Jump to content
FAS Goran
stefanves

Šoferšajbna i stakla, kupovina, ugradnja, reparacija

Recommended Posts

Ne mogu da izmenim, elem, našao u Black Glass Saint Gobain za 19.500 sa ugradnjom, tako da mislim da ću to - Pilkington košta kod Glass Service skoro isto (19.200), a ovo je ipak kao broj 1 u svetu auto stakala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pilgrim011

Mislim da je neko na ovoj temi, za Saint Gobain pominjao neku firmu iz Sapca, da su cene bile bagatela. Ali nemoj me drzati za rec, bas mi je onako u malom mozgu, pretrazi slobodno.

 

PS: Nisam menjao soferku, ali cisto licno iskustvo kao ideja - vidi da li na soferci u ponudi imaju onaj zatamnjen vizir sa gornje strane. Ako je ista cena, imam ga na Sportu prvi put i bas je korisna fora - taman lepo pritamni kada je suncano, ne moras svaki cas da drndas suncobran (ako se menja osvetljenje od zgrada, drveca, konfiguracije na magistrali), manje te przi sunce u sirini te linije, auto lepo i izgleda spolja... Mana - ako si prvi na raskrsnici i svetla semafora su u podrucju vizira. Moras da gledas bas u semafor, jer perifernim vidom neces moci da uocis kada se boja menja sa crvene na narandzastu i zelenu.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao 4 puta Auto Nole na kontakt telefon, nakon što sam našao super recenzije na GMaps (a i kolega je preporučio ovde), nema živih ljudi, ili se ne javljaju ili su zauzeti. 

A onaj Black Glass zakazuje danas za prekosutra. :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rešio na kraju XYG da uzmem - zvao GM, pošto se Nole ne javlja i dalje, rekao mi čovek da ima XYG i Nordglass, prvi je 12.800, drugi 15.000, ja hteo NG, ali čovek me ubedi da ću bezveze skuplje platiti - po njemu je XYG bolje staklo za šoferku, nešto mi je objašnjavao da valjda ta neka plastika u dnu šoferke je bolja kod Kineza, da li reče mekša, i objasnio da nema bojazni od dioptrije - to se desi jednom u tipa 1.000, i to onda bude cela serija, a oni onda ne uzimaju takvu seriju. Sutra menjam, reče da traje 2-3 sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri da li soferka ima UV zastitu
Meni su ugradili nekog kineza koji nije ili je imao losu UV zastitu i u kolima je bilo znatno toplije u toku leta posle promene soferke
Sve ostalo je bilo identicno originalu

Bilo je to pre 4-5 godina i kostala je 100e tacno u pitanju je bio passat b6

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/30/2022 at 5:22 PM, TeaseR said:

Pitanje u vezi poliranja soferke: Da li je neko radio, kakva su iskustva?

 

Ja radio jako davno... Tj. radio majstor Rele na mojim kolima. Iskustvo odlično, znam da može ali je velika jebada i mora da se koristi mozak 3x više.

Radio je i prednju i zadnju i skinuo ozbiljno vidljive riseve od loših brisača do perfekcije. Bez problema, bez nekog posebnog prelamanja kasnije da smeta i tako... Ali i košta. I treba da košta. Puno posla, težak posao, danas je svima mnogo lakše zameniti šajbu...

 

U poslednje vreme baš nisam uspevao da nađem nekoga ko bi to radio. Imaš nekoga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio sam i ja na Grande-u kod nekog lika u Uciteljskom, nesto je skinuo nesto ne. 

E sad.. kolegi na vw golf 6 je pukla soferka kod istog lika, kod mene nije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prošlom autu sam zamenio šoferku u BlackGlas ZR.

Ubedio me čovek da XYG turaju neki evropski proizvođači u prvu ugradnju.

Turio i ja. Ekstra! Još imala zasenčenje sa gornje strane.

Bez ikakve greške na njoj i bilo kakvih distorzija.

