Jump to content
FAS Goran
stefanves

Šoferšajbna i stakla, kupovina, ugradnja, reparacija

Recommended Posts

Ivane, ne postoji taj brisač koji ne grebe. Možeš pred svako paljenje auta da pereš gumice - ne vredi. Jednostavno zakon fizike - trenje. Ako iko pazi o tim sitnicama, to sam ja :) i opet isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljam da zamenim soferku posto je malo cvrknuta (mada je zalepljeno/zapuseno, ali se ipak vidi), a i malo je izrebana, takva je bila kada sam uzeo auto.

Posto su mi osigurana stakla mislio sam ga ga ja jos malo cvrknem da pukne pa da zamenim.

Ono sto me zanima je, da li ce u Glas Servisu zamenska soferka biti ista (sada je Pinklton ili nesto sl) ili mi stavljaju neko kinesko djubre

i da li neko ima savet kako da cuknem soferku.

 

Pri osiguravanju stakala morala je biti određena suma na koju su osigurana (pogledaj ugovor).

Meni je na primer suma bila na 100.000,00din pa sam stoga komotno tražio isključivo Saint Gobain (prva ugradnja i ubedljivo naj kvalitet i bogami naj cena) ali tome služi osiguranje. Ja sam menjao kod Bogunovića i vrlo sam zadovoljan urađenim i uslugom.

Pri podizanju garantnog pisma iz DDOR-a bilo je male rasprave zašto nisam menjao u Stojanovu kad oni sa njima imaju ugovor ali zakon je na mojoj strani(mogu da biram ovlašćenog servisera).

Od Stojanova sam odustao pošto su mi nudili mislim samo Pikilgton, lošija su!

 

U Glassu sam dobio savet da ako želim kvalitet idem u ovlašćeni servis jer ove što oni nude nisu kvalitet. Iznenadio me čovek sa izjavom. Mada me je i sam procenitelj u DDOR-u uputio na ovl. servis a ne na Glass.

 

Tako da ako ti osigurana suma pokriva cenu originala (Saint Gobain) traži nju obavezno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas sam se juce opet interesovao za ovu temu, naime pitao sam se da li prijava stete loma stakala utice na premijski stepen prilikom sl. registracije vozila, odgovor je odrican jer je to posebna polisa mimo obaveznog osiguranja.

e sad jos jedna bitna stvar prilikom osiguranja je ucesce u steti kao i osigurana suma, obavezno bih uzeo bez mog ucesca.

 

da li se polisa dobrovoljnog osiguranja stakala moze ugovoriti u bilo kojoj osiguranoj kuci bez obzira na osnovnu polisu?

Koje su cene osiguranja na sajtovima retko ko je od osiguravajucih kuca postavio cene na svojim sajtovima?

da li da prilikom sledece reg. osiguram stakla i da ih namerno cuknem zbog linije koju sam okacio u prethodnim postovima, zanima me vasa preporuka? lomim se samo zbog kvaliteta originala koji je sad na autu i onog koji ugradjuju servisi.

 

ipak se vide tackice i na drugim mestima, opet je to star auto 11god i ko zna koliko km ima iza sebe iako deluje utegnuto....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane, ne postoji taj brisač koji ne grebe. Možeš pred svako paljenje auta da pereš gumice - ne vredi. Jednostavno zakon fizike - trenje. Ako iko pazi o tim sitnicama, to sam ja :) i opet isto.

+1.

A, kod mene je izgrebana sa unutrasnje strane. Da covek ne poveruje.  Skapirao sam da je verovatno neko rukom odmagljivao soferku, zaboravljajuci da ima prsten na toj istoj ruci, ljubi ga majka, tako pametnog. Neka zenska garant. Ma, trebalo je muz da je  :popo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas sam se juce opet interesovao za ovu temu, naime pitao sam se da li prijava stete loma stakala utice na premijski stepen prilikom sl. registracije vozila, odgovor je odrican jer je to posebna polisa mimo obaveznog osiguranja.

e sad jos jedna bitna stvar prilikom osiguranja je ucesce u steti kao i osigurana suma, obavezno bih uzeo bez mog ucesca.

 

da li se polisa dobrovoljnog osiguranja stakala moze ugovoriti u bilo kojoj osiguranoj kuci bez obzira na osnovnu polisu?

Koje su cene osiguranja na sajtovima retko ko je od osiguravajucih kuca postavio cene na svojim sajtovima?

da li da prilikom sledece reg. osiguram stakla i da ih namerno cuknem zbog linije koju sam okacio u prethodnim postovima, zanima me vasa preporuka? lomim se samo zbog kvaliteta originala koji je sad na autu i onog koji ugradjuju servisi.

 

ipak se vide tackice i na drugim mestima, opet je to star auto 11god i ko zna koliko km ima iza sebe iako deluje utegnuto....

