Jump to content
FAS Goran
zmilorad

Fiat Bravo 1.2 / Marea 1.9 ; 1.8 / Multipla 1.9 JTD - problem sa klimom / podešavanje

Recommended Posts

ne radi ti ventilator zato gasi klimu, dok vozis ono hladi i bude ok cim stanes ugasi se. kod mene je to lik u servisu resio bukvalno za 3  minuta. zasto cekas da iscuri? posle 7 dana odes kod njih i on vidi dal curi negde ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ovde je problem kod dodavanja gasa, gledao sam licno manometre, previse poraste ovaj za visoki pritisak i raste kontinualno sa obrtajima dok ne porastu dovoljno da se kompresor ugasi, onda se opet upali i tako u krug, ali na lagano dodavanje gasa radi do 3,5-4K tako da je to ok, ako bude radila kako sad radi ja sam zadovoljan, ali sad mora da se rasi problem curenja, za sad od oka ne vidim nista na spojevima i kompresoru(proverice se svakako UV lampom za nedelju dana mada kaze majstor da treba da pozeleni tu gde pusta), s obzirom da je prosli put za nedelju dana i iscurela na to sam i mislio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A inace sa novim reostatom ipak ventilator radi u prvoj brzini svo vreme(nekad na kratko kao da ugasi pa krene da usporava i upali pre nego sto se i zaustavi) ali tek kad se zagreje motor a dotle je ugasen pa pretpotstavljam da samo lagano odrzava temperaturu motora, a video sam i jednog opela recimo koji isto ima zajednicki ventilator da se tako pali-gasi ventilator, ali isto ne radi konstantno pa i ne znam da li je ovo kod mene ovako nenormalno ali sad ne predstavlja veliki problem, samo me jos curenje muci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokazalo se gde curi, gledao sam ceo auto posle svake voznje i danas sam boju primetio jedino ovde, na ovom davacu koje je na vrhu ovog cuda za koje predpotstavljam da je ekspanzicioni ventil ali nisam siguran, ocigledno je probilo kroz taj davac pa sad ne znam da li se menja ceo davac, da li moze samo neka gumica ili tako nesto i kako se to uopste zove tj kako da trazim?

 

Evo slika, dakle gde pusta:

20150802_163050.jpg

 

Taj deo kompletan, a problematican je ovaj davac na vrhu:

20150801_180228.jpg

 

20150801_180238.jpg

Edited by Milos1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to ekspanzioni ventil.Da ima tu gumica O ring ali bi po slici rekao da sam presostat pusta.Taj deo na vrhu je presostat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Bane, nasao sam covela koji rastura fiate i ima po njegovim recima najmanje 30komada(polovnih), pa cu da odaberem neki, jeftiniji je od novog skoro 3x.... nego posto ovaj nece biti nov kao ni gumica da namotam malo teflona na navoj za svaki slucaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ,ne ne teflon ni sucajno.Najbolje nova gumica al nemora,kad budes menjao presostat samo gumicu malo namazi uljem(kompresorskim).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dao mi je i jednu gumocu koja je na oko kao nova, nego znam da je vec pisano da tu hoce da popusti na gumici i samo od sebe pa sam mislio da stavim i nju i malo teflona cisto kao osiguranje ali nisam siguran da li ga ne jede freon?

A prodaje ih po 1500din.

Dao mi je i jednu gumocu koja je na oko kao nova, nego znam da je vec pisano da tu hoce da popusti na gumici i samo od sebe pa sam mislio da stavim i nju i malo teflona cisto kao osiguranje ali nisam siguran da li ga ne jede freon?

A prodaje ih po 1500din.

Dao mi je i jednu gumocu koja je na oko kao nova, nego znam da je vec pisano da tu hoce da popusti na gumici i samo od sebe pa sam mislio da stavim i nju i malo teflona cisto kao osiguranje ali nisam siguran da li ga ne jede freon?

