Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
zeka88

Stilo JTD - zadnji točkovi prave buku...

Recommended Posts

Da li je moguce da zbog slabog popustanja rucne,zadnje plocice grebu diskove i pri vecoj brzini proizvode buku,koju do skoro nisam slusao..inace zimus mi je rucna ledila jedno dva tri puta pa je bilo malo odblokiravanja tockova na silu... dry.gifdry.gifdry.gif Ili je mozda nesto drugo? masina je stilo 1.9 jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buku na većim brzinama mogu da prave loše gume, ili ležajevi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao taj problem dok mi nisu razradili zadnji desni cilindar. Ali nije se cula buka vec blago skriputanje plocice koja je slabo odvajala od diska. Buka tesko da ce da se cuje, moguceje je cuti kad tek krenes da vozis na manjim brzinama dok disk i plocice trljau, posle pogotovo na vecim brzinama, oni se zagreju pa se to vise ne cuje.

A kole je u pravu, moguce da su ti se tockovi pregrevali dok ti je kocnica bila blokirana pa su stradali lezajevi. Zagreju se, iscuri mast iz njih i cao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno nije do rucne,jer da je rucna u pitanju i da ti nije odblokirala

plocice culo bi se pri manjim brzinama skripanje i pravljenje buke.A na vecim

brzinama bi se manje cula buka.I ja se slazem sa koletom da su najverovatnije

lezajevi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ti pravi buku prilikom naletanja na rupe, onda su silen blokovi

ako ti je zvuk stalno pristuan i kako povecavas brzinu, zvuk postaje jaci

onda su lezajevi u pitanju. Daj vise detalja

ako ti kocnica zablokira, moras osetiti smrad plocica ili lako mozes videti izgreban disk

valjalo bi sve to proveriti

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne,rupe podnosi kao i ranije,normalno...bas tako,zvuk je stalno prisutan i sa povecanjem brzine pojacava se i buka...a posebno ima neke intervale,npr oko 90km na sat se mnogo vise cuje nego na primer na 120 km na cas...i to me malo buni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas tako,bruji...a ovo sto mi tamo oko 90 na sat pravi vecu buku nego na jos vecim brzinama nema veze sa necim drugim???takodje se pojavilo sa prim brujanjima od lagera,ako su oni,pre toga nije se cula...

Share this post


Link to post
Share on other sites

reci ti samo jedno! promeni gume i sve ce biti ok! kad kazem promeni gume, mislim da promenis u letnje ili neku drugu saru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se desavalo da na brzini 90-110kmh cuje brujanje,a sve preko toga nistase nije culo.

Stavio sam letnje gume i sve je bilo ok nakon toga.

Moja preporuka ti je da ti ipak stavis majstora u auto i provozas ga,pa da on da svoju procenu :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buka od ležajeva sa pojačava sa brzinom skoro linearno.

Kod guma nije tako šum se najjače čuje na nekoj brzini.

Nemoraju da budu zimske gume. Mogu i letnje dotrajale da prave problem, a na oko da izgledaju da mogu još da se kotrljaju.

Ipak proveri kod majstora. Ležajeve je lako proveriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni najverovatnije gume.

Kada sam zimus stavio zimske gume Tigar Winter1, nije se čulo nikakvo brujanje, a sada na letnjim gumama, koje su još malo pa za zamenu bruji auto ko blesav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako se intezitet brujanja menja u levoj ili desnoj krivini onda je verovatno lezaj ako je konstantan gume

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buka od ležajeva sa pojačava sa brzinom skoro linearno.

Kod guma nije tako šum se najjače čuje na nekoj brzini.

Nemoraju da budu zimske gume. Mogu i letnje dotrajale da prave problem, a na oko da izgledaju da mogu još da se kotrljaju.

Ipak proveri kod majstora. Ležajeve je lako proveriti.

Meni su bas letnje pravile problem...Stare par godina, na oko extra...Skinem univerzalne, stavim njih i krene da se cuje lupkanje od napred i oseca se pod nogama...I to samo na brzinama od 30 do 60 km/h...Van toga se nije culo nista...Vratim stare, sve ok... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene se javlja brujanje točkova već nekoliko meseci. Najjače se čuje na 90 - 100 km/h a na 110 je mnogo manje. Verovatno su gume u pitanju, ali možda su i ležajevi. Čini mi se da se u blago-levoj krivini manje čuje nego na pravcu.

