Jump to content
FAS Goran
shone

Punto - pucanje pri otvaranju vrata

Recommended Posts

Evo opet ja da se javim. To vam je podloska m6.

Idite u bilo koju radnju gde se prodaju srafovi i trazite tu podlosku. Kosta 3, 4, 5 din, ne znam ni ja tacno. Resice vam problem milion posto. Ja sam prosle god kupio ceo taj mehanizam, skidao stari, stavljao taj i ponovo je pucalo, dok nisam video taj luft (stavio sam sliku).

Verujte mi da ce podloska sigurno odraditi posao, a svega vam treba 5 min. Kljuc 10,malo jaci srafciger da bi se podloska ubacila i to je to. Dobro stegnite maticu odozdo i gotovo :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam skapirao da mi je pukao jedan nosac granocnika koji se srafi na vrata :wallbash: hvala bogu pa se sve lako vadi kroz otvor od zvucnika :) 2min sa aparatom za varenje i sad je kao nov, plus ona podloska i ne cuje se nista :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem je ako vrata naglo #odelte# tako da kazem ili se naglo otvore,tada znaju da stradaju granicnici,zato vodite racuna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako sam ja rjesio ovaj problem na oboje vrata, ovo se desava na puntu zato sto na granicniku tamo gdje se spaja sa vratima se javi luft. Tu ima jedna piksna koja ide izmedju sarafa i granicnika i ona se potrosi. Ja sam jednostavno uzeo aparat za varenje, zatvorio rupu gdje ide saraf i nasao burgiju iste dimenzije kao saraf. probusio fino i stavio masti. I voila nista se ne cuje a vrata fino rade! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni krkrckalo u vratima,a onda je krcnulo....vidi se da je odavno naprslo.....

 

cxcb10607.jpg

jel probao neko ovaj deo da vari? S obzirm da je kao neka,nazovi opruga....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo dignem temu iz naftalina,na osnovu saveta iznad resih i ja problem sa krckanjem prilikom otvaranja vrata,Evo pogledajte kako sam ja to resio  :2guns:

 

 

Sad mi na zivce ide ova guma sto skripi ali i to cu da sredim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imbus M8x20,podloska je 1,5mm debljine.Mozes koristiti bilokoj sraf M8x20,ja sam imao imbus pri ruci  :thumbup:

 

Edit: Koristio sam obicnu maticu,nedelja je danas i ne rade prodavnice,sutra cu da kupim osiguravajuce matice pa ce to onda biti gotov posao.

Edited by Zemunac1993

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno, ja sam isto kao i neke od kolega sa varanjem pokusao da to sredim ali suvozacka vrata opet malo pucketaju, moracu definitivno da skinem sve i da zamenis sraf i maticu i da fino sredim. A ovo sto se cuje kazes "kao" neka guma a ovamo se najeo pasulja pa kako otvara vrata njemu se dizna otvara. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imbus M8x20,podloska je 1,5mm debljine.Mozes koristiti bilokoj sraf M8x20,ja sam imao imbus pri ruci  :thumbup:

 

Edit: Koristio sam obicnu maticu,nedelja je danas i ne rade prodavnice,sutra cu da kupim osiguravajuce matice pa ce to onda biti gotov posao.

Hvala! Još samo da ugrabim maloooo vremena. :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je lagano isla bas,naprskaj sa WDom pa ostavi malo da odstoji i probaj prvo da zatezes sraf pa onda odpustaj i tako par puta dok ne popusti

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos jedno od resenja je da se izbaci osovinica i ona caura koja se istrosi u granicniku pa ukucati elasticnu civiju od 8 mm,koju treba malo rasiriti sa jedne strane.provereno zavrsava posao.tako sam pomogao jednom dobro drugaru ali na zalost ne uslikah.elasticne civije mozete naci u bilo kojoj bolje snabdevenoj gvozdjari :secret:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega svaka čast za pokaznu vežbu,skratio si mi muke - Tantalove! Imam identičan problem na Marei.Sutra ću da skinem šarku i da se pozabavim ovim problemom.Hvala još jednom i živ bio!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrata mi vise ne puckaju kao ranije,ali imam sada veci problem veoma se tesko otvaraju i zatvaraju,moze li mi neko reci gde sam pogresio.pozzz

 

IMG_20140720_171207.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo dignem temu iz naftalina,na osnovu saveta iznad resih i ja problem sa krckanjem prilikom otvaranja vrata,Evo pogledajte kako sam ja to resio :2guns:

Sad mi na zivce ide ova guma sto skripi ali i to cu da sredim :)

Najbolje rjesenje...kad ti lupaju jedna vrata, ti snimis druga i sve bude ok...hhahhaaahhahhahahah salim se...hvala na preporuci,moracu i ja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krckala su i jedna i druga, kada sam odradio vozaceva tek onda sam snimio da se vidi razlika, a vidi se da su vozaceva radjena :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zezao sam se...vidi se sve sto je trebalo...mogao si napraviti DIY i okaciti u temi za to. Inace moze li da lupa zbog onog unutrasnjeg mehanizma?:-) ne smo zbog tog zgloba nego zbog onih metala unutar vrata i kako ispitati da li je to sto je i tebi ili je ovak unutra dio?:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebaš malo popustiti taj šaraf koji si stavio. Vjerojatno je prejako stegnut i koči graničnik.

 

Izvadio sam sraf stavio sam malo ulja na sarku vratio sraf,zatego malo i sada sljaka.pozzzzzzzzzz

Hvalaaa!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da oživim malo temu... Dakle u onu polugu koja izlazi iz vrata potrebno je staviti BIKSNU!!! Vidim da u celom topiku niko nije upotrebio taj termin... :D

 

Evo i slike:

 

106.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam problem sa suvozačevim vratima,ona mi "takću",tačno se vidi luft kod graničnika,vozačeva su ok.Samo ja kod mene ne vidim maticu sa donje strane pa ne znam kako da skinem taj klinčić sto drži graničnik,ravan je i od dole i od gore.U pitanju je zastava 10,nisu valjda menjali taj sistem bem ih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prso sa ovim problemom,vozaceva pucaju ubijaju,ljudi se okrenu kad otvaram vrata,a suvozaceva isto tako samo malo slabije,ko je iz Panceva i ima volje da sredi ovo ima pivo,sta god hoce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...