Jump to content
FAS Goran
alaala

Fiat Stilo - opšta pitanja oko fabričke muzike

Recommended Posts

Prosto - dugme Audio, pa virtuelno dugme Audio Setup u bilo kom Music modu. Pod njim su sva moguca podesavanja (Bass, Treble, Loudness, Equalizer, Balance/Fader, AutoVolume...).

Fabricka navigacija ima gomilu mogucnosti u svim modovima da je, po meni, grehota ne procitati korisnicko uputstvo. Ili, umesto uzivati u svim njenim funkcionalnostima, staviti je zbog lepog ekrana i pitati banalne stvari.

Btw, toliko je jednostavna da uputstvo ima 170 strana :) : https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/other/Stilo/100009213.pdf

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos kada bi bilo na srpskom ili bar hrvatskom a moze i na bosnjackom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, zanima me je li moguće pokazati ime pjesme umjesto "Track 01,02.." na onom displeju fabrickog radia

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze, to je jednostavno tako do diska. Kad narezes audio disk on pesme imenuje track 1, 2, 3 itd...tako je i na kompu kada bi pustio taj cd. Za mp3 ne mogu da garantujem da je tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Audio CD ili MP3?

Ukratko fajlovi moraju da imaju metapodatke.

Obično originalni diskovi imaju te podatke dok falševi nemaju.

Ako sam režeš, možeš dodati metapodatke ako te ne mrzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da imenujes neki disk, ja sam recimo kod sebe pisao FIAT STILO JTD, i svoj nick MAJKICBANE :D pusti disk i valjda se zadrzi meni dugme, onda ima disc name, okreces tockic i on menja slova od A do Z

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam da mi se oba leva zvucnika (prednji i zadnji) slabo cuju dok desna strana radi normalno, da li zna neko sta bi mogao da bude problem?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@JankelA

 

Preuzmi besplatno vlasničko uputstvo (ima i SRB verzija) za Stila sa Foruma:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38944-uputstvo-fiat-stilo/

 

Videćeš (u delu oko radija) da postoji podešavanje rada jačine zvučnika po strani, zove se ''Balance''. Isto tako npr. postoji podešavanje jačine rada zvučnika napred/nazad i zove se ''Fader''.

U tom podešavanju pogledaj da neko nije greškom podesio da jedna strana radi jače od druge, tj. da je poremećen balans. :) 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1

Pored ove banalne provere podesavanja, Visteon ima i skriveni servisni meni (pisali smo, pa pogledaj pomocu Search). Koliko se secam - u meni se ulazi duzim, istovremenim drzanjem dugmica 3 i 6. Kroz test mozes da pustis signal na sve zvucnike (ukljucujuci i tweetere) pa vidi kako se ponasa na testu. Ta opcija ne zavisi od trenutnih podesavanja radija, vec je servisna.

2 hours ago, neshtry said:

Probaj da im zameniš mesta

Ne vidim da ce dobiti ista, sem sto ce se namuciti da na Stilu poskida kompletno prednje i zadnje tapacire? Pretpostavljam da znas koje je smaranje stici do zadnjih, ako je kupe u pitanju? Plus, zadnjim zvucnicima ne mozes da menjas mesta (posto imaju onaj plasticni trouglic razlicit za svaku stranu,) bez zaje*ancije i prepravki. A mozda u najboljoj varijanti nece imati ni da pipne nista "hardverski".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima, znam za opcije Balance/Fader, delovalo mi je da se ne cuju uopste pa sam prebacio Balance na levo i skroz slabo se cuju + sto nema bass, ni prednji ni zadnji zvucnik.
Pokusacu sa tim testom

Share this post


Link to post
Share on other sites

@JankelA

Možeš pre rasturanja da proveriš baterijskom lampom kroz rešetke/mrežice da li su vešanja membrana čitava (prstenovi oko membrane, obično od neke pene) jer umeju da istule da ništa ne ostane od njih. 

Edited by BGMilos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokvarilo mi se glavno dugme, kao da je utisnuto i onda ne mogu da pojacavam/utisavam, on se ugasi. Koliko se secam to dugme je imalo kao neki "feder" koji ga je drzao malo odmaknuto i onda je imao vise funkcija. Skinuo sam i otvorio radio, prednja ploca se skida sa 4 torex strafa, ali dalje se ne rastavlja, tako da mi treba nova prednja ploca. Ako neko ima na prodaju od neispravnog radia zamolio bih da me konkaktira. Hvala...

 

radio1.jpg radio2.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, milos78 said:

prednja ploca se skida sa 4 torex strafa, ali dalje se ne rastavlja, tako da mi treba nova prednja ploca.

Kako se ne rastavlja, pa tek si dosao do najzanimljivijeg :) . Skines tu stampanu plocu i na njoj ces, pored svega ostalog, videti i zalemljen problematicni enkoder.

