Jump to content
FAS Goran
koshke

Automatsko uključivanje farova

Recommended Posts

OLA Imam pitanjce

Suska se da postoji neki relej koji posle nekog malog-odredjenog intervala sam ukljucuje farove.Da li je to tacno?Da li to postoji ili je to samo jedna buva....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam video na jednom forumu oglas za neko cudo za automatsko paljenje svetala i ta skalamerija je kostala 25 okupatorskih.... Sad da li radi, bem li ga....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo je 25e, moj drugar to ugradjuje, a i moj kum je kupio neki relej za svetla, cini mi se cena 400din, tako da se treba malo vise raspitati. Ako nekoga bude zanimalo, mogu da pitam drugara za cenu. :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima to u Bugarskoj,i za svetla i za daljinsko paljenje motora.Cena mu je 7.5 eura a za daljinsko paljenje je 50 eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene u kraju ljudi ubacuju rele i vezu ga na lampicu od ulja, kad se ugasi lampica upale se farovi.

Edited by podvarak

Share this post


Link to post
Share on other sites

HAHA... Treba da pogines negde jer ti u sred noci padne nivo ulja i ostanes bez svetala :D :D :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja taj rele a nisam ga ugradio dok se ne donese uredba o dnevnim svetlima i ksenonima.Inace pravi ga neki elektronicar iz Nisha ako ocete dacu vam njegovu mejl adresu pa ga kontaktirajte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cena relea 1500rsd za članove 20% popusta znači 1200domaćih garancija 1god.

1 relej je dovoljan za dva fara može i opciono da se poveže na primer na ručnu tek kad se spusti da se upale svetla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle pretrage foruma, ova tema mi deluje najbliza onome sto imam da pitam.

Naime, kada iskljucim auto, moja svetla se automatski iskljuce, tako da ja zapravo nikad ne ukljucujem i iskljucujem svetla vec samo ukljucujem i iskljucujem auto a svetla to automatski isprate. Pitala sam nekoliko ljudi da li je to ok, tj da li svetla iako izgledaju iskljucena mozda 'vuku' akumulator ili tako nesto medjutim dobila sam razlicite odgovore. Ja ih nikad ne iskljucujem na rucicu pored volana i do sad nisam imala problema ali ipak bih volela da znam princip ako neko pouzdano zna.

Verovatno je strasno glupo pitanje ali ja nisam uspela da dobijem precizan odgovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije glupo pitanje i ispravno postupaš. A ako pitaš da li se to sviđa akumulatoru pod haubom, ja ti mogu reći pouzdano da mu se uopšte ne sviđa i da mu to skraćuje životni vek. Koliko skraćuje, nije ni važno ako se uzme u obzir da je novčana kazna 5000 din. za ne upaljena svetla. Dve kazne = nov akumulator i restvo za pljeskavicu i pivo. A svaki akumulator će izdržat onoliko koliko mu je garancija+ malo više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci cenis da mogu ovako da nastavim? Dobro je to posto nema sanse da steknem naviku da ukljucujem i iskljucujem svaki put svetla.

Hvala na brzom odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj prijatelj pravi te uređaje, kod mene u juga radi super, nije samo rele u pitanju, ima i malo elektronike a funkcioniše na sledeći način, vezuje signalni kabel sa voda alternatora pa kad upalite auto i uređaj dobije signal od alternatora da je počeo da puni nakon 5-10 sec po izboru on pali svetla. A i u svakom slučaju ukoliko se javi možda neki problem uvek opciono može da se upali i ugasi svetlo na prekidaču redovno.

E sad cenu stvarno ne znam, pošto smo prijatelji pa sam platio samo materijal, a ako ste zainteresovani 060/6600868 Damir Jeremić, živi u NS trenutno. Može i bez i sa ugradnjom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš da nastaviš kao do sada, a možeš i da se zainteresuješ za nešto npr. ovako:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=46636

Misliće umesto tebe, a pomoći će tvom akumulatoru prilikom verglanja jer mu preko potrebna struja neće ići na farove koji sijaju čim daš kontakt. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm.. deluje kao jednostavno i jeftino resenje... on u principu odlozi paljenje farova na 10ak sekundi ako sam dobro razumela kako ne bi trosio akumulator, ali meni fizicki svetla i dalje stoje non stop ukljucena (tj rucica okrenuta)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni juce pade na pamet, kad bi mogla svetla da se vezu na cd plejer nekako, ja svetla ponekad zaboravim da upalim, a bez muzike ne mogu da vozim ... tako nikad ne mogu da zaboravim na svetla

Share this post


Link to post
Share on other sites

...meni fizicki svetla i dalje stoje non stop ukljucena (tj rucica okrenuta)?

Ne misliš ništa više oko ručice, povezuje se na alternator, tu ''kupi'' signal da je auto upaljen i odbrojava interval od tog momenta.

Slobodno iscimaj Aleksandra tamo na temi, pitaj da ti pojasni... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma dobro.. ne moram ni ja bas sve da znam :D

dovoljno mi je znam da imam i tu opciju pa cu se raspitati naokolo vec

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...