Jump to content
FAS Goran
stefanves

Šoferšajbna i stakla, kupovina, ugradnja, reparacija

Recommended Posts

Dragi moji, u vezi izgrebane šoferšajbne, imam zadovoljstvo da vam preporučim da to NE RADITE. Ja sam danas utrošio na to čitavih 6 sati, naoružan sa dve mašine za poliranje, raznim šmirglama, (od 1500 – 2000) od kojih je ova druga glavna, a prva može da upropasti stvar, nekoliko litara vode, polirpaste i neke blesave tekućine, preskupe (a koja ne vredi ništa), koja se zove DISPLEX i košta 500 din. A nema je više nego u pakovanju super lepka. Elem, postupak se sastojao u tome što je prvo „riseve“ trebalo ublažiti (ne možete ih skinuti nikako, ali oštre rubove zaobliti, da ne prave refleksiju – ovo radi šmirgla 1500 + voda, proizvodi se visoka temperatura koja može čudo da napravi). Potom nekoliko sati šmirglanja sa 2000-darkom i vodom. Potom, gruba polir pasta i polirmašina (obični borer sa jagnjećim krznom) koji to nekako pegla: 1 sat. Potom polirmašina sa sundjerastom šajbnom i vodom i mekim voskom sa silikonom. 1 sat. Sve to kad prodjete i ispraskate se dobro ide pranje šoferšajbne, odmašćivanje i odvoskuranje da se vidi rezultat.

Rezultat je da se zamućeni deo potpuno izgubi, dobije ispolirana i neravna površina, otprilike, kada gledate sa unutrašnje strane, kao da vas je neko pljunuo posred šajbne.

Da li sam zadovoljan?. Ako bi posao mogao da se vrednuje od 1 do 5, ova rabota bi mogla da se oceni sa 2+. To nije sredjena šajbna, ne vidi se tako kao što se videlo juče, (zamagljena mat površina, otiska palca), već prozračna poludioptrirana površina. Ne smeta toliko koliko je pre smetala, čak na momente i zaboravite na mesto koje ste polirali, ali je to definitivno SIZIFOV POSAO. Ne preporučujem uopšte. Ukoliko je šajbna oštećena, stisnite zube, udahnite i poručite novi šajbnu i rastanite se od 165 evra. Sad mi je jasno zbog čega to niko više ne radi od staklara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa prijatelju g.damjanovicu cenim vase iskustvo ali trebali ste poslusati savet mladjeg-nemoj dzabe da se mucis.na plasticnim farovima i moze nesto da se uradi ali staklo ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skroz si u pravu Miki, al sad bar mogu da gledam koz šajbnu. Juče je bilo kao da imam kataraktu!. Završiče se to sa novom šajbnom, samo malko da naberem para. Dotle i ova če da posluži. Ali NIKOM ne preporučujem ovu muku kroz koju sam prošao. Juče sam imao kataraktu - danas astigmatizam....(John je u pravu potpuno ... samo što ja nisam napravio dioptriju, moguće je skinuti ceo izgrebani sloj, onda se dobija prava dioptrija, a ja sam samo ublažio i ispolirao riseve na staklenoj površini...) Dobro nisam razbio šajbnu!

Etibore!. Veruj, imao sam 3m šmirglu 2000-darku, fini ručni rad, voda sundjer šajbna, sve raznoratne "maže"... NIKAD TO NE IZGLEDA KAO NOVA ŠAJBNA, a trud je veliki. Recimo, da sam utrošio i još 5 sati (a bio sam spreman na SVE) ništa bolje ne bih postigao, odnosno verovatno bi dobio idealnu dioptriju. Ovako, malo "treperi" na površini od 2 cm2. Samo ja to vidim kad hoću i kad sam nadrndan....

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast gosp. Damjanoviću...

Eto, imamo još jedno iskustvo iz prve ruke.

Znači ništa od poliranja... Kao što ste i rekli. Moraćemo da se oprostimo od 165e... Ali barem će vredeti, i mene strašno nervira i smeta mi ovako izgrebana šoferka.

Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi Etibore. Pošto sam ja matori i izdrndani čiča, cepidlaka i isterivač svega do stanja perfekcije, nerviraju me sitni nedostaci, i ti blagi risevi su me malko nervirali, pa pošto ovh dana imam neko slobodno vreme, ajde ko velim da rešim problem, predhodno se dobro informisao na raznim forumima - srpskim, hrvatskim, postoje paste, radi se to i na akvarijumima, nekakav oksid za to postoji, pa čak i DISPLEX pasta (teško sr...nje - za upropašćavanje ekrana mobilnih telefona) pasta za poliranje izgrebanih monitora i telefona. Samo je potrebno prethodno izbrusiti odgovarajućim šmirglama oštećeno mesto, a potom NIŠTA LAKŠE: samo ispoliraš i gotovo. Vraga! Nadjem ja vaseršmirglu (sav srećan što je imam u kući - a ne okrenem otpozadi da vidim koja je gradacija), navalim na deo risa od brisača, koji mi je tačno pola metra ispred nosa u vidnom polju!. I napravim čudo! ris sam ublažio, al sam napravio fleku površine palca - kroz koju se ne vidi ništa!. ZNAČI SAM SAM DOTERAO CARA DO DUVARA. Očajan, počnem da jurim telefonon staklare, ma niko ni da čuje, krenem sa kolima da ih obilazim, kako bi ih uverio da neću ja celu šajbnu da poliram, nego mali, mali deo površine pasulja.... Ne vredi. Dodjem kući (očajan), odmah na net, (ko nema u vuglu ima u guglu) engleski neki sajtovi: vidim da je u pitanju ozbiljna restauratorska rabota koja traje po ceo dan, a ako želite celu površinu da sredite upropašćenu risevima, za to vam treba mesec dana svakodnevne muke od po 8 sati - i da na kraju ne budete zadovoljni. Elem, da ne davim - juče sam tu fleku sa tri vrste šmirgle, i ne znam koliko vrsta polir pasti i dve mašine nekako uspeo da "progledam", na toj površini više nema risa, ali je taj deo sada blago ustalasan i ispoliran i što je najvažnije PROVIDAN! Sreća što je samo na toliko maloj povrpini, da me uhvatila manija da radim po celoj šajbni, već bih je od besa POLOMIO. TO SE NE RADI NIKAKO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

covek vaseg kalibra to sebi nece dozvoliti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam najbolju nameru. Nisam skroz uspeo - moguće je, ali se ne isplati. Nisam baš ja toliki kalibar, imam samo nezgodnu osobinu da isterujem započeto do kraja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I isterah ga!

Kupih i ugradih danas novu novcijatu original šoferšajbnu za 171e. Euroglass, imaju na lageru, pošto-toliko, može odma-može, ajd`s`milim Bogom - ispred oka mi je bila ogrebotina, a od brisača lepeze na obe strane uveče kad vozim, ne znam u šta da gledam - da se smirim više sa polir pastama i glupostima. Ma drugi osećaj potpuno... Progledao sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ŠTO SE MORA - NIJE TEŠKO!

ILI TI: KOME JE SUDJENO DA BUDE J..BAN; SAME MU GAĆE PADAJU, SAMO JE PITANJE VREMENA KAD ĆE DA MU PADNU I KOLIKO NA SAM PAD MOŽE DA UTIČE!

ustvari imao sam "trilemu":

1. Xenoni

2. Xcarlink

3. Šoferšajbna.

Odlučih se za opciju 3. Ipak je bezbednost na prvom mestu. Džaba mi ksenoni kad nemam kroz šta da gledam....

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko SUTRA, samo da malko dodjem ksebi od psiho-finasiskog šoka!

(ko dva puta da me pauk nosio, ili ti da sam prosuo 3 tanka nafte EVRO5!)

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to ni toliko puno kada sam ja za ono bocno staklance platio 30 evra. Sada vam je ostala samo dilema. :fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel to beše ono "čudesno" staklo što gvozdena vrata otvara...?! Ako je za utehu bez 200 e neće da razgovaraju samnom da mi naprave klon-ključ sa kodom....

