Jump to content
FAS Goran
kole

Fiat Stilo - nosači motora

Recommended Posts

Bravo je pre zamene dva nosača hteo da izbaci motor iz haube pri verglanju, ovde se ne oseti toliko koliko u gradskoj vožnji kreni-stani

Slažem se, imao sam ja ovih "problema" i sa drugim autima, nekako je vožnja lepša kada je sve utegnuto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da znaci, moze da bude i luft u samom menjacu. Tako je kod mene npr a znam i kolege koje su zbog toga menjali i krstove pa cak i zamajac i naravno nisu resili problem :)

Kod nekog je jednostavno tako i to mu nista ne smeta, cak se i ne primecuje kod vozaca vlasnika :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta mislite da li za ovu buku i vibracije moze biti zasluzan neki nosač motora?

https://youtu.be/tjXKX-rVlgU

Na snimku se vidi kada stisnem malo gas da se zvuk izgubi i kad pustim gas opet se cuje. Takodje kada se malo vise naslonim na desnu stranu sedista ili malo pritisnem deo gde stoje tasteri za asr i city takodje zvuk prestane.

Edited by stefankmn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa realno neki od nosaca motora je sigurno otisao. Ali me buni ovo kad se naslonis na desnu stranu da prestanu vibracije,sto se jasno i cuje na snimku. Da nisi skidao pre neke plastike pa nije nesto lepo vraceno? :) Ovo je bas velika vibracija..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nest ose odkacilo od plastike ili neki lim nesto vibrira, nije ovo nosac motora.

 

Sta je sa check engine?

Edited by DraganUS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako naći koja plastila se otkacila ili lim....

Check engine je zbog EGRa. Nije ugasen softverski.

Edited by stefankmn

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko dugo ti se cuje turbina da fijuce preko 1100 1200 obrtaja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se juce ovako slicno culo u kabini na leru, a na 1000rpm nista. Cujem da je negde sa desne strane al ne mogu da provalim gde. I kad sam zavrsio sa voznjom krenem da osluskujem, pipnem rucicu za pomeranje sedista i ono prestane :) vozio sam prekjuce sklopljen sto za racunar pa sam pomerao suvozacevo sediste i kada sam ga vratio ta rucica se nije skroz vratila u prvobitni polozaj. Prekontrolisi ti sve u enterijeru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko dugo ti se cuje turbina da fijuce preko 1100 1200 obrtaja?

Straight pipe

Meni se juce ovako slicno culo u kabini na leru, a na 1000rpm nista. Cujem da je negde sa desne strane al ne mogu da provalim gde. I kad sam zavrsio sa voznjom krenem da osluskujem, pipnem rucicu za pomeranje sedista i ono prestane :) vozio sam prekjuce sklopljen sto za racunar pa sam pomerao suvozacevo sediste i kada sam ga vratio ta rucica se nije skroz vratila u prvobitni polozaj. Prekontrolisi ti sve u enterijeru :)

Pregledacu Edited by stefankmn

Share this post


Link to post
Share on other sites

6500din meni rekose skoro u jednoj manjoj radnji ali mislim da su u Ap jeftiniji. Dobro se raspitaj tj procitaj temu pre nego sto kupujes jer ima i losih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako da mu pridjem da ga ispitam pre zamene.Nemogu mu nikako prici pajserom u pm

ps

idem kod druga pa cu na stubnu dizalicu ne vredi ovako

Edited by DaliborLazarevic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze na dizalici ali nista neces da uradis. Jednostavno su svi dobri na taj nacin :D problem je sto guma izgubi svojstva kroz godine i ne radi svoj posao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo to,ali su i donji otišli pa sam i njih menjao,ali kad su ta tri otišla otišao je i četvrti sigurno ali je on skuplji od ova tri zajedno,pa će on sačekati malo

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/22/2016 at 1:20 PM, DaliborLazarevic said:

zna li neko koliko kosta nov nosac levi ovaj ispod akumulatora da je dobar,kako se krecu cene

 

Ima ih ponekada na akciji kod ovlašćenih, ali nema pravila kada....treba proveriti. Tada mu je cena oko 40-50 evra. Pričam za 1.9 MJet 140

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam stila 2002. 1.9JTD. Promijenio sam nosac ispod akumulatora i skroz desni nosac, to sve u ovlastenom fiatovom servisu u Banjaluci i vibracije nisu prestale. Ispod akumulatora je bio 45e, a onaj skroz desno ispod motora je bio 85e, kako nisam imao love mijenjati ostala 4, odustao sam. Trese gepek, prozor, istrumental tabla, sve, da izludis, ali navikne se covjek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...