 

Možeš da osiguraš staklo bilo gde nevezano za osnovnu polisu. Ovo osiguranje stakala obično nosi i osiguranje lica u vozilu i smatra se kao delimični kasko. Ja sam prošle godine osigurao u DDOR-u i za osiguranu sumu od 50.000,00din za stakla i 100.000din za putnike platio oko 3500,00din koliko se sećam. (u prošlom postu sam pogrešno naveo 100.000,00din za stakla).

Raspitaj se koliko bi bila dobra original da se naruči preko ovlašćenog servisa, osiguraš na malo veću sumu od nje(da ti pokrije i troškove zamene) i kad osiguraš nakon 4-5 meseci "slučajno" te strefi sa kamiona ispred kamičak i pravac zamena!

Kod DDOR-a nema učešća u šteti što je takođe bitno, proveri i kod drugih.

Meni je inače praksa da osiguravam stakla uvek, jednom da me potera maler da to ne uradim i .ebo sam ježa! (prošla je koštala koji dinar manje od 50.000,00din sa ugradnjom)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koje su cene osiguranja na sajtovima retko ko je od osiguravajucih kuca postavio cene na svojim sajtovima?

Za Stilo me je u avgustu, u Dunavu izaslo nepunih 2500 din. Na osiguranu sumu od 36 500 din, BEZ ucesca u steti. Ali samo delimicni kasko za stakla.

A ovo sto Marko pominje, ne znam da li je onaj dodatni DDOR paket uz osiguranje od autoodgovornosti? Uzimao je moj matori, u tu cifru (3500 din) ulazilo je i jos par korisnih stvari - osiguranje od vremenskih nepogoda, osiguranje vozaca i putnika, besplatna poravka i slepanje (do odredjenog iznosa i kilometraze)... Solidna ponuda.

 

Ivane, ne postoji taj brisač koji ne grebe. Možeš pred svako paljenje auta da pereš gumice - ne vredi. Jednostavno zakon fizike - trenje.

Dobro, ako ti tako kazes ;) ... Ne kazem da moze totalno da se eliminise, ali moze DRASTICNO da se smanji, uz malo paznje. Kod mene se za 5 godina maltene ne primecuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par dana primetim da mi je pukla soferka na puntu 2  pa imam par pitanja.Da li stakla mogu da osiguram samo pri registraciji(registrovao sam auto pre mesec dana i ne osiguram stakla  :realmad: ),da li u svakoj osiguravajucoj kuci prilikom zamene moram da platim i ucesce,da li soferka mora da se menja samo u Delti ili moze npr u Autoglass NL (oni su mi najblizi) , kakva je procedura prilikom osiguranja,da li je moguce da od nekog kolege sa plavim Puntom pozajmim auto za slikanje sa mojim tablicama,pije li to vodu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Stakla možeš osigurati nevezano za registraciju i važnost istog je takođe godinu dana od dana zaključivanja osiguranja.

2. Nije obavezno učešće u svim osiguravajućim kućama, u DDOR-u npr. nema učešća u šteti

3. Možeš da menjaš ja mislim gde oćeš ali to ipak proveri sa osiguravajućom kućom gde budeš (aku uspeš) da osiguraš stakla, kod nekih verovatno mora da se ode kod servisa sa kojima oni imaju ugovor

4. Ovo za zamenu tablica stvarno ne znam, možda bi i moglo da prođe ali ja ne bih rizikovao!

 

I malo pregledaj temu koja te interesuje pošto sve ovo već piše u ranijim postovima! :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto tema ima 11 strana, nisam stigao svaku da procitam. Pokusao sam sa pretragom u ovoj temi, i nasao par odgovora, ali ni jedan ne odgovara konkretno mom problemu (ne kazem da nije pisano u temi, samo ga ja po mojim kljucnim recima nisam pronasao, pa se unapred izvinjavam)

 

Danas, 1. maj, Oblacinsko jezero, drugar otvara gepek da izvadi neke stvari, amortizer gepeka ispadne iz one casice, polomi se zadnje staklo na param-parcad, a da nesreca bude jos veca, amortizer koji se otkacio udari u levo stop svetlo i polomi i njega (baksuz, maler).

 

E sad, uglavnom sam nailazio na cene za prednju soferku, retko na cene za zadnju (tacnije nikako).

Danas sam svratio do jednog otpada u Nisu, imaju polovnu 70 evra + ugradnja (oko 25e).

 

Ja bih ipak da uzmem novu. U GlassService-u sam video da prednja kosta 11.500 za Stila.

 

Moje pitanje je, pre svega, vezano za cenu zadnjeg stakla. Sutra idem, naravno, ako uopste rade, ali bih voleo da znam otprilike sta me ceka i da li se isplati, tj. da li je puno skuplje od polovne ili ne. Da li je generalno prednja soferka skuplja od zadnje, ili je obrnuta situacija?

 

Da li ce biti neki problem sa grejacima?

 

Znacilo bi mi svako slicno iskustvo nekog clana foruma. Naravno, i savet

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok smo se vracali za Nis, drug je iz kola zvao neki na Trosarini, ali oni rade tek u subotu.

