Jump to content
FAS Goran
stefanves

Šoferšajbna i stakla, kupovina, ugradnja, reparacija

Recommended Posts

Pametno, original je original. U kojoj auto kuci osiguravas stakla?

Ja sam ove godine opet izabrao Dunav, bas sam prosle nedelje produzio registraciju. Cena delimicnog kaska kod njih je oko 2500 din (godisnje, naravno), sa 0% ucesca u steti, na sumu od 38 000 din. Cisto ako nekome zatreba info.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li moze naknadno da se uplati osiguranje za stakla, posto sam zaboravio za to prosle nedelja kad sam registrovao kola?

I hoce li praviti problem ako je soferka malo izgrebana od brisaca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze naknadno da se uplati delimicni kasko, podrazumeva se uz pregled stakala, kao sto je Woodoo vec rekao.

E sad, konkretno u Dunavu to mozes da uradis samo ako vec imas njihovo osnovno osiguranje (od autoodgovornosti). Ne dopustaju uplatu delimicnog kaska ako je osnovno osiguranje ugovoreno u drugoj osiguravajucoj kuci.

Kod vecine je bilo tako, ali cuo sam od par ljudi da je kod nekih kuca sada to moguce. Pricam iz razloga jer su uslovi za delimicni kasko na trzistu prilicno saroliki. Desavalo mi se da su mi trazili duplo vecu uplatu, uz ucesce u steti, a na istu osiguranu sumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu. Vec 2 godine unazad Dunav mi je najpovoljniji za taj delimicni kasko za stakla (minimalna uplata je oko 2500 din, 0% ucesce u steti, pri cemu je osigurana suma 38 000 din). Pa kod njih radim i osnovno osiguranje od autoodgovornosti (koje nas u principu i ne zanima).

Ranije sam bio takodje 2 godine kod Uniqe, prethodno u Delta Generali, ali su oni prilicno poostrili uslove zadnjih godina. Najbolje pozovi i uporedi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni bese imaju i neki paket gde za soma vise (oko 3500 din) imas pored osiguranja stakala i osiguranje od elementarnih nepogoda (grada), pomoc na putu i svasta jos po nesto ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo, treba mi neko ko bi mi montirao na korsu polovnu soferku. Moja je otisla u aut pa sam nabavio dobru polovnjacu i sad to tako stoji :D

Ako znate nekoga ko bi to odradio za neke normalne pare pisite. Hvala 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kakva je na Corsi ali mislim da je isto lepljena. Ako je tako onda to moze napraviti ama bas svatko.

Potrebno je temeljito skinuti stari lepak (nakon sto se skine stara soferka) a to se obicno radi ostrim nozem ili skalpelom.

Taj lepak (neki kazu silikon) za soferku kosta oko 1000 dinara, dakle to je pocetna cena a ostalo ovisi o spretnosti,iskustvu,brzini i ceni radnog sata majstora.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto nisam nasao ovakvu temu resio sam da je sam otvorim.

Nakon kupovine punta ostalo mi je da sredim ovaj trag na soferci, da li imate savet s cim bih mogao to da pokusam da uklonim?

trag nije dubok i ne oseti se pod noktom.

Da nije u vidnom polju ne bih ni pokusavao da sredim ali nocu malo zna da iritira.

svaka pomoc je dobrodosla

 

cxca75000.jpg  cxca75001.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ne mozes tu nista uraditi... Ja sam probao pre 10-tak godina na yugu da skinem ogrebotine od brisaca, trljao sam 15 min dok nisam skinuo ogrebotine i samo sam uspeo da napravim "socivo" - prelamanje na staklu kad gledas pod razlicitim uglom. Ne vide se tragovi, ali prelamanje jos vise smeta.

 

Nedavno, pre oko 2 god ulazim u auto i vidim g...o od ptice, tacno u visini ociju... zurio sam, pa sam uzeo prvo sto mi je bilo pod rukom da ga skinem - neki od flajera koji su mi zatakli za staklo... onaj fini, glatki, stampan u punom koloru... izmet sam skinuo, ali su mi ostali tragovi ogrebotina od papira na staklu, koji su tacno u visini ociju.. probao sam malo, ali nije islo pa nisam hteo da ponovim prethodnu gresku... manje smeta ovako.

 

Posle nekog vremena, kad sam pre oko godinu dana stavljao folije, pitam u glass servisu da li oni nesto mogu da ucine, al su mi rekli da ni ne pokusavaju,  vec da je lakse umesto toga zameniti celo staklo, ako bas bas smeta... naravno, ne smeta toliko koliko smeta rupa u novcaniku nastala usled menjanja stakla.

Edited by ata

Share this post


Link to post
Share on other sites

komsija mi je polirao makinu pa ce probati i to da sredi. 

ako ne budemo uspeli ima jedan decko iz sremske mitrovice bas se bavi poliranjem stakala pa cemo videti sta ce na kraju ispasti.

bojim se samo sto kaze ata da ne napravim socivo tek onda nisam nista uradio, a novu soferku da stavljam samo zbog toga ne pada mi na pamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto pisete da niko od poznatijih firmi nece da se bakce sa ovakvim stvarima, slucajno sam nasao ljude iz sremske mitrovice.

poslao sam im slike i isto sam dobio odgovor, citiram:

"sve sto se oseca pod noktom je prakticno ne moguce resiti bez deformacije vidnog polja,sve ostalo da kazem sitnije tj plice se moze dosta uspesno skinuti."

inace rade sa pastom Cerium Oxid koju nabavljaju iz U.K.

cena poliranja farova je 20e, prednjeg stakla 20e a celog automobila 50e.

