Jump to content
FAS Goran
djordjevukovic.ns

Fiat Marea / Bravo 1.6 - prednje viljuške

Recommended Posts

Postovanje svima!

Interesuje me ako nisu otisle viljuske nego samo silen blokovi da li promenuti samo silen blokove ili je preporucljivije promenuti komplet viljusku?

Ako se menjaju samo silen blokovi kako se menjaju to jest da li je potrebna presa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlig za zamenu cele viljuske je prost. Iz iskustva nepisano pravilo je da odmah posle zamene silen blokova strada kugla. Ona ne moze da se posebno menja pa da ne pravis dupli trosak bolje cele viljuske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj ti je savet ako ti je kugla dobra da nema nimalo lufta zameni silen blok jel sve sto ti kupis u radnji je remontovano silen blok uzmi u euro 07 tu su ok ja sam uzimao kod njih i nisam imao nikakvih reklamacija

sto se tice zamene stvar je rutine brusilicom iseci celo caure kao jedan prsten malo je raseci po duzini da se zagreje i to je to ako se razlokala brzo ce spasti kad je nabijas cekic od kila i to je to

dobro vidi f caure kad je skines

ima i jedna jos isplativija opcija covek iz kragujevca radi remont i dosta je kvalitetan a nije skup tvoje das i on ti da remontovane za 25 eura i sto je najbitnije daje garanciju na to sto ti nijedna radnja nece dati sa njim nikad nije bilo problema a dosta servisa iz bgd radi sa njim i kolko cujem svi su zadovoljni

jedno je sigurno kod nas u ponudi sem kod delte sve su remontovane viljuske u prodaji

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok to oko remonta moguce da je ok

ali viljuska kosta malo mnogo vise nego selen blokovi.Jeste problem da se nadju kvalitetni...znam iz iskustva.Vec su propali a nema god kako sam

promenio.Pocelo je opet da puca po rupama....Snadji se :geek:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Neshone

Par meseci pre udesa mi se culo lupkanje sa prednje strane prilikom prelaska preko neravnina, skretanja itd i sad kad smo rastavljali auto smo ustanovili da su dotrajali silen blokovi, mehanicar koji je dugo godina radio fiat, a sad radi i druge proizvodjace mi je rekao da nema potrebe da menjam viljuske, tako da sam uzeo samo silen blokove..

Pri kupovini silen blokova mi je radnik u radnji rekao da je bolje kupiti cele viljuske jer silen blokovi ne mogu nikad da se nameste kako treba itd, mehanicar mi je rekao da su to gluposti.. Znam coveka licno, tako da me ne bi slagao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko iskustva oko zamene silen blokova na prednjoj viljusci. Koliko je komplikovan posao i treba li koristiti presu u slucaju zamene? Neke fotke ako moze :unworthy:

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon što su teme spojene, možda ipak odlučiš da promeniš cele viljuške, jer nema posebnog ekonomskog opravdanja da menjaš samo silen blokove... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promenio sam silen blokove napred na viljusci! Odmah da napomenem da nije nikakva umetnos ni komplikacija. Zapravo teze je bilo vratiti viljusku u svoje ulezistenje nego sama zamena. Potreban alat: cekic od 2kg,plinska bocica (za hladjenje),kljucevi za odvrtanje,brusilica.....'ladno pivo....

Vreme zamene 2,h. Nije potrebna presa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

da i ja dodam svoje iskustvo.

Zamenio sam samo silen blokove na prednjoj desnoj viljusci i posle predjenih 6000 km otisla mi je kugla. Sad sam zvao prodavnice i cene se dosta razlikuju u zavisnosti od proizvodjaca pa ako moze neka preporuka sta da kupi, odnosno da cujem vasa iskustva.

Ima u ponudi:

Delphi za 5270

Birt za 3200

Mayer za 4100

Okapova za 2800

Siv, Sir ili tako nesto za 2894

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da su to cene sa celu viljušku?

Najbolje je da kupiš one kojih nema na tom spisku, Milutinove iz Kragujevca. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

10. 05. 2010. sam zamijenio prednju lijevu vilicu (lafetu), u stvari zamijenio sam obe, ali je lijeva bila otisla. Neki dan ponovo cujem lupanje na prednjom lijevom tocku i majstor mi kaze opet lijeva vilica. Prosla ugradjena mi je bila parke PEX, rekli su mi u servisu da je to Njemacka marka, oni nabavljaju direktno iz Njemacke i da je ok kvalitet u okviru srednjeg cjenovnog ranga. Nisam ja ni trazio najjeftinije da se razumijemo.

E sada, zalio sam se, kako moze vilica otici za godinu i po dana? Uglavnom slegli su ramenima i sada mi ponudili ponovo ugradnju, samo lijeve vilice ali marke TRW koja kosta 50 eura.

Mislim, ne mogu ja svakih godinu dana placati mijenjanje vilica. Da li se ovo moze smatrati i popravkom unutar garantnog roka?

Hvala

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko km si prešao za tih 18 meseci?

Uopšteno, i ne traju duže...tako je i ovde kod nas.

Pa presao sam jedno 20.000, tu negdje.

Nude mi u servisu marku BIRTH (http://www.birth.it/), kazu da su im se isto dobro pokazali ovi dijelovi. Imate li iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopšteno, nije neuobičajeno da rame rikne posle 18 meseci...sad kada bih pogledao svoju servisnu knjižicu, verujem da bih pronašao po jedno rame svake godine, ili dve...a, ne prelazim posebno mnogo više od tebe. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...