Jump to content
FAS Goran
kole

Fiat Stilo - nosači motora

Recommended Posts

kad dodajem/oduzimam gas, naročito pri manjim brzinama, pojavljuju se vibracije i zvekne metal o metal.

Jel to nosac motora?

 

kit-supporti-motore-panda-169-4x4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze biti, moze biti i poluosovina...

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On ‎8‎/‎14‎/‎2019 at 1:07 AM, Zan Batist said:

kad dodajem/oduzimam gas, naročito pri manjim brzinama, pojavljuju se vibracije i zvekne metal o metal.

Jel to nosac motora?

update.. nista od ovoga nije bilo, dva nosaca za auspuh pukla, zavareno - rijeseno!

majstor cak rekao da je krst kardana.. :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dali je potrebno da se skida kuciste akumulatora kad se menja nosac ispod akumulatora.Jer mislim da kuciste stoji na necemu a samo je pricvrsceno jednim srafom za nosac i menja se od dole jel tako ili gresim?I koliko je komplikovano to odraditi.Stilo 1.9jtd motor 85kw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da se izvadi akumulator, mora da se pomeri osiguracka kutija. Imas i dva srafa valjda za kljuc 15 koji se srafe bocno u gredi, oni su malo zeznuti da se pridje. U glavnom mozes sam, nabavi gedore i nastavke ali nije bas toliko prosto. Ja sam menjao sam na ulici npr. Tesko je ovako fizicki , ne da je komplikovano :)

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta drzi motor kad ga raskacim sa nosaca?To je kad se menja odozgo?Ja sam mislio da ne moram skidati kutiju od akumulatora jer je bas naslonjena na tu gredu vec samo da osvrnem te srafove i onda ga odozdo skinem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj nosač nosi veći deo motora kao i onaj sa suprotne strane tako da mora da se poturi ispod nešto da ne padne motor/menjač.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, obavezno da se postavi dizalica ispod jer ako spadne motor ( nece da padne na put bukvalno :D) ako nista drugo neces moci srafove da vratis na mesto :)

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio nosac izgubile se vibracije skroz (nema vise onog da treska far ili zadnje staklo nista jako lepo radi)ali zato sad nesto lupa kad menjam brzinu znaci prva dum druga dum i kad pustam i oduzimam gas sad mozda nije majstor nesto dobro zavrnuo otkud znam ali kao da ae kida nesto.Napomenuo mi je da je kvacilo bas tvrdo da mora da se pritisne sad dali je nesto tu vezano za druk lager nerazumem se.Ali je nemoguce da kad je zamenio nosac da se odjednom cuje nesto prilikom menjanja brzine.Jedino moze biti da nije nesto dobro zavrnuo sraf jer ipak sam ga iscimao da radi nedeljom tako da videcu sutra kad opet oteram auto do njega sta je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj pa napisi sta je. Koji je proizvodjac tog novog nosaca?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ferodo je proizvodjac.Uzeo sam ga preko interneta u odlicnom stanju.Lik je mislio da je do njega te neke vibracije medjutim se ispostavilo da nisu pa ga je stavio odma ma oglas.Stvarno kao da nikad nije bio montiran i u kutiji je bio.Naspram mog kao da je iz fabrike izasao.Kod mene sa dnema nikakve vibracije koje sam imao kazem oaetilo se u autu a i videlo se onako na staklu kad gledas preko retrovizora da ima vibracije,isto tako i na farovima kad pridjes drugom autu na semaforu u leru isto se videle vibracije sad kako je ovaj stavljen nista.Zato i mislim da majstor u zurbi jer sam ga iscimao nedeljom da radi jer mi je auto potreban preko radnih dana da je nesto zbrzo a da nije dobro prespojio ne znam sta moze biti al lupa li lupa prilikom menjanja brzina na taj cim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj "tup" prilikom promene brzina mogu da prave i donji nosaci (one koske).

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta dva dole sam prvo menjao jer covek koji mi je tadio auspuh nije hteo da menja pletenicu dok njih ne resim jer su bili otisli tako da sam njih zamenio.Problem je pravio jedan sraf navodno nije hvatao kako treba.Ali sad me nervira nesto drugo sad se oseti tolika vibracija i autu i brujanje da mi ide na zivce.Ne znam sta da radim da vratim moj stari ili da se naviknem na ovo sto naravno nije sobro.Ne znam dali je do novog nosaca ili necega drugog ali stvarno je los osecaj u autu.Pre ovoga dok nije bio sotegnut taj sraf je lepo radio bez vibrazija i brujanja toliko ali je lupkalo pri menjanju brzina sad kad se doteglo sad bruji u autu zlo.Evo slike starog nosaca sad ako neko zna dali je to jos iz ugradnje ili je menjan vec 

