Jump to content
FAS Goran
stefanves

Šoferšajbna i stakla, kupovina, ugradnja, reparacija

Recommended Posts

Pitanje samo jedno.

 

Da li deblja strana amortizera ide dole, ili gore? Ili je nebitno kako se stavi?

Kod druga na Puntu je deblja strana gore (zakacena za gepek), a tanja strana, koja se uvlaci u tu deblju dole. Kod komsije na Stilu karavan takodje deblja strana gore.

Meni su stari bili namesteni - deblja strana dole. Tako sam stavio i sada.

 

Neka pogleda neko kako stoje kod njega i neka mi kaze... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi stavio na dole, deblji deo vezao za karoseriju a tanji za vrata. Zbog prljavštine i ako recimo strada zglob / amortizer se otkači ne drlja po karoseriji.


Na Rendži mi je bio obrnuto i kada se otkačio amortizer poluga se zabola gore između vrata i karoserije, čak je i lim vrata iskrivio. Peta vrata sam jedva otvorio. Posle sam sve zglobove izmenjao i obrnuo amortizere. Nikakvih problema nije bilo.

 

image.jpg

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li je pilington originalna soferka za punta 2, '03 god i koja joj je cena? pitam zbog eventualnog osiguranja stakala i osigurane sume

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je procedura za osiguranje stakala na automobilima? Moze li se nakon registracije osigurati, ili se mora cekati registracija pa tek tada?

Negde sam citao da traze samo polisu i da ne gledaju stakla uopste, negde da traze slike svakog stakla, a negde da traze da se doveze automobil da se pregleda...

 

Ko je ovde osiguran, gde, i koliko ga to zadovoljstvo kosta na godisnjem nivou? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane odi do MAD auto(Milenium osiguranje) mi ava sluzbena vozila osiguravamo tu za stakla, i nemoj da me drzis za rec oko 5 ili 6 hiljada je godisnje, a u pitanju su puntici, caddy, doblo, mercedesi.. e sad oni odrede vrednost do koje osiguranje pokriva. Recimo za caddy je do 38000 pokriveno, preko toga ti dodajes... I da odes vozilom, slikaju stakla, platis i to je to... Na caddy smo menjali soferku i izasla je na 24000 ostalo je jos 14000 u toku te registracije za ne daj Boze...

htc evo 3D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sto ja imam na prednjoj sitna ostecenja, koja su krpana. Tako sam ga kupio.
Naravno da ne bih zloupotrebio i odma da trazim da mi plate novu, i ja ga vozim tako vec 4 meseca, ali sigurno bi oni pravili problem.

 

Citao sam negde da je potrebna "veza" na tehnickom, jer kao i ti iz osiguranja veruju njima. Treba samo polisa.
Na tehnickom me nista nisu pitali, pogledao je samo ta ostecenja i nista nije rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi iskrsao mi je problem nedaj boze nikome...pukla soferka...tj kvrcnula preko sredine ne znam sta da joj radim nisam pri kinti ali ako prigusti dozvoljeni minus je tu...danas cu ici kod coveka da proba da popravi malo tj da uspori sirenje bar dok se ne snadjem..mene interesuje cena nove i polovna kao i ugradnja i sve ostalo sto ide uz to,a posto vidim da su postovi stari rekoh da napisem novo pitanje iako gore imam odgovore....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradnja ti je cini mi se  20 evropskih, a cene idu od 50-60 evra za Kineze (koji nisu ni za sta) pa na gore. Ako nemas para za novu, bolje ti je uzmi polovnu original nego novog kineza....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam menjao zadnju, sto si mogao da procitas par postova iznad. I imao sam tu nesrecu da mi je pukla na 1. maj, pa cak ni 2. maja skoro niko nije radio. Tako da sam uzeo polovnu za 70 evra, plus ruke 25 = 95 evra. Bilo mi je stvarno hitno i nisam mogao jos jedan dan da drzim kola na parkingu bez stakla.

 

Slucajno sam 3. maja (subota), prolazio pored GlassServisa i reko ajde bas da vidim.

Covek unese u komp osnovne podatke o vozilu, izadje jedna od 100 i jedna od 110 evra. Za ovu od 110 evra kaze da je original ona koja i ide na Stila (da li je stvarno tako, ne znam). Cena je sa namestanjem.

 

Rezultat svega je sledeci - dao sam za polovnu 95 evra, kojoj ne radi ni jedan jedini grejac :no a za 15 evra vise sam imao novu.

 

Bas tada kada sam svratio u GlassServis, menjali su prednju soferku na Stilu karavanu. Imaju jednu od 14.000 i jednu od 16.000 dinara. Skidaju i reg. nalepnicu sa stare i stavljaju ti na novu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo ljudi. Danas mi je pukla predna sofersajbna na Stilu. Pitao sam u Glass Service i ponudili mi kineska za 90€ i evropska za 135€. Sta mislite za ove kineske meni rekli da je kvalitet na nivo evropske ali proizvode se u Kini....uza4uged.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igrom slucaja sam se nasao u Glass Servisu 2 dana nakon sto sam ugradio polovno zadnje staklo (glass servis nije radio 2. maja a meni se zurilo) i shvatio sam da sam ustedeo jeb*nih 15 evra (ja platio 95, kineska bila 100, originalna 110 evra - cene sa ugradnjom), i da sam sad mogao da imam novo staklo, da bi mi radili svi grejaci, i proklinjem dan kad sam otisao kod onog lesinara da ugradim staklo :D

 

Da sam na tvom mestu, veruj mi da ne bih ni sekunde razmisljao. Dao bih tih 45 evra i ne bih rizikovao.

 

Tada kada sam bio u glass servisu ugradjivali su na Stila karavana soferku, i ako se ne varam rekose mi da imaju jednu od 14.000 i jednu od 16.000 dinara (cene sa ugradnjom)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta preporucujete?

 

Car Glass 14.000rsd  - Pilkington

ili

Glass Service 15.600rsd - Guardian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nemas delimicni kasko za stakla i placas iz svog dzepa - Pilkington je isla fabricki na Stilo i soma i po ti je jeftinija.

Pre neku godinu sam na magistrali, u preticanju, po soferci "fasovao" kamencic iz tockova slepera, koji je napravio tackicu koja je krenula da se siri kao pukotina.

Zamenio sam soferku u "Glass Service" u ex Rifata Burdzevica, cini mi se upravo drugo pomenuta, nemam ni jednu zamerku evo vec par godina.

Licno, uvek osiguravam stakla, malo jace od 2 soma je u Dunavu, bez ucesca, osigurana suma oko 36 000din.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam tu (ne)sreću da mi na auto-putu kamen razbije šoferku.

 

Info: zamenjena u ovlašćenom servisu, cena 41 hiljada dinara (šoferka, materijal, rad). Ko nema kasko, neka bar osigura stakla.

 

Fiat 500L

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek osiguravajte stakla. Sa ovim cenama originalnih koje po meni jedine i vrede nije se za igrati. Za cenu jedne se može osigurati 8~10 godina sva stakla + putnici u autu i uz to i sitna popravka na putu ili ne daj bože šlepanje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam kasko, ali sam morao da učestvujem sa 100evra. Postoje i jeftinija zamenska za 500L.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod DDOR-a na osiguranje stakala nema učestvovanja u šteti! Tebi predpostavljam na tih 100eura bi još i skočila premija iduće godine da si aktivirao!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...