Jump to content
FAS Goran
Joca

Plivajući zamajac na JTD

Recommended Posts

Imam jedno pitanje, a nisam uspeo da nađem tačan odgovor, pa da ne pretpostavljam. Nešto sam gledao cene plivajućeg, i nigde nisam video da ima za Punta 1,9 JTD od 59kw i 62kw nego samo za onaj od 74kw, pa se pitam da li ja četiri godine živim u zabludi da moj auto uopšte ima taj famozni deo?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je slika kvačila po eperu. brojevi dela se nigde ne slažu

 

eper.jpg

Edited by wlad

Share this post


Link to post
Share on other sites

neko je rekao da stilo 1,9jtd 59kw ima plivajuci zamajac e pa   skoro rasturao jednog i mogu vam reci da nema plivajuci zamajac samo jaci motori o 59kw imaju plivajuci i sasvim drugaciji menjac od ovog slabijeg sa 59 kw !

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj stilo ima sasvim drugaciji menjac od onog sa 85kw  a zamajac je slican ko na zastavinoj floridi   a takav je i bio na ovom drugom sto smo ga rasturali  oba stila su 2003 g  toliko od mene !

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali eto na istom sajtu za punta od 59 nema toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino ako za neka tržišta imaju, a za neka ne, to je čest slučaj.  1.6 Hdi kod Pežoa postoji sa i bez plivajućeg, može se utvrditi bez skidanja menjača, a na osnovu broja šasije. Takodje, kod Forda sa 1.4 Tdci motorom iz Fieste i Fusiona nisu ga stavljali u primerke koji su bili za naše tržište, kao ni u vanove, dok ga svi ostali iz EU imaju.

 

Inače, i ja sam čuo za plivajući u Stilu od 59 kw.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali eto na istom sajtu za punta od 59 nema toga

Evo na ovom sajtu ima (ako je sajt uopšte merodavan).  http://www.bestpartstore.co.uk/fiat-punto/punto-188/12754/10157

Neke od bitnih razlika kod Stila 80 i 116ks,je u menjaču (kraće brzine,nema unutrašnji hidro-cilindar),nema intercooler.

Share this post


Link to post
Share on other sites

stvarno je cudno jedni imaju a jedni nemaju plivajuci  zamajac ja sam se do sad sreo samo sa 2 stila  moj i ovaj od druga sto smo rasturali otisla lamela i   pa smo zamenili  ceo set  i zato  sam mislio da nemaju ni drugi sa 59  kw plivajuci  ali mislim da vecina sa 59 kw nema  plivajuci 



a i sad  gledam po nasim radnjama u opste i nema  da se kupi plivajuci za  modele sa 59 kw izgleda su to retko ugradjivali na te modele

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako budem bio uskoro u prilici otici cu do drugara mehanicara na dizalicu pa cemo da pogledamo, ne znam sta drugo da kazem

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa jbg, onda nek se javi neki majstor i resi nam dilemu. Meni je Goran rekao da svi Punto JTD imaju plivajuci. To je onda valjda tacno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj da vidim da lijos neko ima stila ili punta sa 1,9 jtd motorom od 59 kw a da nema plivajuci zamajac  jer kako vidim ima sa i bez plivajuceg 

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj stilo ima sasvim drugaciji menjac od onog sa 85kw  a zamajac je slican ko na zastavinoj floridi   a takav je i bio na ovom drugom sto smo ga rasturali  oba stila su 2003 g  toliko od mene !

 

Stilo sa tim motorom ima fiatov menjac, a noviji, sa jacim motorima imaju GM-ov, Getrag menjac. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa,  znaci li to da ovi sa  kao moj sa fijatovim menjacem imaju  obican zamajac?

Mislim  da kod ovih drugih sa 59kw sto imaju plivajuci zamajac nije menjac ko moj nego ko na ove sa 85 kw jer postoji samo taj jedan plivajuci zamajac u prodaji a pase za  sve jtd fijatove do 120 konja.

