Jump to content
FAS Goran
shone

Punto - pucanje pri otvaranju vrata

Recommended Posts

Ubaci se biksna i trajno rešeno, ja sam radio na oba graničnika, 1000 dinara oba i pola sata posla kod strugara. 

 

biksna.jpg

 
 
biksna_2.jpg
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam kod mene isti problem. Vrata krckaju kao luda, vozačka jače, suvozačka slabije. Samo kod mene nije šraf već bolcni. Sa jedne strane je šira glava a sa druge je manja. Predpostavljam da je sa te druge manje strane bolcni u vidu zakovice oblikovan. Obrusio sam višak materijala do samog graničnika na šasiji, ali bolcni ne mogu da izbijem nikako. Da li je neko skidao ovaj bolcni i kako je to uradio? Da li može ceo graničnik (ceo sa delom koji se šrafi na karoseriju) izvući kroz otvor zvučnika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prišao sam bolcniju sa valjkastim brusnim kamenom na bušilici i obrusio vrh. Ipak i dalje ne mogu da izbijem bolcni. Probaću kasnije da skinem celi graničnik pa na šafstuk, da vidimo ko je pametniji, on ili ja (čitaj jači). Na kraju, ako i tada neće, razbušiću ga. Što ne ostaviše šraf kao na ranijim modelu već staviše ovu glupost sa polu bolcnijem - zakovicom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta bi na kraju?

 

 

Ubaci se biksna i trajno rešeno, ja sam radio na oba graničnika, 1000 dinara oba i pola sata posla kod strugara. 

 

biksna.jpg

 
 
biksna_2.jpg

 

ja sam na mom bravu ubacio obicnu maticu kojoj sam obrusio ostre ivice i skinuo navoje iznutra turpijiom ,za sad drzi

Share this post


Link to post
Share on other sites


zemunac1993 jel ovo tvoj klip? Pitam zbog toga sto u opisu klipa pise da se koristi i busilica, a mrzelo bi me to da radim vec bi samo sraf promenio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Model: Fiat Punto GT 1999

 

Pozdrav svima, naime moj problem nije povezan sa granicnikom nego sarkama izmedju vrata i sasije. Ima lufta i vrata na suvozacevoj strani se mogu BLAGO pomerati gore-dole,ne jako ali dovoljno da par milimetara padnu prema dole.Normalno se zatvaraju (doduse treba malo jace lupiti). Vozaceva strana je normalna. Ako moze neko da mi pomogne u vezi ovog problema i DIY neke metode bio bih zahvalan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna kako da resim problem da vrata uopste nemaju granicne polozaje nego moram rukom da ih pridrzim da se ne otvore skroz i ne zveknu auto pored?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citam temu i kanim se da skinem mehanizam i namestim sve kako je opisano.

Neko je napisao da mu se samo razlabavio sraf kojim se mehanizam drzi za vrata/sasiju (neki od torex-a).

Ma reko nije sigurno to kod mene. Odem, pogledam, kad ono jedan staf samo sto ne ispadne na strani vrata.

Zasrafim i nema vise krckanja koje me je izludjivalo mesecima.:D

Halaaa.:thumbsup:

Znam da je stara tema ali samo da javim da sam i ja resio problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne, imam gedore sa torex nastavkom pa sam nekako uspeo da ih uvucem i zavrnem sraf. Minut posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...