuje se stalno. Odem kod majstora i kaže mi da je otišao plivajući zamajac koji bi trebalo promeniti (nije hitno) sa kompletnim setom kvačila i da to sve košta oko 80.000 rsd.  Auto ne trese i sve mi deluje okej, osim tog lupkanja. Da li neko ima savet? Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozi tako, daleko je to još od strašnog. Samo načinom vožnje pokušaj da mu produžiš život - bez potapnja gasa i naglih ubrzanja iz niskih obrtaja, paljenje/gašenje motora sa pritisnutim kvačilom, bez potpisivanja na semaforima... I to mu je to otprilike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Važi, hvala na informacijama! Sada mi je lakše. A znate li koliko otprilike km može da se pređe sa "načetim" zamajcem?
Auto je prešao oko 230k, uvežen iz Italije pre 4 godine sa navodno oko 130k.

I zanime ma da li je moguće staviti na njega fiksni zamajac i koliko je to preporučljivo, kao i remontovanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko još može tako zavisi od samog vozača i uslova u kojima se vozi.

Ja lično nisam za te varijante fiksnog umesto plivajućeg, pogotovo kad auto treba da duže bude u vlasništvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema pravila, moze i 5 i 55000km. Taj tvoj je bas na samom pocetku sto bi se reklo i trebalo bi dugo da potraje ali naravno, ne moze niko da garantuje

Pitanje je da li moze kod tebe fixni jer je noviji auto. Trebalo bi da se nadje sa nekog starijeg auta zamajac da odgovara tvom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za mnogo novijih modela fabrike nude fiksne zamajce umesto plivajuci, najvise kod reno i pug grupacije.

Probao sam 1.6hdi u 307 sa fiksnim umesto plivajuceg, 110ks. Spasi Boze levu nogu i onu radilicu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma taj momenat kad usaltas brzinu i pustis kvacilo pa poskoci ko rogonja neki, sacuvaj boze 😂

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se zmamajac apsolutno identično ponašao kad sam uzeo auto i kad je zamenjen. Prešao je preko 50 0000km i ko zna koliko bi još da nije pustio smering ulje.

 

Kada je skinut reče majstor da je načet i da neće ići novo kvačilo na njega.

 

Tako da isteraće to još ko zna koliko :) A i da se menja šta sad, potrošni deo isto kao i kočnice, ne treba praviti bauk od toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo vozi i uzivaj...sto kaze Totti pripazi na potapanje gasa i koristi kvacilo pri paljenju/gasenju. Ja sam imao Stila kojeg sam kupio sa nacetim zamajcem, vozio 3 godine i prodao bez promene ili problema. Na kraju, ako se simptomi i pogorsaju, znaces na vreme da planiras zamenu, nece te ostaviti na putu. Ja licno nikada ne bi stavio fiksni jer su ostali delovi napravljeni da "racunaju" na zamajac pri trpljenju obrtnog momenta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani,

treba mi pomoc,savjet itd.Naime zbog pogresnog bendiksa,ostecen je zamajac i nakon toga sam tri puta radio alanser ali kratko je trajalo ITD.

Moje pitanje je sledece:POSTOJI LI MOGUCNOST DA SE PRSTEN-ZUPCANIK OKRENE ILI OBRADI KAKO BIH IZBJEGAO SKUPU ZAMJENU KOMPLETNOG SETA JER JE POSTOJECI U DOBROM STANJU,OSIM OVOG ZUPCANIKA I KAKO SE TO RADI.Takodje bih vas zamolio,obzirom da sam i CG za neki otpad i prodavnicu po vasoj preporuci u Beogradu,eventualno Cacku.

Lybra 1.9 jtd 85 kw 2005 god.

 

Pozdrav.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@radza

 

Na obicnom zamajcu je moguce okrenuti prsten  kontra,na plivajucem nisam siguran,mozda moze,neko strucniji ce javiti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno, za mene prevoznika, jako bitno pitanje.

Nedavno sam na Fiatu Brava 1.9 JTD izbacio plivajući zamajac, umesto njega od Peđe iz Inđije naručio zamajac od TD-a, i majstor mi montirao njega umesto plivajućeg.

Pošto sam sa Valeom imao loša iskustva uzeo sam set kvačila Luk.

 

I sada ono najbitnije za mene, da li je moguće da sam tom zamenom ulenjio motor i povećao potrošnju (ovo drugo mi je dosta bitnije od snage, jer ima on snage)?

 

Obrtni momenat i slične stvari su za mene bile oduvek špansko selo, pa se pitam da li je možda to uzrok ili da ga tražim na drugoj strani.

 

Još nisam merio potrošnju na "čep", reko da prvo vidim šta kažu Vaša bogata iskustva u vezi zamene plivajućeg za statični zamajac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na bravi jtd105 umjesto plivajuceg stavio td100 set i fiksni zamajac i izgubio sam obrtnog momenta ali sam dobio brze dizanje obrtaja jer je fiksni zamajac par kg laksi od plivajuceg :-) lakse dize obrtaje ali lakse i obara :-)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plivajući zamajac je vrsta amortizera, upija udare pri dodavanju ili oduzimanju gasa. Fiksnim zamajcem se dobija trenutni odgovor na komandu gasa, direktniji je, performanse su bolje. Mane su u nepostojanju ublažavanja udara, trpe ostali sklopovi ( kvačilo, spojnička, menjač, radilica, nosači motora)

Послато са HUAWEI P7-L10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...