Koliko se razumem  taj plivajuci zamajac kod mog stila ne bi mogao da stane izmedju motora i menjaca jer je prevelik u odnosu na moj zamajac fiksni. To znaci da ti sto imaju plivajuci zamajac imaju isti motor ko moj  ali  menjac od jaceg stila, nemam  drugo objasnjenje?


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

i jos nesto zaboravio sam da vam kazem kada legnete pod auto skinite zastitnu plastiku ispod motora  i ako imate isti menjac ko moj  pogledajte izmedju motora i menjaca ima otvor na menjacu  i vidi se zamajac moze se i opipa i tako mozete videti ali imate  plivajuci ili fihni ako nema te taj otvor naj verovatnije vam je  plivajuci  toliko od mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam zvao AP Sport, plivajući za Punta 1,9 JTD od 59 kw, ima i košta 32,500. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

par laickih pitanja...

moj 1.9 jtd predpostavljam da ima privajuci?

kvacilo mi je nesto tvrdje nego na drugim automobilima, lepo odvaja, ne proklizava, mozda cak i nisko odvaja, jedino sto primecujem da nije kako treba je da kada blago drzim nogu na kvacilu osecam kao podrhtavanje pedale, tacnije kuckanje.

da li je sve ovo nesto strasno i sta mogu da ocekujem?

p.s. ne gubi ulje, ne curi, na gasenju ne trese...

Edited by sashicus

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

moj stilo ima sasvim drugaciji menjac od onog sa 85kw  a zamajac je slican ko na zastavinoj floridi   a takav je i bio na ovom drugom sto smo ga rasturali  oba stila su 2003 g  toliko od mene !

 

Stilo sa tim motorom ima fiatov menjac, a noviji, sa jacim motorima imaju GM-ov, Getrag menjac. 

 

pa  znaci li to da ovi sa  kao moj sa fijatovim menjacem imaju  obican zamajac  ja mislim  da kod ovih drugih sa 59kw sto imaju plivajuci zamajac nije menjac ko moj nego ko na ove sa 85 kw jer postoji samo taj jedan plivajuci zamajac u prodaji a pase za  sve jtd fijatove do 120 konja  a ja koliko se razumem  taj plivajuci zamajac kod mog stila nebi mogao da stane izmedju motora i menjaca jer je prevelik u odnosu na moj zamajac fiksni  to znaci da ti sto imaju plivajuci zamajac imaju isti motor ko moj  ali  menjac od jaceg stila nemam  drugo objasnjenje ?

 

 

Ne. To znaci da je neko na tvom autu zamenio originalni i stavio fiksni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da i ja sam čuo da postoji ta opcija da se zameni fiksnim, da to kod tih manjih konjaža to bude ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sashicus, mislim da je to normalno, ako gresim neka me ispravi neko. A kvacilo sto ti je malo tvrdje nije bas normalno ali nije ti ni novo, tako da ne diraj nista po tom pitanju. Trajace to jos duze vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

par laickih pitanja...

moj 1.9 jtd predpostavljam da ima privajuci?

kvacilo mi je nesto tvrdje nego na drugim automobilima, lepo odvaja, ne proklizava, mozda cak i nisko odvaja, jedino sto primecujem da nije kako treba je da kada blago drzim nogu na kvacilu osecam kao podrhtavanje pedale, tacnije kuckanje.

da li je sve ovo nesto strasno i sta mogu da ocekujem?

p.s. ne gubi ulje, ne curi, na gasenju ne trese...

 

 

Imaš plivajući. 

A za kvačilo imam i ja slične simptome,tj tvrdo je samo, a ništa drugo mu ne fali i ne planiram da ga diram dok ne krene da proklizava što i tebi preporučujem, skupa je zezancija da bi se radilo samo zbog malo mekšeg kvačila. A i probao sam 3-4 Stila i imaju mekše kvačilo, ali nekako gnjecavije dok je moje prililčno utegnutije tako da ne bih da čačkam mečku  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...