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc (18.01.) uvece oko 23:00 neko mi je na parkingu razbio zadnju soferku :(

Nema veze sad ko je nego meni treba neka polovna ..... Ima li neko ideju gde da trazim, jer mi stvarno nije dobro, ko da me neko za srce ujeo. Ne daje mi se bas sad za novu, ako me razumete.Unapred hvala. :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpre Sabac. Bio sam u Čačku pre 3 nedelje. Njegoš nema GP na otpadu koliko sam video. Ima Stilo, desetak Mk2, ali nijedan GP...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ljudi na telefonima i savetima

Sabac ... hmm 150 evra polovna bez ugradnje ;)

Sto je mnogo mnogo je....a ima lik koji donosi u Bgd za 180 evra (isto iz Sabca)

Tako da sam lepo izguglo oglase iodradio posao u Car Glas-u u Carli Caplina za 20.700 din sa ugradnjom i garancijom....

Jbg... bas edak al sta da radim

Ipak vama svima veliko hvala :unworthy:

E da i ti odpadi... nigde GP Ako mi treba neka sitnica, a treba mi blejim ko blesav po Bubanj potoku i sl. i nikako da naletim nanesto, pa makar na nalepnicu hahahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ja kao treba da se napravim pametan pa da napišem nešto što je svima poznato - osiguranje stakala ;)

Ja otkad sam kupio Punta obavezno uplaćujem osiguranje stakala. Soma i po godišnje nije mnogo, a i mirnije spavam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je bas mesto za komentare ovog tipa, ali mislim da je TOGO apsolutno u pravu - i mirnije vozis i mirnije spavas. Nije neka velika cifra, a znaci, sto sam imao priliku da osetim na svojoj kozi. Po principu "ma gde meni bas da se desi" uplacivao sam duze vreme samo osnovno osiguranje. I pre 2 godine, 10-ak dana po produzenju registracije, pri preticanju kamiona, ispod njegovog tocka istrci kamen i rascveta mi soferku. Aj', sto je zamena izasla oko 200 EUR, nego sam se jos skoro godinu dana, do sledece registracije (posto je delimicni kasko, kao sto znate, nemoguce naknadno uplatiti), cimao pri stizanju gabaritnijih vozila koja, naravno, u ogromnoj vecini nemaju zavesice iza zadnjih tockova. Tako da mislim da je bar osiguranje stakala apsolutno pametna "investicija", pogotovo ako se auto drzi van garaze i s obzirom na ocajno stanje puteva.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sinoc (18.01.) uvece oko 23:00 neko mi je na parkingu razbio zadnju soferku :(

Nema veze sad ko je nego meni treba neka polovna ..... Ima li neko ideju gde da trazim, jer mi stvarno nije dobro, ko da me neko za srce ujeo. Ne daje mi se bas sad za novu, ako me razumete.Unapred hvala. :wallbash:

Dragi nesrećni GAGI. Kreni polako sa tom razbijenom šajbnom u CARGLASS servis u Mije Kovačevića (iza Jevrejskog groblja - gde su kamenoresci i to...). Peta, šesta radnja od groblja je napred pomenuta. Ukoliko je za moju Lybru prednja šajbna bila 165e, tvoja zadnja sa sve grejačima će biti najviše 150 sa sve montažom, apsolutnim dihtovanjem (da ti ništa ne magli, i da ti rade grejači) Mani se otpada, divlje montaže, to je nov auto i zaslužuje da ima odgovarajući deo i odgovarajuće ugradjeni (što je najvažnije). Na otpadu možda nadješ i upola jeftinije, al ko će da montira!?. Dok ti isčašćavaš sve levo i deno, dok povežeš struju - dodje ti na isto - a nemaš novu šajbnu. Ovde imaš bar garanciju - ako nešto zezaju grejači i to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Togo je u pravu - od prve registracije, obavezno uplacujem osiguranje stakala (meni 1250 din/godisnje) i puca mi prsluk ;)

Pamet u glavu za ubuduce... i nauk ostalima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

bogami za Stildzu kod Dunava izadje 3600 dinara za godinu!

Toliko mene kosta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...