Jump to content
FAS Goran
stefanves

Šoferšajbna i stakla, kupovina, ugradnja, reparacija

Recommended Posts

Ima li neko ideju kako sacuvati sofersajbnu od brisaca (nastanka riseva)? Ja pazim na brisace, menjam ih redovno ali staklo je sve vise izgrebano.

Prilikom prosle registracije sam osigurao stakla i sad sam se neckao da li da mi 'sleper nabaci neki kamencic' ali sam na kraju odustao (ako hocete

smejte se ali bilo mi nesto glupo :wallbash: ). Na kraju sam se iznervirao i kada sam registrovao kola krajem avgusta nisam ni osigurao stakla!

Interesuje me kako vi cuvate svoju sofersajbnu. Ocekujem i odgovor gdina Damjanovica jer je proslo godinu dana od menjanja soferke. Kako se nova 'drzi'?

Nadam se :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nemas garazu zaboravi i teraj, a ako imas drzi auto redovno cist. Kad ti auto stoji u garazi podigni metlice predji gumu sa suvom vatom, a potom sa vatom na koju si stavio talk-bebi puder. Metlice drzi podignute kad god ti je auto u garazi. Ako si vec toliko bolestan onda podrazumeva se i da ti je pod u garazi idealno ravan. Auto drzi na klocnama koje su podesene na istu visinu, kako bi trap bio rasterecen. Naravno i da osmislis nacin kako da zatvoris izduv da kiseonik ne bi ulazio jer on podstice koroziju itd... :rofl:

Osiguraj bre stakla i TERAJ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva crna garaza. Cesto nemam ni parking mesto.

Jesi li bio ozbiljan za ovo 'timarenje' brisaca? Imam ja nekih opsesivno kompulsivnih sklonosti ali ovo bi bilo malo...

Vise me nervira sto mi se cini da kada sam kupio kola sofersajbna ni blizu nije bila ovoliko izgrebana a simptomi moje bolesti se ogledaju u mojim

pokusajima da odredim kolika je 'dodatna izgrebanost' na dnevnom nivou. A sve nekako vozim ka zalazecem suncu :whistle:

I cini mi se da je na drugim automobilima taj problem manje izrazen (najverovatnije i zbog toga sto ne gledam kroz te druge sofersajbne nego kroz svoju).

A jedan drug je kupio takodje stila, jos uvek nije ocistio neku smolu koja je na sredini soferke, brisaci skakucu po santimetar dva vec par meseci, a sofersajbna ko bombona.

A nesto sam se zainatio sam sebi da stakla necu osigurati, a mislim da to i ne mogu da ucinim do sledece registracije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceo fazon je u tome da talk-puder pokupu svu vlagu sa gume od metlica i ne ukrute se ko sundjerasto tkivo :lol: . Ali nema smisla zezati se ako je auto napolju. Metlice se ostecuju i kidaju se vrhovi jer kojekakva prljavstina i smole napadaju, jos ako se kondor istrese-UZAS. Tako razturena metlica se ukruti (zbog uticaja vlage/pa jako sunce) i sama po sebi grebe staklo, ako ima jos i malo prljavstine i peska iz vazduha TOTALNI HAOS.

Meni je osiguranje stakala standardna stvar. Iako imas kasko ono je uvek sa nekim ucescem ovo ono 50e-100e po steti i gubis bonuse, a ovo platis oko 3000din a isplacuju 30000din. (ovo je primer za moj auto, taman me toliko izadje nova soferka, a za 10 god ce sigurno da rikne barem jednom i opet si na nuli)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da podelim iskustvo sa vama.

Sada u oktobru, prilikom registracije, lepo sam osigurao stakla - ponovo.

Iako u agenciji koja mi je odradila registraciju, promenili su osiguranje sa kojim rade, pa sam sada osiguran kod AMS osiguranja (nemam pojma koliko su dobri inače, ali...).

I sve kul, do pre dve nedelje cirka, ja na putu iza kamiona iz VŠ ka BG, kad ono kloca pojuri ka meni i malo mi načne šoferku.