 

Ovo za 11.500 sam video na facebook stranici GlassService-a, ali je bila kao neka akcija
slika:

https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-frc1/t1.0-9/487624_557048687704536_1373398704_n.jpg
tacnije, 11.150, ne 11.500

Gledao sam svuda, gde me god google odveo sa prvih 10 stranica pretrage...

 

To je onaj Glass Servis blizu Foke, kad se krene prema Bulevaru, ako poznajes Nis (vidim da smo komsije).

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tog sto drzi Glass na Trosarini poznajem, mislio sam njega da pitamo, radio sam vise puta kod njega i bas je bio korektan. Sad sam na kombiju menjao soferku, 110e a znas li kolika je..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi na trosarinu, tacnije od trosarine ka bulevaru pa skreni u ulicu ispred trosarinske pijace, jedno 200m sa desne strane imas glass service, odi do njih, proveri kod njih a evo ti broj od Gorana sa trosarine (0646166669) on ti je od trosarine ka banji sa desne strane, posle pogrebne opreme a ispred onog sto ugradjuje alarme, proveri i kod njega (ili da ga ja zovem ujutru posto saradjujem nesto sa njim preko firme) i odi u Vardarsku ulicu, kod Kiceva, tacnije od Agrohima kod sivare ka obilicevom vencu, prodji semafor i prva velika garaza sa desne strane, trazi Jocu (bese tako) i pitaj i njega...

A koj otpad si zvao? Lorena ili...

htc evo 3D

Edited by Buca_Tipo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da se zove AutoGlass, ali nisam siguran.

Videcu sutra, moracu da procesljam ceo grad. Nadam se samo da ce neko da radi, ne bih da cekam subotu, nemam ni gde kola da ostavim. Na parkingu ispred zgrade bukvalno je svakome na izvol'te.

 

A da maler bude jos veci, ne zavrsi se samo na staklu, nego taj amortizer sje*e i levo stop svetlo.

Nije puklo skroz, stoji na mestu, ali kada se rukom dirne odvaja se bas...I uspelo je i unutra da upadne parce stakla od zadnje soferke, i to bogami dobro parce. Da si ga gurao unutra, ne bi ga ubacio.

 

Zmigavac radi, pozicija radi, jedino stop svetlo ne radi. To i javlja na bordu.

 

Buco, hvala ti na informacijama. Valjda ce makar jedan raditi sutra.
Ja idem ranom zorom da se raspitujem svuda gde pise Glass Servis...Provericu i ova mesta sto si mi napisao.

Ako ti nije tesko, i ako ne zaboravis, mozes ga pozvati pa cisto da proveris makar da li radi. Ostavio bih ti svoj broj u poruci, pa mozes da mi javis ako budes zvao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostavi mi broj, zovem ujutru oko pola 9 i javljam ti. Samo mi napisi jel za stilo, god, 3 ili 5 vrata. A i MS PK moz da zove ovog njegovog

htc evo 3D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 5 vrata, 2002 godiste.
poslao sam broj

Zaboravih da odgovorim za otpad.
Ne znam stvarno kako se zove, bio sam licno (ljudi peku prase u garazi, ne rade), na Panteleju, Gornjomatejevacka ulica.

Soferka 70 evra, stop svetlo 50.

Nisam video u kakvom su stanju, a i ne bih uzimao polovnu, osim ako nije drasticna razlika u ceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zovem ovog mog a ti tvog :p daj da pomognemo tvom komsiji :D

Cim peku prase pa jos GornjoMatevacka Loren je u pitanju :D

htc evo 3D

Edited by Buca_Tipo

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jedan mali savet, izbegavaj da uzimas kinesko staklo (koje je mnogo jeftino), bolja je opcija polovno, ili novi Pilkington. Ima kod mene jedna Croma na koju je stavljena kineska soferka i to je pustalo kao ludo (majstor je 3 puta skidao i ponovo lepio i isto se desavalo) da bi na kraju isti uzeo polomio soferku i stavio drugu originalnu koja sada stoji bez ikakvih problema....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mislio nista negativno, nego samo da skrenem ljudima paznju da je bolje polovno a original, nego kinesko djubre u pola cene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam danas kod svih redom. GlassService kod Fore nije radio danas, na Trosarini takodje. Drugi na Trosarini je rekao 70e polovna soferka, 25e ruke (to je Buca_Tipo zvao umesto mene pa mi je javio), i otisao sam kod ovih u Vardarskoj. I oni rekose 95 evra sa ugradnjom.

 

Kad su doneli gepek vrata sa staklom, vidim da su to ovi sa otpada u kome sam juce pitao za soferku :D

 

Skinuli je na licu mesta, zalepili, uzeli pare i tol'ko :D

Nije mi se cekao jos jedan dan jer mi je stvarno veliki rizik da mi otvoren auto stoji na parkingu. Inace, SEKURIT je staklo (takvo mi je i bilo staro, verovatno isto menjano nekada davno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...