Jump to content
FAS Goran
stefanves

Šoferšajbna i stakla, kupovina, ugradnja, reparacija

Recommended Posts

Koliko vidim to je samo tackica tako da bi ja uzeo preko interneta onu tecnost, pokusao da zalijem i vidim da li ce drzati. Ako ne tek bi onda mjenjao :-)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ujutru prvo idem na servis, da vide da li se moze ovo rijesiti bez zamjene sajbe. Nadam se da ce moci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostecenje je sanirano, vjetrobran nije trebalo mijenjati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno. Uvek treba probati reparaciju, u BG ona kosta 2500 - 3000 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super... Bolje tako nego da se mjenja. Ima par evra na internet da se uzme set za reparaciju.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je reparacija kostala 30 eura. Majstor je kazu profesionalac, a i sam sam se uvjerio. Kaze da kineske, turske sajbne sa ugradnjom za GP kostaju oko 100 eura ali nemaju atest o sigurnosti, UV zastitu, zbog cega me sa granice EU mogu vratiti. Pilington sajbna za GP kosta oko 220 eura. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, majstor malo preteruje

Sigurno je da su evropske u mnogim parametrima kvalitetnije od kineskih, ali ko će na granicama raditi ekspertizu šoferke i vraćati te nazad

Ja sam kod sebe par puta radio reparaciju i samo zato što znam gde je bilo oštećenje mogu da primetim mikronsku tačkicu. Neko sa strane nema šanse da provali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde se raspitati za cene originalnih šoferšajbni?

Hoću da osiguran stakla ali ne znam na koliko. U pitanju je Novi bravo, imam senzore

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

46k u Bogunovicu,možda nekom zatreba podatak

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko kosta soferka za stila?

hocu da sredim sad pred more to

i ako znate neki provereni servis da mi to odradi, a da je cukarica, rakovica.. najdalje nbg.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro je drugar menjao na novom Bravu, nudili su mu skuplju od 18.000 dinara, i jeftiniju od čini mi se 14.000 dinara. Uzeo je ovu skuplju. Ne može ni za Stila da bude neka razlika u ceni u odnosu na novi Bravo.

Mogu sutra da ga pitam gde je tačno radio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi gde mi preporučujete da uradim reparaciju šoferke u NS? Imam malo udarno oštećenje na spoljnjem sloju stakla (3x3 mm) pa bih hteo da ga se rešim što pre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji AutoGlass servis u Novom sadu je za preporuku sto se tice Zamene/ ugradnje nove soferke?

Ivanic? Glassmax?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je iz okoline Pančeva ili prolazi kroz Pančevo, preporuka za Glass Service na Novoseljanskom putu (doduše to je franšiza).

Dečko fino radi reparacije do 1,5 cm. 

Cena je bila 2500, a čekao sam nekih 60 min.

 

Eto, meni je pomoglo, pa možda će još nekome... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako, da se i ja upisem. :)

"Pametno" nisam osigurao stakla, to vecini kasno padne na pamet.

 

Elem, udario poveliki kamen, ali nije naprsla soferka, vec je vise kao dve sitne ogrebotine/tackice, jedna do druge, na 1cm razmaka. Recimo 1-2mm u precniku.

Razmisljao sam da li i da diram, verovatno ne bi bilo nista, ali posto znam svoju srecu, kad ukljucujem sad klimu, pa vrelo staklo-hladan vazduh.... Resim da repariram.

 

U Sapcu, Novus, trajalo je 15ak minuta, ako i toliko, i za oba je kostalo 1250 dinara, jer su bila blizu.

Garanciju ne daju, kaze covek da se uvek trude da poprave najbolje sto moze, i koriste kvalitetnu opremu i materijal, ali takva je priroda posla.

Popravljaju (tako kaze) i mnogo vece pukotine.

 

Raspitivao sam se i za novu soferku i cene su VEOMA povoljne.

Saint Gobain je za Bravo 13 300 dinara ako placas u kesu, a preko racuna je 17 700.

Jeste da je ovo klot varijanta soferke, bez senzora i svega ali je bilo bas jeftino da sam pitao dva puta, je l' sigurna.

Kaze, oni su uvoznici za SG.

Guardian je 15500.

 

Eto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas navratio do Carglass-a da pitam za sanaciju dve tačkice od po 3 mm na šoferki. Cena za jednu 5.800 din
Al' kaže napraviće popust za dve

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti Eto ti info iz prve ruke. Reko' ajde, mozda ce nekom biti od koristi. :)

 

Za te pare, gorivo do Sapca, popravka, jagnjetina, i da ti ostane oho-ho! :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto mi je to previse jeftino za Saint Gobain?

Menjao sam na Stilu 2008., 2009. tako nesto, isto kamen na magistrali... I bila je oko 250 EUR sa zamenom, a znam da je dugo bila ta cena.

Od tada osiguravam stakla, moze da se nadje za oko 20 EUR na osiguranu sumu od 300 EUR, bez ucesca u steti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Jbga, pricao sam sa vlasnikom. Ako on laze mene, i ja lazem vas. :)

Kazem, dva puta sam pitao (devojka proveravala na kompu godiste/model), jer mi je bilo bas jeftino, kad sam citao koliko su ljudi po Bg-u placali.

Mada eto, reparacija je 1250, a u Bg-u 5800. :)

 

Dok sam cekao, pricao sam sa radnikom i on mi je rekao da su uvoznici pa imaju bolju cenu u startu, a drugo, ne uzimaju marzu od 200-300% kao ovlasceni servisi za Fiat.

 

EDIT

Ne znam sta bi drugo moglo da bude. Fejk Saint Goben? :D:D:D

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...