Ja odem lepo u osiguranje, prijavim im, u roku od pola sata da limi radni nalog za CarGlass, kao oni sa njima sarađuju - ja odem kod njih, overim sve deluje jako dobro, oni jako uredni, ljubazni. Prihvate nalog, zakažemo zamenu, završe sve i sve je ok. Osigurana suma mi je bila 30.000 (to me je koštalo 3200 dodatno na osiguranje od autoodgovornosti), šoferka je bila 18300+ruke, sve ukupno 21350, potpisao im račun, jedan njima, jedan osiguranju. Meni doživtna garancija na kvalitet urađenog posla i nemehanička oštećenja stakla i doviđenja prijatno.

Sve u svemu, isplati se osigurati stakla.

Elem, nije u pitanju Pilkington - navodno ih nema za uvoz (zvao sam i EuroGlas koji ih uvozi, kaže - nemaju trenutno, ne znaju kada bi dobili ako se naruči).

Carglass ugrađuje NordGlass (nemačka firma čija je proizvodnja u Poljskoj). Navodno - Pilkington šoferke koje su bile prva ugradnja na Stilu su toughened, a po svim zakonima u EU se sada ne koriste toughened već laminated (nemam pojma ima li razlike ili se samo različito zove slična ili ista tehnologija, ali navodno su toughened nedostupne... bem li ga, barem sam tako shvatio, neka me neko ispravi ako ima informacije iz prvije ruke ;) )

Sve su to uradili brzo, i sa garancijom i nemam zamerki. Ako me neko pita što sam to radio - lako ću dokazati (imam kopiju radnog naloga za zamenu i garanciju).

Važnije od svega, činilo mi se da mi je curila šoferka (negde iznad retrovizora, kad bi bila baš jaka kiša ili u perionici - pojavila bi se kap ili dve) - a sada nemam takvih problema, pa sam ubio dve muve istim udarcem...

BTW, kuriozitet je bio da recimo AMS osiguranje stakala ne bi podrazumevalo krađu šoferke (neko dođe, iseče je celu i odnese...) već samo lomove ili deformacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da budem i ja jednom od koristi, naime re 10 danami je pao komad betona sa zgrade ( mislio sam prvo da je fasada, ali izgleda da nije vec da me neko od komsija ne voli bas mnogo ) na zadnje staklo punta i totalno ga razvalilo, obzirom da nemam osiguranje stakla, nije mi nikad palo na pamet da uplatim, jer sam do skoro uplacivao kasko, pa kad sam prestao s njim nisam se ni setio osiguranja stakala, pozovem ja lepo ove gore navedene firme euro, carglass i slicno i cena 13000 dinara, naravno nije splintex koji je na kolima ( jedna mala opaska, polo leto su mi obijali kola i razvalili suvozacko staklo, isto sam ugradio u carglassu, od tad kad je poluspusteno staklo se trese, a vrhunac je sto smekeri kAD SU SKIDALI I MENJALI STAKLO NISU NI IZVADILI SVU SRCU, NEGO SAM JA SAT VREMENa pincetom vadio ). u tom momentu vec sam imao naprslu soferku ( druga prica, majstor mi je popravljao brisac i kad ga je skidao narsla soferka, a doba covek, postenjacina sa dvoje male dece nisam imao srca da mu uzmem pare za soferk ), te sam se lepo spakovao i otisao u sabac, za 120 evra i soferka i zadnje staklo, oba splintex kakva su i bila na kolima, posedeo sam tamo 4 sata, i nisam smeo da vozim brze od 60 km na sat nazad, sve u svemu mislim da je zaista usteda, jedino sto vam trba slobodan dan za celu akciju, i garaza da ostavite kola preko noci pre nego sto krenete tamo.

naravno da sam procitao komentare da je polovno staklo polovno, ali na ovima nema ni najmanje ogrebotine, stavise covek me je odveo da izabeem koju cu soferku.

veliki pozdrav forumasima

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav, doslo vreme da samenim soferku, jedan mali kamencic kvrcno i sad se linija malo povecala a milicija me vec 3 puta jedva pusta da prodjem sa istim. A planiram put u GRcku te moram zameniti istu. Osigurao sam stakla sa 2500din valjda je to do 25 000din kod amss u oktobru mesecu 2010god.

