Jump to content
FAS Goran
Joca

Plivajući zamajac na JTD

Recommended Posts

1 hour ago, djomla said:

Masa njih preporučuje nosač od 1.8. Ali čemu to kad postoji nosač za 1.9?

Zasto u Srbiji :) ? Iskljucivo zato sto je bio primetno jeftiniji, a retko se desavalo i da ovoga za 1.9 nije bilo na stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bem ga, moguće. Ja se nesto vodim mislju da ima neke razlike, te da je dugoročno bolje staviti onako kako je namenjeno, pravljeno, konstruisano? A mozda i gresim

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gresis sinko :lol:, idejno resenje je tu negde u rangu dupliranog termostata od R4 u crevu za par stotina kinti, samo skuplja varijanta :P .

Sto bi stavljao ono sto treba ili ne daj Boze kvalitetno, kada i ovako moze da se nabudzi da kotrlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iznenadjuje me koliko ovaj Mladja nista ne zna. Mora da mu objasnim par stvari kad se budemo videli. :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan i za tu R4 kombinaciju sam naletao, vidis koliko su konstruktori i inženjeri bili ispred vremena
@MS PK dogovoreno cisto da se manje iznenađuješ

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, djomla said:

i za tu R4 kombinaciju sam naletao, vidis koliko su konstruktori i inženjeri bili ispred vremena emoji23.png

Jeste cena one stoglave hidre jaca, ne moze da se zameni samo ulozak termostata, sve to stoji... Ali to uradis jednom dok je auto kod tebe kvalitetnim delom i miran si... Da planiram da odrzavam budzenjem i R4 delovima, kupio bih R4, bar ja tako gledam...

Da ne idem dalje u off, isto se odnosi i na pitanje kolege od koga je sve krenulo. Ubismo se od pisanja sta se pokazalo kao dobro, iskustva su visegodisnja, a konstantno se ponavlja ono sto Mare kaze:

18 hours ago, Markobgd said:

Ne čita niko dok ne dođe da se žali.....:unsure:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vis a vis ove priče o termostatu za R4. Mi se njih naprodavasmo. 

Dok nismo provalili šta je, pitali smo se otkud odjednom toliko tih R4. Da se nisu povampirili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda bivsi vozaci R4, pa su emotivno vezani :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Alo, offeri, za to imate Markovu temu. A ovaj, na koliko stepeni otvara taj sto stoji na TV-u?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/23/2017 at 12:13 PM, Milutin-NS said:

Moj deda kupio jedan, samo da mu stoji na televizoru :D

Ja kupio jedan negde davne 2012. godine, eno ga radi u Bravi i dalje, kazaljka na idealnoj polovini uvek :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vozim Fiat Bravo 1.9 multijet i nakon sto su majstori skidali dizne i cackali svasta nesto (da ne imenujem servis) auto je poceo da se trese dok stoji. Nije bitno da li je u leru ili je u brzini, jednostavno su podhrtavanja jaca nego normalno i to me izludjuje (cvokocu mi zubi :D).

Ako probam da dam gas u leru, vibracije se gube i vracaju se nakon pustanja papucice gasa. Ler gas je dobar, oko 800 rpm, ako se ne varam.

Prilikom startovanja automobila, nema nikakvih udaraca, niti vibracija, sve je normalno.

 

Kad sam otisao u taj servis, dobio sam odgovor da je u pitanju plivajuci zamajac. Promenili su mi levi nosac motora i kao zamajac je skup, ne diraj nista za sad.

Nakon malo istrazivanja i raspitivanja, dobio sam odgovor da  su simptomi malo neuobicajni za zamajac.

 

Da li je iko imao slicnu situaciju i da li je u pitanju zamajac, tj. da li po simptomima podseca na to? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamajac se obično čuje, tandrlja, zvecka itd... 

Taj nosač motora što si menjao, koliko znam postoje varijante koje nisu baš najboljeg kvaliteta, odnosno napravljeni su od dosta tvrde komponente, pa tako ne upijaju vibracije koliko treba. 

Dizne nisu baš za igranje. Šta su tu konkretno radili?

Na dijagnostici mogu da se vide korekcije na diznama, što može da sugeriše njihovu ispravnost, ali takođe može da se vidi kakav je pritisak goriva u rejlu, jer ako ima veće oscilacije, takođe može da sugeriše neispravnost dizni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, vanste25 said:

Ja vozim Fiat Bravo 1.9 multijet i nakon sto su majstori skidali dizne i cackali svasta nesto (da ne imenujem servis) auto je poceo da se trese dok stoji. 

Nisam neki stručnjak, ali mislim da je uzrok problema u prvoj rečenici :) ako je pre čačkanja sve bilo OK, ondak...

Koji nosač su stavljali, koja marka? Ako je Acron, 99% je problem što se tiče treskanja. 

Ja sam na Stilu 1.9 menjao levi nosač (stavio iz originala), nebo i zemlja nakon zamene, takođe je tresao pre zamene poprilično i isto se ponašao na gasu, dosta mirniji. Menjaj majstora. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam problema sa paljenjem i onda su sumnjali na dizne, pumpu, senzore, svasta nesto. 
Hocu da proverim da li mi je receno dobro. Ako nije napisacu iskustva u toj temi, posto je odgovor "Zamajac je , ne diraj nista" poprilicno nezadovoljavajuci. 

@banjo1990 Hvala na savetu. Otici cu do nekog drugog majstora pa cu videti.

@djomla Nosac mi je naplacen 5000 i verujem da je dobrog kvaliteta.

 

Ali otici cu do nekog drugog majstora da vidim sta ce mi reci. Ninic ili Bogunovic (sa njima nisam odusevljen, ali ajde, mozda potrefe sta je). 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne gledaj cenu, gledaj marku, ako mozes pitaj koja je. Idi lepo kod Gorana, neće glava da te boli.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod njega i idem, od kad sam kupio auto, vec 2.5 godine.

Edited by vanste25

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vanste25

 

Tvoj Bravo je beše čipovan, ustvari i pre tebe je bio čipovan...pa si ti stavio drugu mapu koja takođe podiže snagu?

Auto je kod tebe 2.5 godine, a i pre tebe bio čipovan...hoću da kažem da je dosta već istrpeo zamajac koji je na njemu. Menja li se zvuk u leru kada stisneš i pustiš kvačilo, u smislu pojavili li se tada neko kao čangrljanje ili sl.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...