A prodaje ih po 1500din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se za prethodni post, telefon je nakako 3 puta prekopirao isti text, kako pojma nemam :D

 

Zamenio sam sad presostat, na starom nije bilo bas nikakve gumice, ja sam sad stavio ovu, onda na navoj sloj silikona onog crvenog za visoke temperature otporan na benzin itd(nadam se i freon), preko njega teflon, pa preko teflona opet silikon i stegao lepo, ostavio da odstoji par sati i pustio da auto radi sa klimom 15min(nema mnogo gasa tako da ne hladi ali radi kompresor u leru) i nisam primetio nikakav trag boje, ulja niti bilo cega, a stari je propustio sam od sebe, pustao je gore bas na dzeku...

 

Nadam se da ce to biti ok, sutra ili preksutra idem da se ponovo dopuni freon pa cu da primetim vec kroz par dana da li ce da oslabi opet...

 

Bane, hvala ti puno(iako te nisam poslusao, kontam ovo ne moze da skodi), imas pivo :D

Edited by Milos1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu :laughing: Ako je dobra gumica nece ni doci do silikona,teflona :laughing: Super da si napravio i da to sad radi tj Hladi :thumbsup: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kazu dzabe "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari" , klima je posle zamene presostata napunjena i opet sve slabije i slabije hladila, vidim ja pocne da susti unutra konstantno(kad je normalno napunjena samo se nekad cuje na kratko kako prostruje freon i ovako nista a sad ko da guma konstantno ispusta), danas nisam morao da otvaram prozore, odrzava ona ali ventilator na max, tockic na LO, ukljucena i recirkulacija i nije to to, sidjem u kanal kad imam sta i da vidim, presostat posezeleneo od boje, pusta na istom mestu gde i moj stari... nista skinem, odnesem ovom, da mi drugi ali ostane ona kapica na koju se uvrce(na njoj je i ventil), kuci da odvijem to sa presostata... ma iskilavi se dok je krenulo, kad je i krenulo jeeedva je islo, do kraja sam se naprezao pomocu stege i kljuca i kad sam najzad odvio.... sjeban navoj i sanse nije bilo da krene kako treba :2guns:

Trk ponovo i uzmem treci koji je na oko ovako najsuvlji, sad sam stavio i novu gumicu(kod klimadzije uzeo potpuno novu, sto je jos gore vidim da ima nove presostate za njega za 3200 a kad sam ja kupovao nisam mogao nov nigde da nadje, svi su mi u auto radnjama rekli to jedino polovno, da sam znao za ovo ne bih o polovnom ni razmisljao), montirao sam ga i polivao i penom, i cistim tecnim sapunom dok je klima radila i ne vidim nista ali silazicu sad bar svaki drugi dan u kanal u narednih nedelju dana da proveravam da li ce da pokaze nesto... jos da se sutra dopuni sistem pa da vidimo kako ce da se ponasa :)

Edited by Milos1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nakon punjenja i nedelju dana se nista ne menja, i dalje duva ledeno, dakle presostat bio glavni problem, nadam se da nece i ovaj ubrzo da rikne, za sad je ok ali je jos tu problem sa proklizavanjem kaisa, proklizava i cvili povremeno u leru kad je upaljena klima a tad se pali i lampica za akumulator(dakle proklizava onaj koji ide od radilice do remenice klime jer na alternator ide odatle), pa moze li privremeno da se dotegne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima,

muči me klima kod fiat marea 1.9 jtd 2001. godište. Uobičajen problem kako sam vidio ovdje na forumu. Naime neće da hladi, samo puše toplo iako bi trebalo hladno (VANI 28 a ja stavim na 20 i ono puše toplo). Ili zna se desiti da ne puše ništa već mi izbaci error cli i kada očitam grešku izbaci mi broj 65. Kako god vidio sam po forumu da bi mogla biti klapna, jer mi senzor temperature radi. Ali do klapne ne znam kako doći. Imam jednu mareu za dijelova i na njoj vježbam :). Skinuo sam centralnu konzolu i ne znam dalje. AKO MOŽE NEKO DA MI POJASNI KAKO DOĆI DO KLAPNE I KAKO IZGLEDA.