Problem : nigde ne mogu da nadjem originalna stakla za zamenu. Zvao sam tri servisa u Nisu i prvi nudi kineske za nekih 6500din + ugradnja al nemaju racun pa racun ide preko druge firme ovo ono dakle polulegalno.

Auto Glass ima neke evropskog proizvodjaca nisu kineske ali bele za 8500din sa ugradnjom daju mi racun kad platim pa ja posle sa tim idem u moje osiguravajuce drustvo. i treca varijanta je glass servise koji ima dogovor sa mojom osiguravajucom kucom ima zeleno zatamljena stakla ali ne original ali kazu kvalitetna daju garanciju osim na lom :) xeexexex i ugradnju dozivotno. kod njih je 11000din. Dakle isto nije kinez neka Nemacka firma, ali nema ni znak FIAT.

Posto sam vec umesto 1500din dao 2500din za 25000din premije sto da je ne iskoristim maksimalno razmisljam se i ugradim original staklo za punta mk2b 2005. A i sam volim da mi je sve na autu u extra stanju i extra kvalitet.

Gde se moze naci originale vetrobransko staklo i koja je cena , ko ugradjuje ? Ili kranja opcija kog proizvodjaca juriti da to sve bude u ok stanju. Izbor servisa u LEskovcu ili Nisu je taj koji sam i napisao. Sutra dolazi procenitelj u 9 ujutro pa moram da znam sto pre, kako i sta da me ne zavrne sa procenom i prizna manje nego sto je vrednost popravke.

Hvala unapred !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam menjao do sad na 2 auta i iz osiguranja mi kazu da izaberem servis sa spiska koji mi daju i to je to. Ne bih rekao da ce ti dati da kupujes original. Oba puta menjao u Glass servisu i bilo je OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kako mi nece dati kad sam osiguran do 25 000 din dakle pokrivam i original. To je kasko molim lepo, zamenicu sam i kad odem posle sa racunom morali bi da mi daju pare kolko je kostala popravka do visine osigurane sume. Mislim veliki su oni svi muljatori i pokusavaju sve da smanje i umanje al ako si dostrajan ja mislim da moze da se izgura uvek ono sto nas i sleduje.

drugo pitanje : koje ako ne originalno i gde ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nikad nisam obracao paznju na to, iskreno samo sam gledao sto pre da zavrsim posao i da teram dalje ;) U Glass servisu mislim da su imali Pilkington (koristi se kod nekih vozila kao fabricka ugradnja pa kontam da je OK)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozovi neki ovlasceni serivis, da vidis da li rade i po kojoj ceni, tj da li ti ulazi u budzet koji pokriva osiguranje. Ako treba platis gorivo za put, ali da ti stave kako treba i sta treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam menjao do sad na 2 auta i iz osiguranja mi kazu da izaberem servis sa spiska koji mi daju i to je to. Ne bih rekao da ce ti dati da kupujes original. Oba puta menjao u Glass servisu i bilo je OK.

hoce da daju samo je pitanje kolika ti je bila premija kad si sklapao ugovor.

Ja sam dao Dunav-u 3900 dinara a sada mogu za 60.000 dinara da ugradim i original u Delti ako je u toj ceni.(a jeste)!

60000 je premija do koje mogu da mi isplate soferku!

Edited by STILISTA

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Pre par godina sam menjao na prvom autu i nemam pojma kolika je bila premija. Prosle godine menjao kod zeta na Puntu i bila je premija 25000. Otisao u osiguravajucu kucu, oni mi ponudili servise, ja pozvao servis kazu moze danas sve da se odradi i to je to. Da se natezem sa ovima iz osiguranja pa da jurim Deltu ili ne znam koga da li imaju na stanju ili ne......neka hvala. Pilkington je dovoljna dobra za mene :thumbup:

edit: da dodam da sam ove godine dobio i ja kamencic po soferci. Otisao u osiguranje i ja trazio da mi odrade reparaciju, a ne zamenu ;) Takodje to za stakla ne vazi samo za soferku nego i ostala stakla na kolima, a nikad se ne zna do isteka registracije tj. do obnove kaska za stakla da li ce jos neko staklo riknuti.