Još nešto, jutros sam, posle lagane kraće vožnje (5km), primetio da su mi kočioni diskovi na svim točkovima vreli. Kad sam se parkirao osetio sam i neki smrad, verovatno pločice. Auto (Stilo 1,6) je vukao normalno, valjda bi osetio neki gubitak snage da su svi točkovi bili ukočeni!?

Da nisu ležajevi toliko zaribali da zagrevaju ceo točak? Kako bi mogao to da proverim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisu ti zaribali lezajevi nego imas dve varijante:

prva je da ti sajla rucne kocnice ne vraca dobro i plocice ostanu naslonjene na disk i greju disk samim ti i tocak

druga, moze biti da ti je klip izleteo od celjusti za kocnice i opet plocice ostanu naslonjene na disk i greju disk samim ti i tocak

na dizalicu i proveri ili kod nekog majstora

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre sam ga digao, svi točkovi se lagano okreću, napravio krug oko bloka, diskovi mlaki, sve izgleda normalno. Čini se da u toku vožnje kočnice ponekad blokuiraju (i to na sva četri točka). Pratiću stanje narednih dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još nešto, jutros sam, posle lagane kraće vožnje (5km), primetio da su mi kočioni diskovi na svim točkovima vreli. Kad sam se parkirao osetio sam i neki smrad, verovatno pločice. Auto (Stilo 1,6) je vukao normalno, valjda bi osetio neki gubitak snage da su svi točkovi bili ukočeni!?

Najzad sam pronašao odakle taj smrad! Nisu kočnice, one rade odlično, diskovi moraju biti vrući (pritom su točkovi potpuno hladni).

Problem je bio do najlona koji se zalepio na auspih. Verovatno sam ga negde na putu pokupio i zavario za vruć auspuh i sada lagano ogoreva i smrdi! Skinuo sam koliko sam mogao da dohvatim, ostalo će nadam se vremenom izgoreti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je da je kesa :rolleyes:

Katalizator je još topliji od auspuha.

Sećam se rečenice iz user-manuala da se ne preporučuje parkiranje na suvom lišću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene se javlja brujanje točkova već nekoliko meseci. Najjače se čuje na 90 - 100 km/h a na 110 je mnogo manje. Verovatno su gume u pitanju, ali možda su i ležajevi. Čini mi se da se u blago-levoj krivini manje čuje nego na pravcu.

Smučila mi se ova buka i najzad sam otišao u TIM servis, gde je Miki car to brzo rešio (lako je njemu kad ima veliki ... ključ :)

U pitanju su bili ležajevi zadnjih točkova, koji su gotovo potpuno zaribali.

Kako je lepo ponovo voziti u tišini!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni najverovatnije gume.

Kada sam zimus stavio zimske gume Tigar Winter1, nije se čulo nikakvo brujanje, a sada na letnjim gumama, koje su još malo pa za zamenu bruji auto ko blesav.

Prije neki dan zamjenih stare gume bf goodrich sa novim ljetnim Good Year Excellence......e sad, ove nove gume su toliko bučne da ja ne mogu vjerovat ali pošto idem na put moram ih ostavit ali pitanje samo, da li će vremenom prestat ta buka (mislim kad guma predje par hiljada km) ili će uvjek biti ovakva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima opet :)

kad prelazim autom preko manjih rupa cujem u zadnjem tocku "klak", to mi se vec nekoliko dana desava, da li neko zna o cemu je rec????? Hvala!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su silen blokovi u pitanju...lupkali i kod mene preko rupa,zamenio i sad sve ok!Inace 1700 rsd. je komad + ruke(mene kostala zamena oba 2000 rsd) :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi se o nekom škripajućem zvuku iz, čini mi se, zadnjeg desnog točka stila pri vrlo maloj brzini do 30km/h.

Da li se već neko susretao sa ovim problem i ako jeste šta bi to moglo da bude?

Takođe, juče na magistrali sam primetio nekakav zvuk pri većoj brzini, kod prednjeg levog točka, kao zrikavci da se čuju, ali nisu provereno... :whistle:

Ima li ko neku info za ova moja 2 problema?

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...