Decko se zove Gatalica Djordje,a njegove radove mozete videti u albumima na facebook-u na sledecem linku

https://www.facebook.com/Proshine.SM

 

Planiram bas da idem u S. Mitrovicu kod kuma, pa ce ujedno i svratiti kod njih da "bace" oko dal ima sanse reparitati, ipak je 20e manje od 150e koliko je nova.

Ili ako mislite da pri sledecoj registraciji osiguram stakla pa da ih namerno ostetim kako bi zamenili soferku, dal se to isplati raditi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je nas kolega Rele, bas sam hteo da ti ga preporucim. Pogledaj njegove radove, radio je staklo i na svom autu, Mislim da bi ovo kod tebe odradio bez problema.

Jankovicu, imas profesionalca ( pravog) u S.Palanci ili bese u Velikoj Plani, ako te interesuje povezacu te sa njim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Releta je poliranje stakala 20e, svratio sam kod jednog decka koji ugradjuje auto stakla i on mi je preporucio da prilikom sledece registracije osiguram stakla i posle par meseci od datuma osiguranja on bi cukno soferku i osiguranje bi naplatilo stetu.

 

Dal neko ima iskustva sa ovim, koje je  najpovoljnije osiguranje od loma stakala u odnosu cena osiguranja/ucesce u steti i da li da tako nesto uopste i radim?

 

U jednoj autoperionici se bave poliranjem kompletnog auta, pa mi je covek rekao da doteram da pogleda dal moze nesto da se uradi kao kaze da je vec imao iskustva sa staklima.Jedan lik koji radi limariju mi je isto rekao da doteram pa ce pogledati a kad sam ga pitao za cenu kao zavisi od 500-1000din :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljam da zamenim soferku posto je malo cvrknuta (mada je zalepljeno/zapuseno, ali se ipak vidi), a i malo je izrebana, takva je bila kada sam uzeo auto.

Posto su mi osigurana stakla mislio sam ga ga ja jos malo cvrknem da pukne pa da zamenim.

Ono sto me zanima je, da li ce u Glas Servisu zamenska soferka biti ista (sada je Pinklton ili nesto sl) ili mi stavljaju neko kinesko djubre

i da li neko ima savet kako da cuknem soferku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljam da zamenim soferku posto je malo cvrknuta (mada je zalepljeno/zapuseno, ali se ipak vidi), a i malo je izrebana, takva je bila kada sam uzeo auto.

Posto su mi osigurana stakla mislio sam ga ga ja jos malo cvrknem da pukne pa da zamenim.

Ono sto me zanima je, da li ce u Glas Servisu zamenska soferka biti ista (sada je Pinklton ili nesto sl) ili mi stavljaju neko kinesko djubre

i da li neko ima savet kako da cuknem soferku.

 

Nemoj nista da je cukas. To je dovoljno ostecenje za zamenu ako su ti stakla osigurana. Ja sam imao samo rupicu koja se nije sirila i zamenili su je. Evo ti odgovora i na drugo pitanje:

SIgurno nece biti ista soferka vec najveci moguci bofl kao sto su meni ugradili (isto preko osiguranja) i od tada mi je soferka mlečna! Katastrofa. Dakle, ili ih upozori da ti ugrade kvalitetnu ili ne ugrađuj nego uzmi pare od osiguranja pa sam ugradi po svom meraku. To je moje iskustvo.

 

BTW, posle godinu dana će opet da ti bude izgrebana jer svi brisači grebu. Neki manje neki više...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, pa to zavisi prilicno i od vozaca... Od izbora brisaca, njihovog odrzavanja, nacina koriscenja...

Meni je 2008. zamenjena soferka (zviznuo je kamen na magistrali), stavljena nova i odlicno se drzi po tom pitanju. Ali biram koje gumice brisaca stavljam, menjam ih kad se istrose... Ako su soferka i metlice zasrane prasinom, peskom (od jakog vetra, npr., a auto stajao), ne mrzi me da iz gepeka izvadim flasu vode i sundjer i operem ih za minut.

Naravno, ne treba preterivati i biti rob autu, ali cisto malo paznje i trajace prilicno.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bglion

nisam znao da li ugrade original i u servisu ili je original moguce dobiti samo u stojanovu npr,

a onda predpostavljam i bude cena bar duplo veca

zato sam i hteo prvo da se raspitam ovde

@fikret

na mojoj soferki je ta rupica zakrpljena, tako sam kupio auto, samo sto je i to pocelo da se kruni, tako da sam ja mislio da je to rupica od nekog kamencica ali su mi rekli da je to ustvari zakrpa

ne znam da li je sada to dovoljno da zamenim ili ne

nisam znao da mogu da uzmem i kes, mada predpostavljam da ima neka caka kao i kod naplate stete kod sudara, ako ides u servis sa kojim oni imaju dogovor onda ne pitaju za cenu ali ako ides u neki drugi onda ti procene stetu, a za to sam cuo da procene manje 

ja bih ocekivao da oni kazu da li je za zamenu ili ne, pa ako je rupica onda procene da moze da se popravi da bi manje placali

mada mozda i gresim

za pocetak cu da pitam u GS sta ugradjuju, a nazvacu i Stojanov da uporedim

 

a sto se grebanja tice, znam ja to, ali u mom slucaju se vidi da je mnogo prosla da tako kazem, mislim da je cesto auto vozen po autoputu pa su sitni kamencici uzeli danak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...