Jump to content
FAS Goran
stefanves

Šoferšajbna i stakla, kupovina, ugradnja, reparacija

Recommended Posts

Pre 10-ak dana je burazer menjao na Fiat Bravu i odradio je preko radnje preko puta glavne autobuske stanice.

Preko puta ulaza (malo ispred rampe) uz stepenice prva radnja sa desne strane (pravo je slatka kuca i neki zenski frizer valjda). Dobio je dosta bolju ponudu nego od likova iz Dedine (odmah posle kruznog toka kad ides od Ktk) i zadovoljan je odradjenim poslom. Mislim da mu je izaslo 8500 dinara sa ugradnjom.

Ako hoces cimacu ga za broj telefona.

 

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Barem 10% Kruševljana je ostalo bez šoferki pre neki dan...

 

Mislim da znam gde je to, zgrada nekadašnjeg hotela "Aleksandar"? Proveriću i kod njih i u Dedini. Hvala ti. 

 

Uzgred, izdaja, meni treba za »Fiestu«, 2006. godište.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Flex i ja znam samo za ta dva servisa u celom gradu, taj prekoputa bivše Latifović pumpe Glass service (barem pisalo) i drugi kod autobuske. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako, na njih sam i mislio.
Znam samo da su mu ovi preko puta pumpe rekli dosta vecu cenu. Soferka je neka kinezara (klasika) ali je ok koliko sam video (nema onih gluposti sa uvelicavanjem i slicno).
Sad cu da cimnem burazera za broj pa pozovi.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sam hteo da pitam kakva je to soferka za pretpostavljam 50-ak i kusur EUR (kada se odbiju ruke)... Ako se stavlja nesto kvalitetnije (Pilkington, Saint Gobain i sl.) to ipak kosta mnogo vise. Pitanje sta je ponudjeno u tim drugim servisima.

Nego, vidim tema soferka, a zadnji post by Flex - reko' nije valjda jos i to na sve...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zna indijanac koja je marka (nije ni pitao) a broj nije uzeo jer je cekao dok odrade.
Uglavnom verovatno je neka kinezara ali vrsi pos'o. @Ivan, pu pu.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala u svakom slučaju, otići ću do njih u ponedeljak. 

 

"Glas servis - sjaj" mi nudi originalnu za 160€ sa ugradnjom, kopiju (pretpostavljam kinesku) za oko 135 – obe bazne, bez senzora za svetla i brisače (koje imam) i bez grejača (koji ionako nemam). Van Kruševca 140, doplata za onu sa senzorima 20-30€.

 

Sve u svemu relativno skupo. 

 

Pošto sam purista možda uzmem tu sa senzorima iako mi se ne sviđa kako radi ovaj za brisače, radije bih ukoliko je moguće to prebacio na klasične brzine (sada se umesto brzina na poluzi podešava osetljivost senzora), a senzor za svetla nema smisla sa aktuelnim propisima (pali samo oborena). 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@037 zato nije loša varijanta da se uzima osiguranje stakala i putnika kad se registruje automobil. Nije neki preterani izdatak ali eto pokrilo bi ti troškove nove šoferšajbne i to verovatno one iz originala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu da vidim koju su meni ugradili preko amss osiguranja stakala. Mislim da je Nordglass ili slicno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reših definitivno, 15000 sa ugradnjom za »Nordglas« sa senzorima a bez grejača, u "Glas servisu" u Ćupriji. Tražio sam »Pilkington« ali ga u blizini nema, a kažu da je ova uporediva (prvi put čuo za Nordeks). Inače su mi nudili obično kineske za 135€ ili, neodređeno, "neku originalnu zamensku" bez grejača za znatno više novca. Ni kod autobuske nije jeftinije, senzori ispartibrejkerisaše.

 

Na prvu, dioptrijski deo je u odnosu na "Pilkingtonovu", koja ga je imala kraj samog A stuba, pomeren oko 2 cm ka sredini i možda je koji milimetar širi.