E3D3B697-213F-40F7-892C-3B9319BEE84F.jpeg

084F692C-1DE6-4E38-A8C5-F4B24DF5FD29.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, SrdjanNS86 said:

Ta dva dole sam prvo menjao jer covek koji mi je tadio auspuh nije hteo da menja pletenicu dok njih ne resim jer su bili otisli tako da sam njih zamenio.Problem je pravio jedan sraf navodno nije hvatao kako treba.Ali sad me nervira nesto drugo sad se oseti tolika vibracija i autu i brujanje da mi ide na zivce.Ne znam sta da radim da vratim moj stari ili da se naviknem na ovo sto naravno nije sobro.Ne znam dali je do novog nosaca ili necega drugog ali stvarno je los osecaj u autu.Pre ovoga dok nije bio sotegnut taj sraf je lepo radio bez vibrazija i brujanja toliko ali je lupkalo pri menjanju brzina sad kad se doteglo sad bruji u autu zlo.Evo slike starog nosaca sad ako neko zna dali je to jos iz ugradnje ili je menjan vec 

E3D3B697-213F-40F7-892C-3B9319BEE84F.jpeg

084F692C-1DE6-4E38-A8C5-F4B24DF5FD29.jpeg

Da se nadovezem na ovo gore.Skinucu ga svakako jer kaze majstor da srafovi svi pasu ali da je malo nizi nosac sta mu to dodje nemam pojma i da je morao da nesto stavi kako bi uhvatilo maticu nisam ga bas dobro razumeo i da sad nelupka ali zato vibrira zlo.Tako da cu kupiti nosac lepo u radnji a ne preko kupujem prodajem i kraj imam ovaj odnesem kao uzorak i kraj da nebi prosao opet ovako.A ovaj sto je trenutno na autu cu uslikati pa da vidite i kazete koji je to model pa da kontaktiram lepo tog prodavca da vrati pare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja nosac viska (onaj deblji od benzinca) pa ti mogu poslati da probas (kod mene nije on bio problem pa je ostao). Ide i duzi sraf uz njega posto je veci od onog koji je isao u prvim serijama kod dizela. Kasnije je multijet dobio taj masivniji.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam u raspravi sa jednim prodavcem delova pa neka mi neko ako moze na osnovu ovih slika kaze koji je nosac od kog Stila.Nosac sa mog auta je gore na slikama u komentarima a ovo je nosac koji je on rekao da je za 1.9jtd 85kw ide ispod akumulatora.

AA6785EE-F42A-433B-9314-68A167CEE9F3.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/9/2020 at 2:04 PM, SrdjanNS86 said:

Posto sam u raspravi sa jednim prodavcem delova pa neka mi neko ako moze na osnovu ovih slika kaze koji je nosac od kog Stila.Nosac sa mog auta je gore na slikama u komentarima a ovo je nosac koji je on rekao da je za 1.9jtd 85kw ide ispod akumulatora.

AA6785EE-F42A-433B-9314-68A167CEE9F3.jpeg

Ovaj desni je moj nosac a ovaj je nosac koji prodavac tvrdi da je od JTD i sa kojim imam vibracije velike u autu.

AA43F5EF-50E9-4E0F-A5AD-55CE11D86021.jpeg

774C5AF5-EFED-4E53-AF8F-51B99F075294.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa stilom 1.8 i nosacima motora ili moguce sa necim drugim...

Jednom prilikom je pukao nosac nosaca motora i mozda alkica na menjacu gde se on srafi, a mozda je bilo i od ranije kako kaze majstor. To je zavareno i zamenjen je reket koji je isao na to i to je radilo par hiljada km. Sada je ponovo puklo.

Da ne bih opet budzio uzeo sam polovan ceo menjac (sa celom tom alkicom i celim "nosacem nosaca") i zamenio ga. Nije proslo ni 50km to je puklo opet na istom mestu!

Pritom auto nema neke nenormalne vibracije niti cimanja. Da li neko ima predstavu u cemu moze biti problem? Ne mogu da svakih 50km menjam menjac :cry:

Evo u prilogu slika starog varenog nosaca i stare usice na menjacu koja je pukla.

 

viber_image_2020-08-18_06-56-01a.jpg viber_image_2020-08-18_06-56-01.jpg viber_image_2020-08-18_06-56-01b.jpg viber_image_2020-08-18_06-56-01c.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike i format teksta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...