Jump to content
FAS Goran
kole

Fiat Stilo - nosači motora

Recommended Posts

Pa, gde ces jasnije :) ? Trazeni nosac ti je oznacen brojem 1 na semi (Pad).

Kataloski, OEM sifra mu je 51711216. A na toj slici sam dodatno otvorio i sifru starog nosaca ako nekome zatreba, naravno ti juris ovaj novi modifikovani ciji sam ti serijski naveo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da napisem ja jedno iskustvo, nije licno moje ali je u pitanju dobar drug...ima isti stilo ko moj 1.9 140 konja mjet, auto je bio dosta bucan, pogotovo u leru...u odnosu na moj auto je bio kao traktor...zamenio drzac ispod akumulatora i nista malo se smirio volan al vibracije ostale...zatim jedna dizna sredjena i zamenjen desni drzac ispod posude za rashladnu tecnost, stavljen od jtd...posto originalni nije mogao da se nadje...i gle cuda, auto se preporodio...razlika je meni bila neverovatna...sad mi deluje moj auto ko traktor u odnosu na njegov....i generalno kod njega vise se ne cuje nikakvo cvrkutanje i skriputanje, auto je slobodno mogu reci na nivou benzinca, motor skoro necujan do 3000 obrtaja...moji drzaci nisu u tako katastrofalnom stanju ko sto su bili njegovi, al posle voznje u njegovom autu nemam dileme da cu i ja da ih zamenim uskoro :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da su bitna oba gornja glavna nosaca (uz 2 donja). S' tim sto je kod nas u Srba uglavnom uvrezeno misljenje da samo zamenom "legendarnog" levog nosaca sve nestaje kao rukom odneseno :) .

Nine, posto je sad desni nosac i koji ste uzeli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, on je dosta skuplji, zato sam i pitao koliko je sada...

Pa i ovaj levi iz originala sam svojevremeno platio 80 EUR.

Mada, bilo je posle akcija kod ovlascenih, pa se mogao uzeti dosta povoljnije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde se tacno nalaze donji nosaci motora?Sa leve i desne strane kao i gornji ili?Majstor mi danas rece kad je menjao set kvacila i jedan od dva donja nosaca da su gornji ok.Ja ubacim u prvu,spustim rucnu i guram napred nazad i stavim ruku na nosac.Kad osetim neko pomeranje i prekontrolisem gumu nosaca kad se ona pomera u krug.To je nosac ispod akumulatora.I iz tog dela se cuje klik klak zvuk.Koji je deo motora ispod nosaca ispod akomulatora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Donji nosaci motora se nalaze odprilike po sredini, nemaju veze sa gornjim.
Ispod drzaca koji je ispod akumulatora nalazi se menjac i leva poluosovina.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedavno sam zamenio levi nosac (ispod akumulatora). Vibracije su smanjene ali ih ipak u mnogo manjoj meri ima i dalje. Majstor kaze da su kod MJ-ova nosaci generalno dosta mekani (fabricki) i da se nakon nekog vremena spuste i vise nemaju punu amortizaciju. U to sam se uverio i sa ovim nosacem koji sam skinuo sa svoga auta. Nigde nije fizicki ostecen ali je guma nekako sabijena. Ista situacija je i sa donjim nosacima. Posle zamene levog osetim kako motor radi napred nazad a to je narocito primetno nakon zamene levog glavnog nosaca. Uskoro cu da zamenim i ove donje pa javljam impresije. Napominjem da je rec o stvarno malim vibracijama ali i da jedan los nosac motora obicno za sobom uvek povlaci kvar drugih i to narocito kod dizela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, neki dan sam skidao alt zbog zamjene remenice pa usput ležja i četkica...

sad me zanima jedna stvar vezana uz desni nosač motora kojega sam morao popustiti da bi mogao motor malo spustiti a zbog vađenja onog dugog vijak koji drži alt..

 

u jednom momentu mi je kapnulo iz pravca tog nosača nekoliko kapi kao ulje, čini mi se--

 

da lije to znak da je taj nosač zreo za zamjenu?

 

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nosač motora ispod akumulatora koji sam inače ja menjao na svom autu nema nikakve veze sa uljem, koliko ja znam... Nosač je gvoždje i guma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili ti je problem desno-lijevo...ili nešto drugo.

 

pročitaj post još jedan put, možda ti bude jasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desni, sory prebacio sam nešto na levi, moja greska. :D Iskreno ne znam za desni nemam iskustva sa njim menjao sam levi ispod akumatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi trebalo da bilo koji nosač ima veze sa uljem. Da nije neko crevo iznad labavo pa da malo izlaze isparenja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva su iskustva sa STC nosačima, ako ih imate?

 

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam ni znao da se pune uljem i glikolom. Svaki dan se nešto novo nauči :)


Kada zamenim nosače kod mene zaseći ću malo da vidim šta izlazi, ako i bude ičega..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...