Jump to content
FAS Goran
stefanves

Šoferšajbna i stakla, kupovina, ugradnja, reparacija

Recommended Posts

U GlassMax,mislim da se tako zovu, u Zr. je ovaj Gobain bio 14.000,- kada sam zadni put proveravao a to je bilo pre mesečak dana jer i ja nikako da nađem vremena i "vremena" da odem na zamenu...

Послато са ентузијазмом

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma imam ja nekog ko mi radi reparaciju za daleko manje para, nego su non-stop po terenu, pa nikako da se uklopimo. Kod ovih sam više informativno svratio... Nisu normalni
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi jel ima neko informaciju kako se sada krecu cene za soferke? Dobio sam par kamencica i bio sam danas do Glass Servisa gde su konstatovali da nije izvodljiva popravka, a i da jeste koliko ih ima ne bi bila isplatljiva.

 

Kod njih kineska soferka za ugradnjom za petovratnog stila je 105e sto znaci i za kupea je slicna cena.

 

Ali me zanima kako je stanje po drugim servisima ako neko kojim slucajem ima informaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa okreni par servisa i raspitaj se ali mislim da neces naci jeftinije nesto bitno. Iz nekog razloga je skupa, a zasto, ne znam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preskoci te kineske. Sve imaju sociva po obodu soferke sto izludjuje kada skreces pod uglom 90 stepeni.

 

Ajd sto nervira, ali nije ni bezbedno.

Bolje i polovan original uzeti ako mene pitas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao 2 kineske ( na kombijima) i jednu na bus-u koja je pravljena u Pancevu i nikakvih problema nije bilo

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam da odem do Indjije da vidim sta ima tamo od polovnih ili negde neku kvalitetnu. 

 

Zvacu ih tamo posle praznika da vidim pa zato rekoh mozda je neko skoro jurio pa da zna cene, da bidim koliko ce me ta zanimacija kostati.

Edited by SerAlex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima na forumu, naime pukla mi je soferka na autu. Naglo sam kočio da bih izbegao sudar i devojka kako je krenula da se zadrzi rukama baci mobilni u soferku i razbije je.

 

Zanima me preporuka za servis, koje staklo uzeti?

Da li uzimati original staklo?

I koliko ce to otprilike kostati?

 

Ja sam iz ns.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada je meni pukla na auto-putu (2015) zamena u ovlašćenom sa originalnom je bila 42 000 dinara jer je auto kasko osiguran I pod garancijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da procitas dosadasnja iskustva - iako ima jeftinijh uvek je preporuka da se ide na nesto kvalitetnije (Saint Gobain, Pilkington,...). A ima ih vec i za razumne pare (prilicno manje od pomenutog)...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko pokušavao da "ispolira" šoferku? Imam od brisača tačno u visini očiju gomilu parnica (bukvalno celom sredinom brisača od stuba do sredine) i toliko me nervira da ne mogu da vam opišem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto sam to guglao za kolegu koji je izgrebao losim brisacima soferku na Meganu...i forumi i uopste gugl kazu da nije preporucljivo i da se i najmanjim pokusajima izmeni "dioptrija"...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/27/2009 at 8:43 PM, Damjanović said:

...u vezi izgrebane šoferšajbne, imam zadovoljstvo da vam preporučim da to NE RADITE. Ja sam danas utrošio na to čitavih 6 sati, naoružan sa dve mašine za poliranje, raznim šmirglama, (od 1500 – 2000) od kojih je ova druga glavna, a prva može da upropasti stvar, nekoliko litara vode, polirpaste i neke blesave tekućine, preskupe (a koja ne vredi ništa), koja se zove DISPLEX i košta 500 din. A nema je više nego u pakovanju super lepka. Elem, postupak se sastojao u tome što je prvo „riseve“ trebalo ublažiti (ne možete ih skinuti nikako, ali oštre rubove zaobliti, da ne prave refleksiju – ovo radi šmirgla 1500 + voda, proizvodi se visoka temperatura koja može čudo da napravi). Potom nekoliko sati šmirglanja sa 2000-darkom i vodom. Potom, gruba polir pasta i polirmašina (obični borer sa jagnjećim krznom) koji to nekako pegla: 1 sat. Potom polirmašina sa sundjerastom šajbnom i vodom i mekim voskom sa silikonom. 1 sat. Sve to kad prodjete i ispraskate se dobro ide pranje šoferšajbne, odmašćivanje i odvoskuranje da se vidi rezultat.

Rezultat je da se zamućeni deo potpuno izgubi, dobije ispolirana i neravna površina, otprilike, kada gledate sa unutrašnje strane, kao da vas je neko pljunuo posred šajbne.

@shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti bas volis taj tvoj auto ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa nemoj tako sada :D Realno mi ne pada na pamet da dam 150e za šoferku zbog ogrebotina koje ja vidim i koje meni smetaju, i pitanje je ko zna od kada su tu. Sada da me ubiješ ne bih znao da kažem da li sam kupio takav auto, ili su ovi novi buđavi brisači usrali situaciju (što mislim da jeste slučaj).. Naravno, ako bude nepodnošljivo zameniću, ali ovako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zezam te ja malo ;) , a ako vec planiras da ga prodajes...

Jedino zna bas da smara nocu ako vozis neku duzu deonicu... A danju pod nekim uglom svetlosti da nervira.

Generalno, za gumice/metlice brisaca nikada ne treba stedeti ili odlagati zamenu ako su pohabane... Ko ne plati na mostu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, Ivan said:

Zezam te ja malo ;) , a ako vec planiras da ga prodajes...

Jedino zna bas da smara nocu ako vozis neku duzu deonicu... A danju pod nekim uglom svetlosti da nervira.

Generalno, za gumice/metlice brisaca nikada ne treba stedeti ili odlagati zamenu ako su pohabane... Ko ne plati na mostu...

Ja to uopšte nisam primetio dok nisam sad krenuo na more, zato i nemam pojma da li je od starih brisača, ili je takav već došao kod mene.. Čini mi se da "redovno" menjam brisače jbg, jedni godišnje :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da se polira staklo.

 

Naravno ne u kucnoj radinosti vec kod nekog ko zna. Tesko je ali moze.

 

Meni je Rele radio i prednju i zadnju na Smartu i stakla su bila kao nova posle 'tretmana'. Rele je sada u GER koliko cujem, pa nadji nekog ko pouzdano to radi ali budi spreman sto se para tice. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi, ako treba da platim nekome tipa 80e za ruke da mi izvuče ogrebotine radije ću da sačekam još malo i dam duplo za novu sa ugradnjom i garancijom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neće svako da se zeza sa poliranjem. Da bi valjalo (zbog "dioptrije" koju pominje Milutin), treba skinuti celom površinom stakla istu debljinu. A to je mnogo muzike za malo para.
Npr, ispolira ti deo u predelu očiju, gde je najviše ogrebano, a ne skine sve ostalo, prelamanje svetlosti nije isto, dolazi do distorzije, samim tim i do smetnji.

Ovo je vezano za stakala za naočare (sunčane, dioptrijske) ali bi efekat trebao da bude isti, staklo je staklo, svetlost je svetlost.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/21/2018 at 8:53 AM, shomispc said:
Pa pazi, ako treba da platim nekome tipa 80e za ruke da mi izvuče ogrebotine radije ću da sačekam još malo i dam duplo za novu sa ugradnjom i garancijom...

To i ako može da se polira i ako ima ikakvog efekta, isplati se jedino na onim tipa C4 Picasso, gde šoferka košta ihaha.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...