Jump to content
FAS Goran
shone

Punto - pucanje pri otvaranju vrata

Recommended Posts

Kada otvaram vrata cuje se pucanje 2 puta,isto se cuje i sa suvozaceve strane,probao sam da podmazem sa WD-40 ali nista nije pomoglo,jel imao neko slican problem i kako ga ja resio? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

POgledaj da li su labavi srafovi koji drze onu polugu koja otvara vrata, ne znam kako da ti objasnim, nadam se da ces me razumeti, tamo gde se vrata spajaju sa sasijom (krilom) Imas metalnu polugu koja je jednim delom zasrafljena na sasiju, a drugi deo ulazi u vrata, ona je za sasiju zasrafljena sa dva toreksa, pogledaj najverovatnije su se oni olabavili. To je bio slucaj kod mene, cim sam zatego problem je nestao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

inbus 6 mm i 2 minuta posla, nema više pucanja, ali sada muku mučim da vratim one plastične čepove na mesto da ne ispadaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima fora da skidaš tapacir sa vrata ali tvoj je Mk1 tako da ne znam kako je kod njega ... ali znam da ne treba odlagati previše, jer sam ja odlagao pa otišao lim i sad moram kod limara :wallbash::crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najverovatnije je stradao granicnik na vratima, koji pomaze da se vrata drze kada su otvorena na nagibu. Moras da skines ceo mehanizam koji se nalazi unutar vrata, jer je pukla osovina koja trpi najvece opterecenje. Ona je punktovana na krajevima, tako da ces morati da je izvadis, a krajevi gde je bila punktovana morace da se izbuse da bi mogao da se stavi malo duzi sraf sa maticom duzine kao sto je bila osovina i problem resen permanente

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pucanje vrata rešio drugačije. Kod mene je bio slučaj da se prilikom otvaranja i zatvaranja čuje tak, tak, a graničnici drže, znači nisu polomljeni, i ima otpora kad otvaram i zatvaram vrata. Imalo lufta na onom klinu koji spaja polugu i držač koji je zašrafljen za stub. strelica pokazuje klin (šraf) (nije od Punta ali je slično)

images.jpg

Ja sam izvadio klin, uzeo sam parče creva za gorivo promera 6mm, providno, takvo sam imao i stavio u otvor poluge, vratio sam polugu na mesto i klin sam zamenio običnim šrafom sa maticom. pre stavljanja šrafa sam stavio oko šrafa parčence istog creva dužine 2mm, a zatim sam lagano stegao maticom. ne sme jako da se steže jer će da pokrivi držač, može da ide i bez matice, ali je bitno dok se šraf uvlači da se ne gura već da se zavrće da se ne bi izguralo crevo iz poluge.

Možda nije trajno rešenje ali evo već dve nedelje funkcioniše odlično, nema da puca!

a ne košta ništa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni (da prostite :lol: ) puca prilikiom otvaranja svih vrata. Juce sam skinuo granicnik i video da nije nista polomljeno.

yy1.jpg yy2.jpg yy3.jpg

Dobro sam podmazao i vratio, ali je nastavilo sa pucanjem! :wallbash: Granicnik pruza otpor i drzi vrata u ona 2 ili 3 polozaja. Pucanje se malo smanjilo kada sam zategao onaj klin sto dodje do stuba vrata, ali nisam smeo mnogo jako da stegnem. Probacu sa crevom kao kolega Notalk. Ima li neko neku drugu ideju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam imao isti problem na puntu,bespotrebno vadio cjeli taj mali mehanizam,problem takodje u sarafu ali nije pomoglo samo zatezanje jer se saraf izlizao pa sam morao malo rupe prosiriti i ubaciti veci saraf i sada je vec duze vrijeme sve ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo najboljeg resenja ako je dobio lufta u srafu :D

1. skidanje srafa...

PB160296.jpg

2.Skidanje sarke sa karoserije....

PB160297.jpg

ovako izgleda kad se skine

PB160298.jpg

Priprema za razbusivanje jednog kraja...

PB160299.jpg

Razbusivanje sa 8-com Burgijom...

PB160300.jpg

Sraf M8x50 Nisu imali kraci sa maticom.. Matica je samonoseca, Samozatezajuće ili kako se vec zove uvek zaboravim....

PB160295.jpg

Ztezane...

PB160294.jpg

i ovako izkleda na kraju :D

PB160301.jpg

Nisam hteo da skracujem straf, mozda bi lepse izgledalo :D a moze i sad da se skrati...

Sve to je kostalo 18din i pola sata posta :D i nema vise klik klik :DDD

Edited by cmiro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da javim da sam i ja resio problem, a videcemo koliko ce trajati. Jednostavno sam na klin koji se pojeo, zalepio izolir, tako da sad se skoro ne cuje. Posto mi je trebalo za to cela 2 minuta, neka traje 2 meseca, pa mogu opet to da uradim... ne kosta nista :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto mk2 pri otvaranju vrata se čulo tak tak 2 puta. Danas pri otvaranju vrata nešto je puklo i više nema graničnika, ne stoje vrata u ona 2 položaja. Moje pitanje je da li je to opasno menjati to odma ili može da čeka servis na proleće?

Unapred zahvalan

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa ovim problemom i ja mučim muku na vozačevim vratima, u Ap sportu sam pitao za komplet graničnik, kažu da nema na stanju ali je oko 1900 kinti... pokušaću prekosutra da nabudžim drugu osovinicu, mada imam trip da nije do nje :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas202.jpg

Ljudi, samo stavite ravnu podlosku tu gde je strelica i dobro stegnite, ja garantujem da vise necete cuti pucanje!

Ja sam tako uradio na vozacevim i suvozacevim vratima i naravno nista se ne cuje. Traje tako vec mesecima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da javim da sam i ja resio problem, a videcemo koliko ce trajati. Jednostavno sam na klin koji se pojeo, zalepio izolir, tako da sad se skoro ne cuje. Posto mi je trebalo za to cela 2 minuta, neka traje 2 meseca, pa mogu opet to da uradim... ne kosta nista :)

Ovo moje resenje je trajalo 2-3 nedelje i recimo da nije najsrecnije :)

Danas sam iskrojio parce flase za vodu (posto nisam nasao tako tanku podlosku) i za sada radi ok!

Dakle, ako imate tanku podlosku, moguce je da ce to resiti problem. Ako se bude ponovo culo pucanje - (a ja setim) obavesticu ovde :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na svom izvukao osovinicu i sada mi ne puca, ali mi ni graničnik nema nikakvu funkciju, a čim dodje lepo vreme, bacam se na skidanje tapacira i rešavanje problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na svom izvukao osovinicu i sada mi ne puca, ali mi ni graničnik nema nikakvu funkciju, a čim dodje lepo vreme, bacam se na skidanje tapacira i rešavanje problema

Ne treba da se skida tapacirung... odradis sve preko rupe od zvucnika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...