Jump to content
FAS Goran
chikavili

Fiat Punto mk.2 - miris benzina/dizela

Recommended Posts

Od pre neki dan, kada ukljucim ventilaciju, oseti se miris goriva. Nije bas jak, ali se oseti. Vise se oseti kada radi motor u mestu, a sa povecanjem brzine, smanjuje se i intenzitet mirisa.

U pocetku nisam bio bas siguran da li je gorivo, ali sam proveravao i ostale tekucine i nijednoj se ne smanjuje nivo, a gorivo nisam bas mogao da proverim, potrosnja mi je otprilike standardna.

Sta bi moglo da bude?

 

 

Edited by neshaoct
update naslova

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene je to davilo dok mi nije "doktor" našao feler. U pitanju je bilo nedovoljno dihtovanje filtera za gorivo koje se nalazi na samom "protivpožarnom" zidu izmedju motora i kabine - a u neposrednoj blizini usisa za kabinski vazduh. ne da mi je kapljala nafta - nego da ne veruješ. Na svaku sekundu - jedna kap. Otkad mi je to sredio, niti se nafta u kolima oseća, a potrošnja za 20% manja. ( bila i preko 11 po gradu, sada zakucana na 8.5 po centru - bilo kako da ga vozim)

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morao bih da slikam ovo što govorim. Kada sam kupio isti automobil kao ti, predhodni vlasnik mi je rekao da mu se dva puta desilo da se oseća dizel u kabini. Problem je u jednom malom gumenom čepu na vrhu motora (to bih morao da slikam), koji se promeni i sve bude u redu kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros sam uocio curenje goriva, negde po sred motora izmedju prednjih tockova i samo dok je motor upaljen. Moracu sto pre negde na kanal, da ustanovim gde je tacno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

na tvom motoru u 99% curi na prelivnim crevima kad je ta lokacija fleke ispod kola.inace kad budes menjao crevca potrazi gejtsova(gates) da ti ne bi se ponovilo curenje za kratko vreme

Edited by mikisxy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je miki, bilo je prelivno crevo u pitanju, izmedju 2. i 3. dizne.

S'obzirom da je vec bilo 8 sati (uvece), nisam bas mogao da biram, pa sam uzeo wurth, oblozeno platnom.

Zamenili smo veceras to jedno, ali cu da izmenjam sva ovih dana, posto su vidno dotrajala.

Po nekoj mojoj proceni, za ovih nekoliko dana i 700+km predjenih, izgubio sam bar 4-5 litara goriva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto svi znamo, baksuz nikada ne ide sam!

Sinoc smo zamenili puknuto crevo, sa namerom da za vikend zamenim i sva ostala, al' ne lezi vraze - jutros je na putu do posla puklo jos jedno!!!!

Malo je reci da sam popizdeo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je za utehu - nauk za sva vremena: kad auto napuni 10 godine, sve gumice, crevca,dihtunzi...TREBA DA SE MENJAJU!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nema jos 10 godina, tek je krenuo u skolu ;)

Znam ja da treba menjati sve, zato sam i rekao da je u subotu planirana zamena svih gumenih creva, posto sinoc realno nismo mogli. Problem je sto je baksuz resio da mi odma pukne jos jedno, manje od 24h kasnije :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko zna zasto je to dobro,bolje sad nego na nekom putu od vise stotina kilometara.inace wurth je kvalitetan pa ne bi smelo da bude problema a kao sto znas ja koristim sve njihovo i zadovoljan sam kvalitetom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, nego ja sam mislio da se provucem par dana do posla i nazad, pa za vikend to da odradim, ali...

Malopre smo burazer i ja skinuli usisnu granu i zamenili sve gumene cevcice (n*****m ih...).

