Jump to content
FAS Goran
kole

Fiat Stilo - nosači motora

Recommended Posts

Nemoj samo da probas da ozivis nosac tako sto ces sa iglom i spricom da ga napunis castrolom :p
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha to neću, ali mi je iskreno palo par puta na pamet da onim "Castrolom" iz gepeka podmažem par stvari jer ionako nije bio potreban za dosipanje, a ako dobro podmazuje motor valjda valja i za druge metalne sklopove :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene doslo vreme da na moj STILU 1.9 JTD promenim levi nosac motora, vibracije su bas velike, najveci problem mi je vibracija na panorami, sve mislim poispadace paneli koliko trese.

 

Odem u jedan Shop i za nepoverovat nadjem originalni levi nosac od Stila (onaj malo bolji tj sa vise gume) a do njega Akronov nosac a cena skoro pa identicna, tj originalan je samo za 20 din skuplji. Original kosta 4980, dok Akron 4960. UZeh originalan i nadam se da se nisam za***o.

 

Ovih dana ce da padne zamena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji su simptomi kojih nosaca motora?

 

Skoro sam imao prilike da vozim jednog karavana od 85kw, 2005. (ili 2006. ne znam tacno) godiste i primetio sam da ima drasticno jace vibracije u leru nego moj 59kw 2002. godiste. Bukvalno sam mogao da cujem volan kako bruji od vibracija, ali cim sam posao vibracije su nestale, i prilikom polaska se uopste nije zatresao.

 

Kod mene nema mnogo vibracija na leru, ali se zatrese pri polasku. Takodje i pri voznji u rikverc se osecaju neke vibracije.

 

Vidim da se i razlikuju nosaci motora za Stila 59kw i 85kw. Da li su ona dva donja identicna, ili se i oni razlikuju?
Na sajtu AP sporta su cene Acron nosaca sledece:
donji - 1750
levi - 3579
desni - 7750
i na sva tri pise samo da su za Stila 59kw.

 

I koji nosaci su isli fabricki, koje marke? Kakvi su ovi Acron?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što se trese pri polasku može da bude korpa, lamela i još par stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvacilo je dobro, po meni...Za razliku od par drugih Stila u kojima sam sedeo mnogo je mekse. Hvata bas negde na polovini, nije visoko. Zbog toga sam ovo i otpisao...

 

A i skoro sam u temi clana joshibeast citao da je on menjao donja dva nosaca i da je pre zamene imao vibracije pri polasku i pri naglom pustanju gasa. Odprilike je tako nekako i kod mene.

Ali kao sto ti kazes, ne mora da znaci da je 100% od toga.

 

Nosace mi je majstor jos prosle godine onako odokativno proverio i bilo je u fazonu "nisu idealni, al nisu ni tolko losi".

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto je brujao u leru je, to je taj nosac kod akumulatora.

 

Pri polasku moguce da je u pitanju donji nosac, tu verovatno seta motor pri polasku, napred ili nazad, svejedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo detaljnije da pojasnim. Meni nije tresao konstantno. Već kada jače dodam ili pustim gas motor kao da trzne i poskoči napred-nazad i smiri se.

Kod Gorana mi zamenili oba donja nosača i to skakanje je nestalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna kataloski br nosaca motora ispod akumulatora?

http://www.autoricambi.co.rs/components/com_virtuemart/shop_image/product/Nosa___motora_le_4e006b32f1918.jpg

 

Nosa_motora_le_4e006b32f1918.jpg

Da nije to ovaj,pise da je za 1.8,nema nigde ni jedan za 1.6,i koliko uopste nosaca ima 1.6,ja znam za ovaj ispod akumulatora (tj levo),onaj desno,i onaj ispod,ima li jos neki?

Edited by Ivan
Dodat Print Screen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti ovde kataloski broj za taj nosac, izlistano bas za M10 masinu (1.6 16v):

 

M10.jpg

 

Ako uporedjujes sa 1.8, oznaka za tu masinu u ePer je M20.

 

PS: Nemoj kaciti samo link ka strani prodavca, nego dodaj i PrintScr. U slucaju da on sutra skine sliku ili promeni putanju, ovde nece ostati nista. Zamisljeno je da sadrzaj foruma bude nezavistan, tj. da forum funkcionise samostalno.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

pristupam sa telefona i slab mi je net pa sam zbog toga ostavio samo link,u buduce cu praktikovati PrintScr...

hvala puno na informaciji,ni na jednom sajtu nisam mogao da nadjem nosac u cijem opisu stoji da je za 1.6 16v osim onog malog ispod auta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu. Nemoj gubiti vreme po kojekakvim sajtovima, cesto budu i pogresne informacije. Odes odmah na ePer, tu imas sve sto ti treba i u pitanju su validni fabricki podaci. Za M10 imas jos 2 slike sa ostalim nosacima, ja sam ti izbacio samo ovu sa nosacem ispod akumulatora i njegovim kataloskim brojem.

Takodje u ePeru mozes i da uporedis nosace sa M20 motora (sto te je takodje interesovalo).

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna kataloski br nosaca motora ispod akumulatora?

http://www.autoricambi.co.rs/components/com_virtuemart/shop_image/product/Nosa___motora_le_4e006b32f1918.jpg

 

Nosa_motora_le_4e006b32f1918.jpg

Da nije to ovaj,pise da je za 1.8,nema nigde ni jedan za 1.6,i koliko uopste nosaca ima 1.6,ja znam za ovaj ispod akumulatora (tj levo),onaj desno,i onaj ispod,ima li jos neki?

Ovaj sam uspeo da nadjem u par radnji, ali onaj desni ispod ekspanzione posude nisam nigde. Ako nalteis negde, javi koliko kosta... Nije jos propao, ali vidim da je guma sva zguzvana i ima naprsline...

 

A plase me mehanicari da su reparirani previse tvrdi pa cu imati jacu vibraciju u kabini... kao kod dizela

Edited by ostoja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako sad, necemo da se vredjamo :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

odmah da ti kazem da sam pitao u jednoj radni u Nis-u za cenu,i bio je neki od oko 30€,ali prodate sve zalihe,i sad se ocekuje nova tura,ali po ceni od oko 50-60€...

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio u jos jednoj radnji,dao kataloski br nosaca,covek nasao,nasao i cena 5500 din...inace rekao mi je da mu je na kompu,kada je nasao nosac po broju,izbacilo da je taj nosac i za 1.9 jtd i za 1.6 16v

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako je to iskopao, jer se kataloski brojevi totalno razliku i pre i posle revizije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam ideju,pita me kao jel to za jtd,ja reko ne,za 1.6 16v i onda mi rece,da da evo pise ovde da je i za 1.6 16v...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Greska u njegovom katalogu, nisu isti nosaci, bar onaj deo ka motoru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je nosač motora otišao ako se čuje klaparanje pri puštanju kvačila (u brzini) i kada se ide lagano, pa malo stisne gas ili ako se ide nekom brzinom i pusti gas?

Set kvačila i zamajac su novi, pretpostavljam da je neki nosač, ali ne znam koji, pa čisto da vidim koja bi bila cena, da potražim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čak se osete i na verglanju :)

Ja sam uzeo auto sa lošim trapom i amortima. Sve sam sredio ali ubedlkivo najveća promena u vožnji kada sam te donje zamenio. Utegnut auyo 100%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...