Jump to content
FAS Goran
stefanves

Šoferšajbna i stakla, kupovina, ugradnja, reparacija

Recommended Posts

Nisi mogao zamensko?

 

Ne bih se igrao sa jeftinim zamenskim soferkama, pogledajte malo po forumu iskustva ljudi koji su ih ugradjivali, nisu ni blizu "Pilkington", "Saint Gobain" i sl...

Apsolutno se slazem sa Markom, a poucen nazalost i licnim iskustvom. Takodje ni Dunav nije imao ucesce u steti (da ne idem dalje u off, za Stilo je minimalna osigurana suma prosle godine bila 36 000 din, bez ucesca, premija osiguranja je oko 2500 din).

Share this post


Link to post
Share on other sites

kada se kupi polisa osiguranja stakala i kada do stete dodje da li procenitelji utvrdjuju da li je steta nastala udarom kamencica,gradom ili ih to uopste ne zanima? pojednostavljeno da li osiguranje pokriva stetu prouzrokovanu gradom ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo konstatuju da je pukla, naprave zaposnik i upute te ma zamenu.

Šta te sprečava da iako nije kažeš da te je pogodio kamen na auto putu!? Njih to neinteresuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ jel si siguran u to?

Negde sam pročitao da treba čak i zapisati tablicu vozila ispod čijih točkova je izleteo kamen da bi se šteta naplatila...

Odes tamo, prijavis stetu, oni ti kazu da napises kako se dogodilo, ti napises da si se kretao tu i tu (najbolje van grada), vozilo je bacilo kamencic, i pukla je, a nisi stigo da zapises tablice od soka, ali.znas da je bilo stranih tablica... :D u firmi u kojoj radim su nam osigurana stakla i tako su nas naucili da pisemo i tako prolazi barem u Nisu... :D oni traze da dodjes vozilom do osiguranja izadju slikaju i to je to.. posle odvezes auto u servis i sutra dodjes po njega ili eventualno zakazu kad da dovezes auto ako nemaju na lageru ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, potreban mi je savet oko sofersajbne za punta, ako neko ima iskustva, naime zveknuo me kamencic i pukla je jedno 30 cm, interesuje me sta je najbolje uraditi? Uzeti polovnu original, zameniti za neku od kopija  ili u ovlascenom servisu uzeti novu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve zavisi od novcanika :) daleko bolja je polovna original od neke kopije, samo da se nadje u sto boljem stanju, a za ovlasceni servis ce bas skupo da izadje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto u ovlasceni (ako mislite na FIAT), evo covek je stavio cene za Stilo, moze samo da bude jeftinije:

 

 

Car Glass 14.000rsd  - Pilkington

ili

Glass Service 15.600rsd - Guardian

 

Ako si u mogucnosti i auto ostaje kod tebe u nekom narednom periodu, uvek samo krstena nova soferka (Saint Gobain, Pilkington, Guardian). Za razliku od par desetina evra, znas sta uzimas.

Inace su i cene novih maltene prepolovljene. Pre neku godinu me je zbog nasih je*enih puteva i kamencica na njima, nova "Guardian" soferka izasla skoro 250 EUR sa ugradnjom.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pritisni je malo da se rasiri i morace da ti priznaju. I ovo ce da priznaju jer ja mislim da ne moze da se zaustavi, vec ce da pocne da se siri preko cele. Jos sad kako variraju temperature pocece vrlo brzo da se siri gde i kako ona oce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je, da se ne brukam kad odem tamo :) Dobio sam neki formular da popunim, ali tamo nema nista vezano za soferku, vec su sva pitanja u vezi sudara. Jedino mogu popuniti kako se to dogodilo i gde.

Edited by Macvanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to i trebas. ;) sama ce da pocne da se siri vremenom. Vozi jos malo i teraj kad pocne da se siri i miran si. ;) mi smo na A8(direktorov) isli za jednu tackicu i ubosiguranju kao nema problema ali da budeno sigurni malo "prosirio" lupio soferku pustila oko 4-5cm liniju, slikao sutra zakazali i odradili soferku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne uspe sa stiskanjem i udarcima, a nije iskljiceno da nece hteti da se prosiri, grej 5min kucnim fenom tu tacku i onda bas lagano posipaj vodom iz frizidera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tom slucaju moze da se vidi da je namerno prosirivano, a za metodu vruce-hladno nemoze niko nista da kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odobrena mi je zamena, ljudi u Dunavu su bili maksimalno korektni i ljubazni, i izabrao sam `Pilkington` soferku.

Edited by Macvanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...