Jump to content
FAS Goran
cookman

Stayling instrument table...

Recommended Posts

Evo malo sam se bakćao sa ukrašavanjem instrument table...

Stavio sam metalik krugove oko brzinomera i obrtomera...oko skazaljki za gorivo i temperaturu...

takođe sam stavio linijice na skazaljke...

mislim da nije loše ispalo...

ex9c9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije loše ispalo, ali nešto nije u redu sa slikama. Prva se otvara u istom formatu kao "sličica", a druga je bolja, mada se ne vidi šta si u stvari radio (da nisi napisao) - ne bih obratio pažnju, što je možda i vrlo dobro, jer izgleda nenametljivo. Ako te ne mrzi pokušaj da islikaš to u malo jačoj rezoluciji. (bar 1200x800)thumbup.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo čovek?. Od čega si pravio ove obodne precizne lajsne oko instrumenata" Nešto si sam sekao ili savijao? Izgleda odlično - profi!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde si kupio tu foliju , tj jesi to ti seckao ili ima vec sablonski uradjeno da se kupi , gde , koliko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio u nemačkoj...preko ebay-a

Sve lepo isečeno,nalepljeno na papir..samo odlepiš i montiraš...

ako nekog interesuje,imam nalepnice koje se lepe na skazaljke...

Krugove okobrojeva nemam više..

cena će da bude simbolična..videću...

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

oko 15e ali sam dobio još tri seta za skazaljke....

Share this post


Link to post
Share on other sites

^daj neku sliku da vidimo kako je ispalo :)

btw ok je uputstvo al nije potrebno skidati prednju providnu plastiku. Lakse je odvrnuti 4 srafica pozadi i tako odvojiti sat nego vaditi ove plasticne zube koji mogu jako lako da puknu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nemam sliku,trenutno furam telefon za dinar jbg,ispalo je identicno kao na tom uputstvu.

Otisao sa tablom u radio klub u timockoj (svi znate gde je timocka) pokazao im diode,kazu imamo razne boje ja uzeo 12 plavih i 4 narandzaste jer nisu imali crvene... 650-670 din. odneo kuci zalemio i ispalo ko na slici... e sad imaju i bele,zelene i ne znam koje jos pa sad razmisljam da stavim neke druge,mozda bele ali samo na obrtomer i KMH.

Da, ne mora da se skine staklo al tad nisam znao.

Samo jos da vam kazem da mi je trebalo 20 minuta da rasklopim tablu (sad bi i brze) i sve da zavrsim za jedan dan,ko nece da lemi sam nek odnese u neki servis za mobilne jer tamo imaju lemilice koje su pogodne za te male diode,to su neke SMD LED koje su otprilike 3-4 mm. bas su sitne.

Stvarno vredi malo truda,nocu kad upalis svetla mnogo lepo sija.

Slikacu prvom prilikom pa kacim da vidite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas je dobro covece,moracu da menjam :) meni su brojevi plavi a kazaljke crvene.

Sta ti je ovo sa desne strane? otkud to u puntu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^imaj u vidu da moras da skines narandzastu boju s kazaljki ako oces da svetle drugacije ... a za komp pogledaj "punto carputer" u ICE odeljku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da zbog te boje na kazaljci sam i uzeo crvenu,sad sam se setio :) ali beli brojevi su extra

Share this post


Link to post
Share on other sites

koje boje si radio kazaljke? .. kod mene je plavo bela varijanta

rkx0qk1e3znkg2ftkso_thumb.jpg

ovo extra izgleda..

svaka čast..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cookman jesi menjao i svetlo u dugmicima na centralnoj konzoli? ako jesi reci kako sta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam menjao ništa oko svetala-

i dalje je narandžasta jer mi je i cd player svetli narandžasto---

evo i fotke pošto sam stari cd player sa navigacijom zamenio modelom cd playera iz novijeg punta...

OZ09.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bezveze je da promenis tablu, a ostalo da ostane u drugoj boji. Za CD player (mislim na ovaj sa slike) potrebno je 7 PLCC2, 6 za displey, 1 za taster za trazenje stanica, pesama itd... i valjda 17 ovih malih. Ne znam oznaku, rasturio player i plocicu odneo u Kelco.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bi da se zezam sa radiom,sta ide u dugmice na tabli? sijalice ili diode? i kako se oni vade?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...