Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Štelovanje farova

Recommended Posts

Vidi kod steva_anya ili Yuhice, imas ih u oglasima, clanske pogodnosti... Ljudi repariraju farove, cuda prave :) . Samo je pitanje koliko bi to sve kostalo i da li je isplativije uzeti neki polovnjak ili zamenski far, prilicno su jeftini sada... Ako su tvoji farovi mozda losiji i to bih uzeo kao varijantu.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da pitam i ja da li je ova visina farova ispravna i da li su pravilno podeseni farovi ? Slikano je sa nekih 3.5m razdaljine.

 

19012015674.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Levi jos malo podigni. Ja sam meni nastelovao otprilike tako da kad sam na "sredini trake" kosa linija levog fara pocinje da se podize tacno na beloj liniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ :yes

Neka ti se zelena poklopi sa crvenom...cak i ako ovde gde sam stavio strelicu taj deo (ugao) malo pobegne gore - nema veze, samo ih stavi u ravan...

19012015674.jpg
 

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije previsoko ako na razdaljini od 10 metara farovi na zidu projektuju __/__/ na istoj visini kao sto je osnova sijalice od tla? Mislim, da nece smetati drugim ucesnicima u saobracaju?

 

Ja sam nasao ovu sliku:

 

cxcv1050.jpg

 

Udaljenost od zida 5 metara a farovi svetle nize 6.5cm (na zidu). Znaci, na udaljenosti od 10 metara to bi bilo 13cm razlike na zidu.
Ako sam dobro razumeo sliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitah negde da na svakom faru pise kolko % po metru treba da opada snop svetala, medjutim ja nikakve procente ne videh na farovima (postoje neke brojke, mozda se samo trebaju desifrovati :D). Isto tako sam procitao da je to uglavnom 1.2%, tako da se to donekle poklapa sa ovom slikom koju sam okacio u prethodnom postu. Na 10 metara razdaljine to bi bilo 12cm nize, odnosno na 5 metara 6cm nize

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da opada onoliko koliko vama odgovara ;) svako treba da nasteluje prema sebi ali da vodi racuna da ne smeta drugim ucesnicima u saobracaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, ako kolega Axic primeti da bije na gore i da mu blicaju, cela linija ide dole, ali najbolje da se linije poklapaju, ima ko vija da to ne bude u liniji, ali to su neke vise filozofije koje su ja mislim ostvarive samo sa morimoto i slicnim varijantama...ovako iz mog nekog iskustva, a imao sam od zutih sijalica do morimota sada i stelovao...pa recimo jedno 10 puta - najbolje da vija liniju...a visinu snopa videce vec sam posle u voznji

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odvoj 10 min vremena i nastelovaces mnogo bolje nego na onim njihovim sra*ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

interesuje me gde u amss mogu nastelovati farove 

 

U bilo kom AMSS-u, ali ti nigde neće naštelovati

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni su jednom stelovali sa tom masinom pa sam posle morao ja sam da dostelujem....da li im taj aparat los ili su im lose zadate vrednosti ne znam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obicno nasteluju da baca neposredno ispred auta, bar ovo sto sam ja drugarima popravljao.

Mislim da je potrebno samo malo dobre volje i 10 minuta vremena da covek uradi nesto kako treba i da ce bilo ko od nas to bolje ustelovati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo trazio za kolegu Dantea, pa da ostavim i ovde. Stelovanje projektora, slicna politika kao i za obican far:

 

valeoaimdiagramp1.jpg  hid_projector_low_beam_204.jpg
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomoc dajte nekog za sredjivanje i stelovanje farova, moji su orginalni i bio sam kod gorana stelovao na masinu ,ali su pre niski i danje , katastrofa ,pa ne znam imali im spasa i zasto je to tako ,nie mi reagovao kod levog fara sraf za stelovanje vertikalnog snopa ,sada posle goranove intervencije ne znam, da li reaguju sada, pomagajte 


Koji srafovi se diraju za dizanje gore svetla i koji pravac da li se zavrcu ili odvrcu za dizanje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vertikalno setovanje - spoljni sraf u krilu, zavrtanjem se obara far. Slobodno koristite Search, da ne ponavljamo po 100 puta jedno te isto:

 

Pa,majka mu stara :) , kacio sam vec negde:

 

image.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za gore dole su oni do krila sto su, cini mi se da je za podizanje suprotan pravac kazaljki na satu (nisam siguran, ne drzi me za rec). Uostalom, videces i sam kad stanes ispred nekog zida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je lepo objasnjeno na temi ima i video tutorijala...

 

Na svakom stilu svaki far ima dva srafa.
Sraf do maske/hladnjaka steluje DIJAGONALU. Zavrtanjem tog srafa pomerate svetlo na dole i ka spolja tj od maske. Odvijanjem suprotno tj ka masci i u vis. Sve jedno koji je far u pitanju.
Kad ustelujete horizontalu tj (ne)ukrstanje farova onda sledi onaj sraf blize blatobranu. Njime se steluje samo vertikala tj visina farova. Zavijanjem na dole
Odvijanjem na gore.
Kljuc 8. Pozeljno viljuskasti ako imate neki malo duzi kljuc to bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam siguran, ne drzi me za rec

Samo bih zamolio da u tehnickim, a pogotovo "Uradi sam" temama, ne koristimo fraze "mozda", "mislim", "cuo sam", "nisam siguran"...

Uraditi to i to tako i tako, potreban alat je taj, fotke radova, eventualno neka sema i to je to. Ipak ove teme koriste i ostali clanovi i gosti foruma i treba da budu sto jasnije i konciznije ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...