Jump to content
FAS Goran
pesutpk

Brojevi na staklima / DOT oznake

Recommended Posts

Dešava se da ti budu neka stakla npr ...3 i ...4 ako je auto 2004god na primer, ali ako ti je staklo novije od kola znači da je iz nekog razloga menjano :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene su svuda nule na kraju, a 2001 godiste je Punto. Samo razlika u brojevima/proizvodjacu moze da ti nagovesti da je nesto tu menjano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran, ali mislim da ima veze i da li su tackice ispred ili iza broja, to navodno oznacava mesec proizvodnje. Ako su tackice ispred broja to je onda prva polovina godine (januar - jun), ako stoje iza broja to je druga polovina godine (jul - decembar).

Primer:

*1 = januar 2001

**1 = februar 2001

***1 = mart 2001

****1 = april 2001

*****1 = maj 2001

******1 = jun 2001

1* = jul 2001

1** = avgust 2001

1*** = septembar 2001

1**** = oktobar 2001

1***** = novembar 2001

1****** = decembar 2001

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene su dot brojevi svuda isti,samo soferka ima drugi dot broj. Ono sto mi nikako nije jasno je da na petim vratima imam okrugli znak koji ima mk2b,a moj je mk2a,a dot se poklapa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene su dot brojevi svuda isti,samo soferka ima drugi dot broj. Ono sto mi nikako nije jasno je da na petim vratima imam okrugli znak koji ima mk2b,a moj je mk2a,a dot se poklapa.

Mozda je razlika 10 god, npr 2000 i 2010, 2001 i 2011..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda sam ja ovde jedini koji ima iste brojeve i istu marku na svim staklima :D!

Nisi jedini, za godiste. Kod mene na svim staklima stoji ***2, cak i na soferci, i sva stakla su mi Saint Gobain, osim na oboje zadnjih vrata, na kojima su stakla Pilkington-ove proizvodnje, ali i na njima stoji ***2.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda sam ja ovde jedini koji ima iste brojeve i istu marku na svim staklima :D!

Nisi jedini, za godiste. Kod mene na svim staklima stoji ***2, cak i na soferci, i sva stakla su mi Saint Gobain, osim na oboje zadnjih vrata, na kojima su stakla Pilking-ove proizvodnje, ali i na njima stoji ***2.
I meni je na soferci isto :p

Cak mislim i da je firma ista,provericu sutra :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda su samo stakla iz 2001 godine, auto sklapan 2002 godine, a iste i prodat i prvi put registrovan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas to je u pitanju, oni imaju na lageru delova od prosle godine ili od pre 2-3 godine, i onda dodje na red da se i ti delovi ugrade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema druge nego je tako. npr. moj auto je po EPER-u proizveden 24.05.2002. sva stakla su mi ***2, a prva registracija je 26.09.2003. godine, sada mu u saobracajnoj stoji da je 2003 godiste. A ustvari je godinu i 4 mseca cekao kupca na nekom placu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li se na osnovu oznake na staklima naci na koj model i sa kojim motorom su ugradjena stakla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...