Jbte progledao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenih i ja, deluje da je ok, ima taj vizir zatamnjen koji je @Ivan pominjao. S tim što su ovi likovi (GM auto stakla) malo neka sumnjiva priča - nisu hteli račun da mi daju kad sam pitao zbog garancije. Gazda je u fazonu "imamo mi to zapisano, ništa ne brini". :unsure: 

Share this post


Link to post
Share on other sites




Ubedio me čovek da XYG turaju neki evropski proizvođači u prvu ugradnju.



Ne znam za prvu ugradnju, ali dosta njih novijih nam je stizalo sa njom kao već menjanom. Tako da bi trebala da bude ok, ako je već njima evropejcima ok.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

@pilgrim011
Saberi 2 i 2 i što te je ubeđivao da nju ugradite, a i što ne daje račun, nego pamti i zapisuje

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čovek tako reče. Nije davno bilo pa se sećam šta mi rek'o. :lol:

Inače jako lepo i kvalitetno uradio za cca 3h.

Kažem, utisak kao da nema stakla. Da nije zasenčeno odozgo nebi ni znao da ga ima.

Sve ravno i bez iskrivljenja bilo kakvog.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, totti said:

 

Saberi 2 i 2 i što te je ubeđivao da nju ugradite, a i što ne daje račun, nego pamti i zapisuje emoji4.png

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 

 

 

Precenjuješ moje sposobnosti zdravog rezonovanja, daj ti lepo objasni meni zašto je to tako. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vode mu se na stanju i ima dobru zaradu na njima.
Ništa vezano za kvalitet, nadam se da nisu neke kopije kineza, to bi već bilo previše

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, PremieRacing said:

 

Ja radio jako davno... Tj. radio majstor Rele na mojim kolima. Iskustvo odlično, znam da može ali je velika jebada i mora da se koristi mozak 3x više.

Radio je i prednju i zadnju i skinuo ozbiljno vidljive riseve od loših brisača do perfekcije. Bez problema, bez nekog posebnog prelamanja kasnije da smeta i tako... Ali i košta. I treba da košta. Puno posla, težak posao, danas je svima mnogo lakše zameniti šajbu...

 

U poslednje vreme baš nisam uspevao da nađem nekoga ko bi to radio. Imaš nekoga?

MK Polish radi to, 40eur je bilo poliranje za moj auto pre par meseci, ne znam da li je i sad ista cena.

 

Imam bas dosta mikropukotina, a ne bih menjao celu soferku zbog toga, pa sam zbog toga mislio da je ispoliram. Posle poliranja stave neki zastitni premaz, na autoputu pada kisa, a voda samo bezi sa soferke, bukvalno ti ne trebaju brisaci. :D

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj premaz postoji odavno, ne mora isključivo posle poliranja da se nanese ali je valjda tad najdelotvorniji... Najstariji za koji sam ja čuo i koristio je bio Rain-X još 90-ih, pa danas sve te preparate zovem "rainX"  :rolleyes:

 

I dobro me podseti, baš bi mogao da tretiram šajbe i vizire ovih dana...  :thumbup:

 

 

A "MK Polish" ne mogu da nađem   :huh:

 

https://www.google.com/search?q=MK+Polish&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/1/2022 at 10:16 AM, Mijailović P. said:

Na prošlom autu sam zamenio šoferku u BlackGlas ZR.

Ubedio me čovek da XYG turaju neki evropski proizvođači u prvu ugradnju.

Turio i ja. Ekstra! Još imala zasenčenje sa gornje strane.

Bez ikakve greške na njoj i bilo kakvih distorzija.

Jbte progledao!

Greška. Izvinjavam se jer sam na neki način "obmanuo" forumsku javnost.

U pitanju je GlassMax Zrenjanin.

Meni to sve isto. :D

Stakla ova, stakla ona...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iste su sve za Punto mk2,svejedno ti je…sve zavisi od džepa,mada bih ja izbegao kineske,tanje su,ostale su manje više iste

Izaberi neki servis samo za auto stakla vidi cene,pa odluči,u Bgd bar možeš da biraš

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...