Ako opet negde propisa, zapalicu auto (nisam ni bio daleko od toga danas) :D

Inace, usput sam uocio jos dva kvara koje moram cim pre da sredim - drzac hladnjaka i puklo crevo za vazduh od filtera do usisne grane :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čikavili ima problem sa crevima :rofl: metni jedan gastroherbal u rezervoar, ili neki čaj od nane, da pročisti probavne traktove, a može i nešto za disajne puteve :harhar: p.s. imam i ja jedno crevo da ti pozajmim ako ti treba ahahahahahahahahahahhaahhaha :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upotrebi to crevo da zapusis tu rupu na zadnjem trapu sto imas :p

Ajde, manimo se offtopic-a, ovo je ozbiljna tema ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam identican problem, s tim sto je kod mene benzinac, pa ne znam da li tvoja dijagnoza moze da se uspostavi i kod mene? Sto ti kazes, oseti se samo kad auto radi u mestu, a kad je upaljeno grejanje. Cim malo krenem - nista. Prvo sam se tripovao da nije ona prica sa procurelim hladnjakom, medjutim nije. Jednom mi je bio otvoren prozor i vetar je vratio dim iz auspuha i prepoznam ga :nuke: isto to se oseca i kad stoji u mestu a upaljeno grejanje. Sem toga i nivo antifriza se ne menja, pa sam prilicno ubedjen da nije do `ladnjaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce je i da ti je busna izduvna grana negde ispred kabinskog prostora pa uvlaci ventilacija (ako se vec oseti kao iz auspuha)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vili bio si u pravu! Otisao u auspuh servis, za 10 minuta zavrsio posao, kostalo me 500 dindzi..

Zahvaljujem! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od juce je poceo da mi se oseca miris benzina u kabini samo kad je upaljena ventilacija i to se oseti poprilicno.Kad ugasim ventilaciju ne oseca se nista.Moram priznati da mi se auspuh pomalo cuje pa ne znam da li moze biti do toga i da li jos ima neko mesto oko motora da pregledam gde moze biti problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, malopre sam imao rutu od oko nekih 60-70 kilometara, i nakon nekog vremena sam osetio miris benzina, pomislio sam da je od nekih drugih vozila koja su išla ispred mene ali biće da nije to jer se miris i sad oseća kada sam stigao i kad auto stoji, čak i kada je ugašen. Bili su mi otvoreni prozori i kao da se više oseća dok su otvoreni, ne mora da znači jer sad već paničim pa ni sam ne znam kako je. Ne razumem se toliko oko auta i svaka pomoć mi je dobrodošla. Šta može da bude u pitanju?

Da li uopšte smem da ga vozim?

Plašim se i da se ne upali preko noći, sve mi prolazi kroz glavu..  Fiat Punto 1.2 16v 2000.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se zimus ponekada osećao miris benzina u kabini i to u glavnom kada je neko kočenje ili u krivinama kada se gorivo u rezervoaru bućka, međutim u servisu kod Gorana su mi silikonirali poklopac pumpe za benzin pa se od tada više nije osećao u kabini. Međutim, primetio sam da mi se oseti miris benzina napolju oko auta kada ga ujutru palim. To traje desetak sekundi i onda se više i ne oseti. Nosim se mišlju da probam da zamenim ta dovodna crevca ispod kućišta filtera jer može biti da su dotrajala. Da li je komplikovano, ima li kakav video na YT ili fotka kako izgledaju ta crevca pošto ja nisam upeo naći po netu? Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update: Sad sam ga malo upalio, radio je par minuta i nisam nešto osetio, prozori su sada bili zatvoreni, preko noći sam jedan malko ostavio da bi se provetrilo. Mirisao sam i zadnje desno sedište jer kako sam gledao po forumu tu je neki deo rezervoara, kako već. Da li je moguće da se juče osećalo samo zbog toga što sam sve vreme vozio sa otvorenim prozorima pa da se samo zbog toga osećalo na benzin, odosno da li je moguće da uopšte nema kvara već sam samo ja umislio? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@alfacino

 

Pa, ako se miris benzina oseti samo spolja dok motor radi (i ulazio ti u kabinu preko otvorenh prozora), to opet nije ok jer znači da motor ima loše sagorevanje, tj. previše ''živog'' benzina na auspuhu čiji miris onda osetiš. Proveri svećice...to je najlakše/najbrže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se bezbroj puta dešavalo da ne zavrnem lepo čep nakon tankanja i da se oseća miris benzina.

 

Stanem, zavrnem, problem rešen ... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...