 

Opet na prvu: usluga i cena deluju vrlo dobro, kvalitet šoferšajbne bi mogao biti i viši, no ako u obzir uzmem i cenu (iako me ovde štednja nije toliko zanimala) onda sve to izgleda bolje. Ukoliko neko ima iskustava sa ćuprijskim "Glas servisom" ili "Nordeksom" - može da pomene. Sada je već na autu, ali, eto, barem tipa grebe li se lako i kakvi  brisači bi to sprečili, kakav je kvalitet ugradnje i može li se po tom pitanju nešto uraditi i slično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam menjao soferku u glass servisu i stavili su mi nordglass. Oprema mi je 'skoro pa klot' te nemam senzore bilo kakve, ali u odnosu na original Fiat, ova zamenska imaju zatamnjenje u gornjem uglu (sto je za mene +) za sunce. Inace ne primecujem da se grebu ista narocito, iste brisace koristim (sky car) i soferku kada je prljava i ima svega na istoj brisem prvo kanebo krpom.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To biras kad kupujes, hoces sa ili bez zatamnjenja, ista je cena

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, ISV_01 said:

ova zamenska imaju zatamnjenje u gornjem uglu (sto je za mene +) za sunce.

Sta znam, nije losa stvar, a ni nesto bez cega se ne moze... Malo ubije jarko sunce, ako bije direkt kroz soferku u kabinu. Takodje, ne moras cesto da spustas suncobran (meni vrsi posao zbog visine).

S druge strane, zbog iste te visine - jedina mana je po gradu, kada stojis prvi na semaforu. Tj. kada ocekujes zeleno, a jedini semafor ti je u tom zatamnjenom polju soferke, bas moras da ga fiksiras pogledom. Nema naravno onako jasnog kontrasta boja, da mozes semafor da "drzis" i perifernim vidom.

Estetski, posto imam to na Sportu - lepo cuci. Pogotovo ovako na crnu boju, fabricki zatamnjen i spusten auto sa malo sirim tragom tockova - da mu dodatni smek, "spusti" soferku i vizuelno jos malo rasiri siluetu vozila na putu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ok, nije skroz tamna, vec prozirna u dobrom % pq mogu videti i promenu svetla na semaforu. To smo i na Volvou imali na fabrickom staklu i zaista je korisna stvarcica.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ideju koji je to procenat zatamnjenja, vidi se dobro kao i kroz zadnja stakla koja su bar 85% fabricki (tj. poprilicno crna).

Samo kazem da kroz obicno staklo mozes npr. da pratis po raskrsnici da neko ne protrci, a da perifernim vidom uocis zuto pa zeleno. Dok kroz ovaj zatamnjeni deo ipak moras da fiksiras svetla semafora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, ISV_01. Zamenih brisače, pripaziću koliko mogu po pitanju prašine (naročito što čitam da ova marka nije poznata, mada se u proizvođače auto-stakala stvarno ne razumem) i to je to. Da, i jednu ivičnu plastiku okvira treba da zalepim silikonom, ipak se serviseru ponešto omaklo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, primetio sam i ja da su malo "aljkavi" oko lepljenja gume, pa sam i ja dorađivao. Ono na šta imam veliku zamerku je što su mi oštetili lak na krovu zbog lepljenja šoferke nekim selojtejpom/trakom i tu sam fino popizdeo...ali kasno. Svakako, moj savet je da, ako je šoferka baš prljava i suva sa dosta grančica ili nekih ostataka da se bar našprica sa težnošću za pranje šoferke i prebriše kanebo  krpom / bilo kojom drugom i očiste gumeni delovi same metlice što idu na šoferku baš da ne bi došlo do nekih sitnih brazdica. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, ISV_01 said:

Ono na šta imam veliku zamerku je što su mi oštetili lak na krovu zbog lepljenja šoferke nekim selojtejpom/trakom i tu sam fino popizdeo...ali kasno.

U, isti slučaj, ali za to više krivim sebe.

 

Mada, ne vidim zašto nisu koristili traku za maskiranje ili nešto slično... doduše, vidim da i drugi primenjuju običan selotejp ili daktejp.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Osim ako imaš panoramu, pa ko čovek gledaš kroz nju zavaljen u sedištu

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


20200710_125022.jpg20200710_125029.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas puce vetrobran od sunca i tecnosti za pranje stakla ???!

Stojao auto na suncu, prsnuo sam par puta kratko za pranje stakla da ne zagrebe pre nego li pocnu da rade brisaci i KRC. Prosirila se sa 1 cm na 30 cm strafta ispred volana.

Ili surovi kinez za 10 000 sa ugradnjom, polovno iste pare ili nesto kvalitetnije ali ne i preskupo ? Ali gde i koju mogu cenu za "evropsko" staklo da ocekujem

 

Fiat Croma klotara

Ivanic, Knezevic, Glass ?

Edited by nikola_xpress

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...