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam menjao do sad na 2 auta i iz osiguranja mi kazu da izaberem servis sa spiska koji mi daju i to je to. Ne bih rekao da ce ti dati da kupujes original. Oba puta menjao u Glass servisu i bilo je OK.

hoce da daju samo je pitanje kolika ti je bila premija kad si sklapao ugovor.

Ja sam dao Dunav-u 3900 dinara a sada mogu za 60.000 dinara da ugradim i original u Delti ako je u toj ceni.(a jeste)!

60000 je premija do koje mogu da mi isplate soferku!

mislim da ce tesko da ti isplate i polovinu od premije...(u delta djenerale calov kolega je osiguro tako i grdne probleme je imao bilo je pocetkom godine jos nije naplatio te nepriznaju predracun te ne mogu da isplate celu jer je premija za sva stakla glupi izgovori pa je zvao nekog menadzera i u krug e sad kad bi to covek malo pogurao... )

Inace cena soferke sa ugradnjom i radom za punta mk2b 2004 u ovlascenom servisu je 33 700 cena je od pre mesec dana...a cena same soferke negde oko 26 000

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i ja pricam. Moze naravno da se izvuku i te pare, ali imas da se iscimas ko :horse:

Jedino da nadjes nekog tvog u tom osiguranja pa da on malo "pogura" stvari :)

Veki takodje je Delta Generali osiguranje u pitanju. I kad su bile zamnene ovih soferki i kad je sanirano naprsnuce na mom puntishi. Nikad problema nisam imao jer prvo odem kod njih, oni me posalju u servis po mom izboru (a prethodno dobijem spisak par servisa :) ) i zavrsena prica za 1 dan ;)

Opet kazem, verovatno da moze sve da se zavrsi, ali ko ce se cimati po ovoj vrucini :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi meni je auto kasko osiguran otvorio sam temu u dunavu moje ucesce 20 posto jos mi pare nisu isplatili a predo sam racun i sve pre mesec ipo sve su oni meni kao priznali al para jos nema zvao cale juce rekli mu u procesu je tako da kad iz kaska ovolko me zeke koje su sanse za drugu varijantu mada je sve korektno bilo slikano obelezeno ostecenje nije bilo ni mnogo veliko al sve priznato soferka zamena i rad ali PARA JOS NEMA :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ima neko online, a da je imao iskustva sa menjanjem soferki na kolima, neka mi kaze da li je bezbedno da vozim auto na kojem je promenjena soferka pre sat vremena. Pozdrav i hvala unapred.

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ljudi baksuz pridjem li auto staklu odmah ga polomim.

Menjao sam amortizer 5-ih vrata na mom stilu i ispustio vrata kada sam jedan skinuo... i puce zadnje staklo u param parcad.

Eto da znate ako menjate taj amort neka neko drzi vrata. Inace sam na slican fazon polomio suvozacevo staklo prosle godine

menjajuci bravu.

Nego nabavio sam iz Sapca to staklo za 70 evra i sada me zanima neka preporuka za ugradnju u NS a da to rade profesionalno i brzo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vala sa staklima necu da imam vise nikakva posla. A u sustini ste u pravu trebalo bi da svaki servis to zna lepo da uradi samo je pitanje koji

ce koliko para uzeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre dva dana...

Ja: Dobar dan

Euroglass: Dobar dan

Ja: Ja bih da zamenim šajbu :)

Euroglass: Nema problema, ostavite auto i dođite za dva sata.

Ja: Važi

... posle dva sata...

Ja: Došao sam po auto,

Euroglass: Evo izvolite ključ, samo nemojte dva dana prati šoferku i to je to. Garancija na ugradnju je dok auto ide... :)

Ja: A da platim...

Euroglass: A zar niste platili gore na spratu???

Ja: Neeee :whistle::question: :question:

Plaćeno 13500 din (10000 novo staklo, 3500 ugradnja) Pilkington staklo :thumbsup: Trenutno je neka akcija.

Bila je izgrebana od brisača još odavno, ali sam je tek sada zamenuo.

Posao odrađen u EuroGlass-u krajnje profesionalno.

Ljudi ja sam progledao. Nema tog poliranja i maltretiranja koje može da zameni novo staklo. Dva dana laganije vožnje za svaki slučaj...

Pozdrav

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...