Kad vec ne radi, bar ja ne bih izdrzao a da ne raskupusam :D . Imam kuci nekog loma od te elektronike, ako iskopam javicu ti.

Evo imas i u ovom mom starom postu, kada sam rasturao (doduse svoj ConnectNav+). Sama navigacija jeste dosta komplikovanija, ali je princip enkodera naravno slican:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/66836-fiat-stilo-rastavljanje-i-servis-fabričke-cn-navigacije-zamena-gsm-modema-čišćenje-cd-čitača/&do=findComment&comment=1235264

 

250620152747.jpg.8d8e78a58dc4f4a7b8a5653fef558fa6.thumb.jpg.53e00b16e9e33a323779766cf289cf8e.jpg 250620152744.jpg.990627e2b9ddae755744f9109fcb8970.thumb.jpg.89dfbc1e0d197848e0fb015861d97147.jpg

 

2 hours ago, milos78 said:

Koliko se secam to dugme je imalo kao neki "feder" koji ga je drzao malo odmaknuto i onda je imao vise funkcija.

Da, ima oprugu, ali nema tu nikakvih drugih funkcija sem za paljenje i gasenje uredjaja. Za razliku od navigacije npr.

 

Spojicemo ovu nepotrebno otvorenu temu sa odgovarajucom.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru. Ne skida se, mislim nema sta da se odvrne. Mozda se ne vidi dobro na slici ali ovi metalni srafovi i nisu srafovi, glava im je polukruzna bez ikakvog zljeba za srafciger. Izgleda kao neka manja rupica na sredini. Ne znam jel kod tebe bilo isto kad je uspeo da skines? To dugme ima funkciju pojacavanja i utisavanja, takodje kad udjes u meni s njim podesavas  recimo bass, treble ili vec u koje podesavanje udjes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam Stila od polovine 2007. ;) 

Napisao sam da na stisak dugmeta radi samo ON/OFF. Sve ostalo, tj. izbor opcija i Volume - rotacijom kao i svaki enkoder.

Na Magneti Marelli ConnectNav+ navigaciji se ploca iza ekrana oslobadjala samo na srafove. Visteon sam bas davno rasturao (navigaciju ugradio pre jedno 8 god, Stila prodao pre 4 god) - ne secam se napamet ali znam da ima i plasticne zabice i metale na zavrtanje. Mora da moze da se skine, kako su je montirali u fabrici :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspeo sam. I pitanu je torex koji je jako mali,(manji od 10) otvorio sam ga alatom za mobilne telefone.

Gde da nadjem enkoder da kupim, i kako da zna m koji? Jel se ovo samo odlemi jednostavno?

 

viber_image_2022-01-27_20-17-22-471.jpg viber_image_2022-01-27_20-17-13-780.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, novi sam ovde na forumu, imam velike moke sa kasetofonom, Imao sam multimediju na tocuhscreen, medjutim pokvarila se, hteo sam da vratim faabricki kasetofon ali kada sam vratio izbacilo mi je "" CAN NO NETWORK" svi mi kazu da treba da ukucam kod, imam cetvorocifreni kod zapisan na radiju ali problem je sto ne znam kako da udjem u taj meni gde se kuca taj kod, znaci znam kod ali ne znam postupak kako naci deo gde se kuca... Pomoc molim vas nemocan sam.

 

Edited by Ivan
Spojeno, sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Amarok

Pozdrav i dobrodoslica na FLCS forum.

Kao prvo, imas problem da ti sam Visteon fabricki uredjaj "ne vidi" CAN mrezu. Tj. u ISO A dzeku na pinovima 1 i 3 treba da proveris ima li CAN B i CAN A linija ili da li su one u prekidu. Moguce da je nesto prckano pri ugradnji te navigacije. Slobodno okaci ovde sliku ISO A dzeka, pa mozemo da pogledamo zajedno.

 

Tek kada se radio konektuje na CAN mrezu, u tom trenutku uspostavlja komunikaciju sa Body Compom. I tek tada ces dobiti poruku za unos Code (uredjaj izbacuje poruku M-Code na ekranu). Proceduru za unos Code, imas u Korisnickom uputstvu na forumu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/other/Stilo/100009217.pdf

 

Takodje, mozemo i da proverimo Code koji imas i izgenerisemo odgovarajuci (drugarski i gratis naravno) ako zatreba:

fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/42458-kodovi-za-originalne-audio-uređaje/

 

Da pokusamo ovako jeftinije, druga opcija je skidanje CAN zastite na radiju (oko 10 EUR).

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, Amarok said:

Popravio  sam izvinite sto sam smetao

Super da je takva neka opcija :D .

I kakva crna smetnja, slobodno se pridruzi i ukljuci u caskanja.

Na stranu sto ces ovde naci gomilu korisnih stvari za Stilo. Bukvalno je za proslih 12 godina sam model "raskupusan" u sitna crevca, tesko da ces postaviti neko pitanje koje nije do detalja reseno i objasnjeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...