Jump to content
FAS Goran
stefanves

Šoferšajbna i stakla, kupovina, ugradnja, reparacija

Recommended Posts

Ma pretpostavio sam da će morati da se menja...nego eto,,ponadah se.. :ermm:

Hvala za Info...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel se vredi cimati da mi ovo neko reparira?

 

Koliko se krecu cene takvih reparacija, polovna soferka je vidim oko 40-tak evra(pezo 206).

Ako nista ne budem dirao, oce brzo linija da se prosiri? :fun:

IMG_20160203_103359.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze ovo bez problema. Zalepi trakom da ne ulazi prasina i pravac neki glass servis. Cini mi se da je od 900 do 1200 din po "fleki"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bilo koju traku :D

A kolko mozes da vozis...nema pravila. Nekome pocne odmah da se siri, nekome moze da tera godinama i da ne mrda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da bre, samo da pokrijes ostecenje dok ne odes do servisa :)

Ja imam na jednom mestu bas veliko ostecenje (oko 1cm precnik) i na dva neka sitna, tako sam i uzeo kola. Preko sva 3 su zalepljene neke providne fleke. 2 god je vec kod mene i ne siri se za sad :)

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do servisa nece skoro, zvao njih par tu u okolini, traze od 2000 dinara pa navise za te rupice. :w00t:

 

Nasao sam neki jak providan selotejp, pa cu kasnije da izadjem na teren da majstorisem... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izbegavaj leti da ga pereš ledenom vodom,a isto tako i zimi da ga polivaš toplom i izdržaće.Meni Punto stigao tako evo već godinu i 8 meseci isto stoji.Još na suvozačevom delu u donjem uglu,pa ga nisam ni primetio dok nisam doterao kući,ćale čim seo odmah kaže pukla ti šoferka  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj pitati da ti urade  i ako ce se prihvatiti neka garantuju da se nece mnogo videti. Odes osiguras stakla i kada pukne (a brzo ce na promenu temperature) prijavis stetu i eto nove soferke. Na neki nacin je prevara ali oni nas mnogo vise prevare kod isplate stete.


Znam mnoge koji su to uradili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se prvi put osigurava u nekoj kuci, bogami dobro zagledaju i slikaju, tako da na vidljiviju pukotinu moze samo preko neke veze.

Ako se samo produzava osiguranje u istoj kuci cesto i ne gledaju soferku.

Licno uvek osiguram stakla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas mi se desilo da mi je kamenčić udario prednje staklo..užas..

Naprsnuće od kamenčića i linija od oko 30cm..

Da li ima nade za reparaciju ili mora cela da se menja?

 

zza294.jpg

 

Jel ima neko savet?Gde..koliko?

 

 

Bio danas do Glass Service-a..

samo zamena..nema šanse za reparaciju... oko 120e  :ouch:

Edited by cookman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je brate! :laughing:

Od reparacije sam odustao, cekam jun pa ako mogu da promuvam da osiguram stakla, ako ne uspem, cekam da se pukotina prosiri, pa stavljam polovnu.. :smoke:

Ma stavis novu, uzimaju dosta majstori za ruke kad stavljas polovnu. Ja sam hteo da uzmem polovnu zadnju (nasao sa ispravnim grejacima za 3500-4000 valjda sa sve gepek vratima) i hteo da skinem svoju i prebacim na ta vrata, a ovu drugu kod mene. Jedna demontaza 1500, jedna montaza 1500, ja bi imao 2 demontaze i 2 montaze :D

U najgoru ruku da ne montiram ovu moju na druga vrata, dve demontaze i jedna montaza, sto je priblizno ceni nove (u cenu nove je uračunata montaza).

Za stilo je prednja soferka bila, ja mislim 12.000 din. I bila je jos jedna 14.000, kad sam se raspitivao, pre godinu i po

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sta bre 1500 din?Da protera sajlu,malo očisti,nanese lepak i vrati šoferku  :laughing: 10 min posla,a uzme 3000  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg :D ja sam očekivao 15ak 20 evra da mi to odradi, zameni mesta staklima pa da stavim cela vrata na oglas :D al jok...

Al bukvalno samo sto mi nije reko "to ce da te kosta kao da uzmes novu kod mene - uzmi novu kod mene" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za stilo je prednja soferka bila, ja mislim 12.000 din. I bila je jos jedna 14.000, kad sam se raspitivao, pre godinu i po

Tu za 100 EUR slobodno zaobidji. Zato i kosta toliko koliko kosta, iscitaj malo iskustva, pogotovo npr. u nocnoj voznji.

Ako auto ostavljas za sebe, iskljucivo gledaj Pilkington, Saint Gobain...

Zato se i osiguravaju stakla, ako se ne daj Boze nesto desi da uzmes deo koji je kvalitetan, 2-3 puta skuplji od tog koji pominjes, u rangu kvaliteta sa OEM delom.

U suprotnom, 4 godisnje premije osiguranja te kostaju kao ta bofluk soferka.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo te dve su imali u glass servisu u Nišu, kad sam se ja raspitivao bas su stavljali jednom Stilu karavanu.

Ne teram nikoga da kupi, samo kazem ono sto su meni rekli :)

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja ne teram nikoga, daleko bilo, samo iznosim cinjenice iz licnog i iskustva drugih. Svako svoj auto sredjuje kako misli da treba.

Kod mene vazi ona stara - nisam dovoljno bogat da bih kupovao jeftino. Dokazano X puta.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nasao slicnu temu, a ako ipak postoju izvinjavam se na dupliranju.

 

Na autu mu je kamenčić iza kamiona napravio tačku na vjetrobranu i vidim da je jutros počela da se formira i linija. Vjerovatno će morati da ide zamjena. Cijene variraju od 100-150 eura sa ugradnjom. Ovi koji su skuplji kazu da su jeftinija stakla kineska i nekada ni njihove dimenzije nisu dobre. Kakva su iskustva? Do sada nisam imao potrebu da istrazujem ovu temu :D

Auto je Grande Punto, nema senzor kise.

 

20160506_183752.jpg
20160506_183858.jpg

 

Edited by Elra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...