Jump to content
FAS Goran
Joca

Plivajući zamajac na JTD

Recommended Posts

Moj plivajući bez imalo lufta, znači kao da si ga izvadio iz kutije je odličan primer koji obara svaku glupu teoriju teoretičara. Bez trunke lufta i maltetirao sam ga iz niskih obrtaja 7 godina i preko 60000 km. Imam još jedan zamajac vožen sličnim stilom u skoro pa istom Stilu ali sa više kilometara. Isto  bukvalno fabrički. 

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ivan.ik

 

Ok je o sebi misliti tako visoko, al' pridavati pojedinačnom ličnom primeru takav opšti značaj nije baš optimalno. :) 

Evo, moj auto je čipovan skoro 3 godine, pređeno tako skoro 50k kilometara, nema problema zbog toga, i šta sad....treba da zaređam po Forumu sa pričom kako je super da svi čipuju i da se nijednom autu sigurno neće dogoditi ništa zbog toga i da su svi budale koji kažu drugačije jer eto...moj slučaj dokazuje i ruši teorije jer je moj primer toliko važan, šta li... :D 

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ivan.ik 60.000 km i kao nov? Pa i treba da bude, jer njemu je radni vek između 200-300.000 km. :)

 

@neshaoct sreća pa na 159 riknjava menjač, te sačuva zamajac... :lol:

Edited by Quadrifoglio Verde

Share this post


Link to post
Share on other sites

@alfini0507 pa pobogu, ne treba nam roštiljijada da bi jeli roštilj... :whistle:

@MS PK ako ja u međuvremenu ne zapalim za Albaniju... Nešto me svrbi dupe... :lol: Ali najavi se svakako, dobrodošao si u svakom momentu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Quadrifoglio Verde said:

@ivan.ik 60.000 km i kao nov? Pa i treba da bude, jer njemu je radni vek između 200-300.000 km. :)

 

@neshaoct sreća pa na 159 riknjava menjač, te sačuva zamajac... :lol:

60 000 i plus pre toga. Auto nije nov izvezen iz salona niti je menjan plivajući.

21 hours ago, neshaoct said:

@ivan.ik

 

Ok je o sebi misliti tako visoko, al' pridavati pojedinačnom ličnom primeru takav opšti značaj nije baš optimalno. :) 

Evo, moj auto je čipovan skoro 3 godine, pređeno tako skoro 50k kilometara, nema problema zbog toga, i šta sad....treba da zaređam po Forumu sa pričom kako je super da svi čipuju i da se nijednom autu sigurno neće dogoditi ništa zbog toga i da su svi budale koji kažu drugačije jer eto...moj slučaj dokazuje i ruši teorije jer je moj primer toliko važan, šta li... :D 

Da si omašio priču. Debelo.

Ali da su i ovi teoretičari zavere su isto omašili priču.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citam i ne verujem sta citam.

 

Ako ja sad zimi upalim auto 20 puta zaredom ili ga godinama iskljucivo koristim na kratkim deonicama, jel to znaci da sam dokazao da hladan start i kratke deonice ne skracuju zivotni vek motora? 

 

Ako godinama prelazim preko raznih rupa i zakrpa po nasem putu ili makar 60.000km, bez kvara na trapu, jel to znaci da sam dokazao da rupe ne smetaju trapu? 

 

Ako 60.000km predjes sa modricinim uljem bez problema, a onda isto toliko sa ravenolom (mogu biti i druga ulja), jel to dokaz da su sva ulja ista.

 

Mogu da izvadim ovakvih "dokaza" koliko hoces.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto tako i ja čitam gomilu gluposti i mogu da verujem jer su gluposti. I šta sad? Kao i ventiliranje gasnog amortizera pa svi padate na tu glupost u trans. 

Prošetaj se do majstora pa daj takav predlog ima da te gleda...... 

 

Znači plivajući zamajac ne uništavaju niski obrtaji kao što se svuda forsira. Kao i luftiranje amortizera teška nebuloza. 

Za habanje hladnog motora je pisano i dokazano a za plivajući nigde ne vide osim na našim prostorima. 

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta unistava plivajuci zamajac? Sta mu smeta ako mu ne smeta davljenje u niskim obrtajima i potapanje iz istih?

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uporedi vrednosti obrtnog momenta na nižim obrtajima i na višim , videćeš koliko manje sile deluju na zamajac. 

 

Prosta računica. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...