Jump to content
FAS Goran
kole

Fiat Stilo - nosači motora

Recommended Posts

Da se vibracije jtd-a mogu smiriti zamenom nosača motora ispod akumulatora na sreću je opšte poznato i opisano ovde http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=28020.

Međutim priča ima i svoj nastavak.

Od samog početka žalio sam se na neki neodređeni zvuk rezonancije (brujanja) nalik na probušen auspuh, na 2000-2500 obrtaja na mom mjetu 1.9 16v.

I pre a naročito posle čišćenja dizni radio je mirnije nego što je moj ex jtd ikad radio (ovaj motor je po difoltu mirniji), tako da su vibracije u leru i u vožnji bile skoro sasvim male, ali na tim obrtajima je bio bučniji.

Od strane veoma dobrih majstora nosači motora bili su u startu isključeni. Jer su vizuelno celi. :realmad:
Rešavajući ovaj problem metodom eliminacije rešio sam da promenim oba prednja na svoju ruku. Kao što se na slikama vidi naoko su celi ali ovaj desni je kljoknuo za više od pola cm, pa oslanjanje nije bilo savim elastično. Ovo se vidi tek sa druge strane. A kada se malo nategne vide se tragovi zamora materijala posle 100kkm ++.

Nakon zamene nema rezonancije, a u kabini je sve toliko mirno, kako sam mislio da je nemoguće kod dizela.

CVELI NOSAČI MOTORA NISU I ISPRAVNI :wallbash:.
Ovo pogotovo važi za 1.9 mjetove 8v koji imaju modifikovani desni problematični nosač, pa navodno sa nosačima nemaju problema, a rade ko traktori, svi do jednog koje sam probao. I još te ubeđju da tako treba, a to nije istina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi nosači nisu isti ko za jtd. Cena originala je bila levi 7200, desni 14000 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh....kad se zameni onaj ispod akumulatora auto postane ko da je benzinac.

Nisam mogao da verujem da je to moj auto! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz Svima,imam Fiat Stila 2002 godiste sa 1.6,16v motorom,u pitanju su mi nosaci motora,mnogo mi trese motor,pa me interesuje da lineko ima telefon od neke firme koja izradjuje nosace motora ili vrsi reparaciju? Unapred Hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

odes u radnju fiat delova i kazes ocu nosace motora za fiat stilo to i to godiste taj i taj tip i evo vam broj sasije ili motora

i (ne)radnik u prodavnici otvori one deeeebele knjige i dati nosace motora

PS.ne verujem da je problem u nosacima motora

Kada se javlja tresnja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu reparacije, niti bilo ko posebno pravi nosače za Stilo 1.6. U radnju i kupi nove, nisu skupi. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu skupi, samo je ugradnja skuplja od njih :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nosac motora mozes reparirati ako znas koji ti pravi problem.Ako na forumu ima trkaca mogu ti to pojasniti kako i sta sve moze da se odradi. Ja vam ostavljam br. tel. gospodje koja to godinama odlicno radi 011.240.50.28. Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto su popustili resio da ih zamenim...ali za razliku od Stila , Bravo ima dva razlicita nosaca (pricamo o dva centralna nosaca ili sto bi se reklo ona dva od dole),,,jedan manji i drugi logicno veci...

 

otisao kod drugara u maloprodaju, ali nikako nije uspeva oda nadje kod dobavljaca taj ,manji......drugi, tj veci ima i cena mu je 5500 RSD...(kaze mi da je to iz prve ugradnje), zvao par maloprodaja, KITComerc, APSport....niko nema...na kraju sam zvao Stojanovi  i narucio taj nosac koji ce kako su mi rekli stici za 10-tak dana...cena tog manjeg je 4500RSD, a u Stojanovu cena tog veceg je 9500RSD (moguca odstupanja u ceni +- 100 din)...

 

predpostavljam da su ti delovi u Stojanovu originlani?

razmisljam da li da uzimam kod njih taj veci, jer ipak je 4k skuplji a verovatno je ista prica...?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam menjo i stavljao akron nosace posle 100 km ista prica

onda sam skinuo onaj ispod menjaca i odozgo i odozdo zalio silikonom a u onaj sa suprotne strane utisnuo parcice zupcastog kaisa od jeepa jer je meni problem otkad sam ga kupio cuka neka sila kad polako krecem sa te strane mozda je solja amortizera amortizer nemam ni ja pojma kao da mi tocak odskace kad polako krecem sa ovim je dosta manje al opet se desava a posto sam mnogo utegao nosace javlja se situacija da na volan prenosi blage vibracije al i to ce leci dok se to malo razgazi al bar nelupa toliko:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporucujem da pazaris u meritumu originalne nosače, ja sve kod njih pazarim, dobijem uvek rabat 20%

nemaju nosace...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz ajd jedna pomoc koji je nosac ako mi se pri ubrzanju i usporavanju osjetno motor pomera, menjao sam nosac ispod akumulatora (nemogu da verujem koliko je smanjio vibracije u kabini i buku ) . U pitanju je 1.9 jtd 115. 2002.

Edited by Kasalica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najverovatnije da su u pitanju nosaci menjaca,ima dva manja,najverovatnije da je jedan od ta dva ili mozda oba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz razgovora s majstorima sam utvrdio da desni drzac motora, onaj ispod posude za rashladnu tecnost se razlikuje kod stila multijet 140 konja i onog sa 115 konja, inace po dimenzijama i obliku su isti ali kao ovaj kod modela sa 140 konja je hidraulicki a onaj drugi gumeni. E sad problem je sto taj drzac za multijet je  nemoguce naci, da li je pametno staviti drzac sa obicnog jtd-a sa 115 konja...majstori kazu da ce brzo da propadne? Jel imao neko iskustva s ovim drzacima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mog iskustva sa vibracijama JTD motora.

 

U pitanju je Stilo JTD 85KW (115KS) 2002 godište. Prešao (valjda) 130.000 km. Vibracije su bile najjače između 1.500 i 2.000 obrtaja, ali su bile prisutne i na leru i na manjim i većem obrtajima, naročita kad je motor hladan. Kupio sam novi nosač (levi, ispod akumulatora) Nađoh ga na Internetu:

http://www.autoricambi.co.rs/

(nalazi se u Zemunu). Novi poboljšani model CODE 51711216. Cena 5.350,00 din. + poštarina. Brzom poštom, plaćanje pouzećem. Majstor mi uzeo 1.500 din. za zamenu.

 

Zamenjen za sat i po vremena. Vibracije su potpuno nestale, radi kao benzinac. Oduševljen sam. Toliko.

Siniša iz Vrnjačke Banje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre desetak dana, primetim da su na leru nesto jace vibracije. Mislio sam da je zbog hladnog vremena, medjutim i dalje su prisutne. Takodje kada krecem,leva strana auta(vozaceva) vibrira pomalo.Cim malo dam gas,vibracije potpuno nestaju, i u toku voznje ih uopste nema.

Juce odem do majstora, i on kaze da vibracije stvara nosac kod menjaca. 

 

Zanima me koji je to nosac, tj kako da trazim kada ga budem kupovao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo imas ovde izvod iz EPER-a, otvorio sam ti i detaljni prozor gde mozes da vidis i SN starog nosaca:

 

nosac.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...