 

HVALA UNAPRIJED

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

super priručnik. Još da sam završio za automehaničara, gdje bi mi bio kraj?! :)

 

HVALA PUNO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od danas klima počela da me zeza, pola greje pola hladi, vozačeva greje suvozačeva hladi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolika vam je temperatura vazduha na izlazu, na ventilacionim otvorima. Da li neko zna koliko bi trebalo da bude? Kod mene je oko 14°C, a kod kolege na škodi 10. I generalno bolje i brže hladi. Mereno sa sondom na digitalnom unimeru. Jer IC termometar nešto brljavi, rekao bih, pokazuje samo 6°C. 

Kod njega pri paljenju klime odma pali i drugu brzinu ventilatora, na hladan motor, a kod mene tek kad se auto dobro ugreje. Kad postavim kabinski ventilator na AUTO poziciju, i temperaturu na 18, brzina ventilatora vrti na max jer po njemu ne može da spusti toliko nisko i nakon pola sata vožnje. Dođe on do 19 i tu počne da usporava ventilator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd možda na ovom topicu dobijem odgovor. Rešio sam polako da uklanjam greške iz kola a jedna od njih je i ova. Posle testa sa dugmićima dobijem Error Code 54. Greška je Defrosting Sensor AC or DC indistinguishable.

Jel imao ko iskustva sa ovim? Po manualima ispada da je senzor temperature na isparivaču a nešto mi se ne da da rastavljam celu tablu još uvek. Dodao bih i da mi zimi radi klima, nema veze koja je temp, i na -10 radi, čuje se kompresor kad upali a znam da bi na -5 baš taj senzor trebao da ne dozvoki rad kompresora. 

Pre par godina majstor koji mi je popravljao klimu zamenio je računar klime (nalazi se ispod srednje konzole), greške nije bilo neko vreme, posle se ponovo počela pojavljivati. Verovatno je obrisao sve greške tada

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi upomoć! Imam Mareu 1.9 JTD i veliki problem, samo mi je grijanje ukljuceno, kad prebacim na LO, neće ni da čuje, hocu da umrem u autu. Da li trebam nesto rastavljati ili...Kad je sve isključeno opet piri pomalo vruć zrak, ne znam šta je u pitanju, ako neko zna kako da rješim ovo, bio bi mu jako zahvalan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva ti je klima ,imas samo vruce/hladno skalu ili imas brojeve u stepenima ? ako ti je skala vruce/hladno verovatno je proklizao usmerivac,kad skines usmerivac imas ispod limeni delic koji hoce da pojede plastiku i onda nece da prebaci sa vruceg na hladno ili obrnuto.Ako ti je sa brojevima onda je crkao ili motor ili senzor za temperaturu koji stoji izmedju "C" dugmeta i dugmeta za klimu, za njega moras da skines srednju panel gde su difuzori i prekidaci od klime.Motor ti se nalazi iznad vozacevih nogu,zavrnut je sa (cini mi se 3 srafa), od prilike iznad papucice gasa pa malo prema suvozacu.

 

 00083464_6840167543.jpg

 

Ovako on izgleda
A senzor za temperaturu

 

IMG_20160112_210755.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala drug, isto je kao kod tebe, problem je u motoru, skinuo sam ga i zeza pomalo, malo sam ga protresao i radi trenutno, ali moraću ga promjeniti u skorije vrijeme, sad sam podesio na sredinu hahah :lol: jer pogibe od vrućine, pa šta bude...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram topic vec je i onako sazvakana tema :D  Imam problem ,dakle upalim klimu kad cvrc nece da hladi(dugo je i hladila jednu sezonu :D ) Odem  do majstora prkaci 100gr freona u sistemu, dopuni i pregleda sve uv lampom nigde ne pusta i ako sam rekao da sigurno negde pusta(100% pusta jer je freon izdrzao samo 1 sezonu)...  Teram 2-3 dana opet slabo hladi,vratim se opet sve se pregleda nigde ne pusta... Dopuni mi opet i evo danas opet ista stvar... Dal je moguce da negde pusta a da se ne vidi uv lampom? ili je majstor debil? ps; pri proveri auto je radio 20 min u mestu pod klimom i nigde navodno nije pokazao da curi

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...