Jump to content
FAS Goran
stefanves

Šoferšajbna i stakla, kupovina, ugradnja, reparacija

Recommended Posts

Sve je to na mestu.

Da placam iz svog dzepa, isla bi ta za 100e.

Da placa osiguranje, isla bi original.

Naravno....i ja bih tako uradio... :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

@stefanves

Cena kaska varira u zavisnosti da li osiguravas auto samo od stete(ostecenja) ili od stete i kardje.Onda zavisi i od broja steta u godini,da li je broj neogranicen ili recimo osiguranje pokriva 4 stete tokom godine,da li je sa ili bez ucesca(tvog) u steti itd...Sto se tice kradje isto mozes se osigurati od kradje samo u zemlji,a mozes i u zemlji i inaostranstvu itd itd.Sve u svemu puno varijanti,najbolje da okrenes neko osiguranje i pitas ih.Orijentacije radi mislim da je oko 3,6% od kataloske vrednosti auta kasko koji pokriva stete bez kradje i za moju tempru posle godine u triglav osiguranju je bio oko 9500din dok je za caletovu mazdu 3(novu) pocetkom ove godine full kasko kod dunava bio 1000eur.Naravno nisam kasko osigurao tempru nego sam imao nekog posla kod njih pa sam se usput raspitao...

Naravno sledeci auto ce mi biti sigurno kasko osiguran...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8275

Naime,pukla mi je soferka po dijagonali,sledi odlazak na more,registracija odnosno tehnicki i shvatio sam da moram da je menjam.Gledao sam na par mesta u NS-u,cena je 15 000 hiljada sa ugradnjom.To mi nesto dodje puno,pa rekoh sebi hajde da pogledam po BG-u,kad sledi iznenadjenje,tamo je jos skuplje,izadje oko 17 000 dinara.Da napomenem,soferka je za stila 5v,nema senzore za kisu,odnosno obicna je.Ima li neko slicna iskustva i zna li gde to moze jeftinije da se odradi,tj. zameni? Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8275

Pokusao sam da nadjem polovnu,traze mi 100 eura,to je nekako jos prihvatljivo,ali gde god sam pitao samo za ugradnju,trazili su od 50 do 70 eura,tako da mi u neku ruku dodje isto kao i nova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj firme tipa carglass, euroglass... ili kako se već zovu.

Ugrađuju samo nove "neoriginalne", a cene su bar dva puta niže od novih.

Ćale je odradio na Cliu za stotinak eurića ;)

BTW I meni je na Puntiću "neoriginalna", Euroglass valjda :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trebas da budes izuzetna biiiip! da bi kupio polovnu soferku ;) Soferka se kupuje nova!

U principu se slazem - samo ne bih koristio to biiiiiip u opisu.Pre zafalilo para u tom trenutku. A objasnjenje? ;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preko puta najlona malo više prema Rodiću iza benz. pumpe u NS. Nemam broj, tamo su bili najjeftiniji kad sam ja menjao.

Dobar savet, osiguraj stakla kod registracije isplati se.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trebas da budes izuzetna biiiip! da bi kupio polovnu soferku ;) Soferka se kupuje nova!

U principu se slazem - samo ne bih koristio to biiiiiip u opisu.Pre zafalilo para u tom trenutku. A objasnjenje? ;

Pa nemam ni ja para, ali imam toliko razuma da znam da je 300 >(citaj vise) od 150 eura. Postoji velika sansa da lose skines sajbu, da je polomis u transportu...A ako angazujes "strucnjaka" da ti je skine, kamion da ti je preveze...izadje te vise od nove ;) Jasna matematika?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8275

Evo ovako,kod najlona je 14.500 din,ceka se par dana po porudzbini,ipak sam uzeo u Ivancicu na Temerinskom putu, 14.850 din,ima na lageru,tako da odmah ugradjuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Probaj firme tipa carglass, euroglass... ili kako se već zovu.

Ugrađuju samo nove "neoriginalne", a cene su bar dva puta niže od novih.

Ćale je odradio na Cliu za stotinak eurića ;)

BTW I meni je na Puntiću "neoriginalna", Euroglass valjda :cool

Proverio sam ;) šoferka je Pilkington ugrađena u Carglass-u u Italiji 2007.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da je moj kao i mnogi stilici bio dosta dugo na nekom tamo auto placu u italiji gde je skupljao prasinu koja se zavukla gde je mogla, i u pocetku su mi dosta skripali prozori dok sam ih spustao/podizao, sad su ta sitna prasina i kamencici ostavili trag i malo zagrebali prozore, isao sam da vidim da ih zatamnim, pa su mi tamo rekli da ce te sitne ogrebotine jos vise da se vide ako se stavi folija preko pa me zanima jel imao neko slican problem i kako ga je resio, jer sam isao u glass service gde su mi rekli da to moze poliranjem da se sredi, ali da to niko ne radi... :S

ne bi to nista bilo problem da nisam isao da mi zatamne stakla (i ta prednja) pa nisam hteo jer su mi i oni rekli da ce mnogo da se vide ogrebotine i da ce biti kao bele linije po staklima...

jel ima neko takav problem i dal ga je resio ?

sta sad da radim ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kazes bio si u glass servisu rekli su ti da moze da pomogne poliranje ali da to niko neradi verovatno zbog male razlike u ceni izmedju poliranja i novog stakla,znaci ako ti to toliko smeta vidis sta ti se vise isplati i sredis to, nema tu mnogo pametovanja i nepostoji polir pasta ili nesto drugo koju ces ti da kupis i da sredis to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima pasta za plasticne providne stvari al nisam siguran da li deluje i na staklu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

u glas servisu rade reparaciju stakla,ti pricas o poliranju meni su sredili ogrebotinu na soferci bukvalno se neprimecuje a bila je kao kliker

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 336

Nema nista od tog poliranja, nema sanse to neko da ti odradi narocito iz razloga sto se promeni dioptrija stakla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko se meni cini staklo na kolima nema dioptriju! Ako ima da pazarim -2 da ne nosim naocare dok vozim!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 336

^^^ Ni ne treba da ima, ali se poliranjem stvaraju izoblicenja (dioptrija) stakla i dolazi do drugacijeg prelamanja svetlosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pravu je Bakara,imao sam slucaj sa zadnjim staklom koji je izgreban od brisaca :rant: na fiat puntu, i u glas servisu nisu hteli da poliraju jer stvara dioptriju.. :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa glupost, u svakom slucaju tamnim stakla ionako i ovako, najvise zbog "znatizeljnih pogleda"

gledao sam dal mi grebe iznutra ali ne grebe pa cu da stavim foliju i na stakla prednje klupe. a i ako bude krenulo da "grebucka" najmanji problem skinuti foliju

a ovi su stvarno go*na sto nece da rade ove sitne stvari zbog toga sto "ne znaju kako da naplate" jer nisam dosao da mi poprave auspuh vec da mi srede problem sa staklima :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10793

Idi u CARGLASS, ulica Čarli Čaplina 56 i vidi sta ce ti oni reci. Verujem da su oni mnogo profesionalniji od Glass servisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...