Jump to content
FAS Goran
stefanves

Šoferšajbna i stakla, kupovina, ugradnja, reparacija

Recommended Posts

Evo i ja da podelim svoje iskustvo sa zamenom soferke i osiguranjem. Pri zameni amortizera petih vrata ortaku koji mi je pomagao iskliznu vrata i tresnu, ukljeste amortizer i naravno pukne zadnje staklo u parcice. Srecom osigurao sam stakla u Dunavu - 2500 din godisnje, bez ucesca u steti (mislim) do 36 000 din. Otisao kod njih, popunio zapisnik, lik islikao i poslao me u njihov drugi centar "dunav auto" (Ko zna Nis - iz centra me poslali na djacko ostrvo tj kod Merkatora). Tamo porucili staklo, zamenili ga bez ikakve nadoknade. Naravno prosetali me posle jos 2 puta tamo vamo da overim garanciju, racun i sta vec. Stavljen  "Saint Gobain" cena sa ugradnjom je oko 15 800 din. Vredi to osiguranje stakala svaki dinar. Soferku sam pre par godina menjao o svom trosku ko za maler te 2 godine nisam placao osiguranje za stakla. za 9 god koliko vozim ovaj Stilo samo te 2 nisam platio osiguranje stakala, i eto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgore je sto ja nisam trazio niti pitao koje ce staklo biti, tako da su jos vise ispali korektni sa kvalitetnom ugradnjom. I ispravka, 15 270 din je cena. preko 12K je staklo i jos 2 neke stavke ima ali nisam lepo video sta je, jer je to njihov neki interni racun bio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jutros ugledam na auto, na soferci, od levog stuba ide linija od 20 cm ka sredini, tacno od polovine soferke, zagrebano samo sa spoljasnje strane? imali neko predstavu zbog cega je i moze li se reparirati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni deluje mnogo za poliranje. Pravi se sočivo tamo gde se reparira tako da bi to bio povelik problem..

E sad zbog čega je dobro pitanje. Može biti od vremenskih prilika do lopte koja je naletela.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče na putu pogodi me neki kamencic po soferci i naprsne, kad predjem prsom oseti se mozda milimetar naprslina, ima li neki način da se sredi,ako ne onda zamena. DSC_1084.jpgDSC_1085.jpg

Edited by pilauda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelepi parče nalepnice preko oštećenja (da ne ulazi prljavština) i što pre u neki glas servis da to saniraju. Što više otežeš postoji šansa da se pretvori u liniju. 

I ne pali grejanje da duva ka šoferci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1

 

Sto pre na reparaciju. Ja sam je skoro radio, ostecenje kao kod tebe, odmah providna traka na mesto ostecenja i pravo u servis, popravka otprilike traje 45 min i kosta 2500,00 din.

 

Evo gde sam bio: http://glassservice.biz/kontakt/

 

Od celog ostecenja koje je bilo kao tvoje a mozda i malo vece ostala je jedna mala tackica koju je majstor probusio da bi ostecenje vakumurao i nalio silikon kojim je ostecenje popunjeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i ja nesto slicno

CAM00006.jpg CAM00007.jpg

 

Tako je kod mene od kad sam ga uzeo. Prelepljeno je nesto preko da ne upada prasina i tako stoji.

Nisam verovato da tu ista moze da se uradi po pitanju reparacije pa se nisam ni raspitivao oko toga :) Mislio sam da je jedini lek zamena soferke pa eto, pustio sam ga tako nek stoji...

 

Imam jos na dva mesta mrlo male pukotine koji se mogu sanirati. Isto su ovako zasticene od prasine.

 

Mislite da se moze to srediti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Zrenjaninskom putu, kod groblja Zbeg, ortaku su takvo oštećenje sanirali za 900dinara.

Mada i 20e nije mnogo, samo šoferka da se spasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ovo kod mene nisam primetio da se siri, da ne izazivam djavola sad :)

Zimi palim grejanje u soferku, leti hladjenje, sve normalno koristim. Perem na samousluznoj onim pistoljem... Ako moze da se sanira, onda super :D

 

Ovo kod mene je precnika oko 1cm

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Zrenjaninskom putu, kod groblja Zbeg, ortaku su takvo oštećenje sanirali za 900dinara.

Mada i 20e nije mnogo, samo šoferka da se spasi.

Ako mozes da mi das neki kontakt od tog coveka na PM, hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, bio sam danas do čoveka i odradio, 1200 din, skoro i da se neprimeti

 

Ako te ne mrzi, slikaj sada kako je, bas me zanima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majkic skini staklo pošalji  Jošiju on nek okrpi i vrati nazad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...