Jump to content
Goran
Sign in to follow this  
bolens

Multipla - resetkasti blatobran prlja motorni prostor

Recommended Posts

Imate li i vi ovaj problem na nekom fiatu? Rešetkasta obloga blatobrana prlja mi motorni prostor, pogotovu sa leve strane, jer tu ima malo instalacija pa sva prljavština ode na far.

Doduše ta "pera" na blatobranu su tako iskošena da ne bi trebalo da ulazi voda ali očigledno da nije tako. Pogledao sam po EPER-u ne nedostaje nikakav deo, a i na drugim multiplama je isti slučaj. Juče kad sam menjao sijalicu primetio sam da je baš svinjac.

Šta mislite da namestim neku foliju ili da nekako drugačije zatvorim taj prostor?

blatobran1.jpg

blatobran2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam isti problem...trebalo bi mi dosta vode da bih dopreo do maglenki.a sto je najgore ja sam na desnoj strani to odlomio

okretao polukruzno i strada nosac i ta rebrasta plastika....ne mogu da nadjem lako drugu.Jel ti uspelo to sa zatvaranjem proreza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam još ništa preduzeo... Ali ovo rešenje što pomenu Martini mi se čini dobrim. Uzeti neku gumu (kao za patosnice) ili linoleum, važno je da je savitljivo i malo teže, iskrojiti i položiti preko rešetki iz motornog prostora. Jedino tako... E sad kako pričvrsiti tu novu oblogu i to treba videti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene baca vodu kroz resetke i to bas na far koji nema plasticnu zastitu za sijalicu.Pa sam kartonom i trakom ulepio zadnji deo fara da ne ulazi prasina.Onda procitah tvoj post i sidjem do auta i pipnem,a oko fara sve vlazno.GUma ili neki debeli celofan i zasrafiti u to podkrilo.Najjednostavnije....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda zbog hlađenja, da odvodi vreo vazduh iz motornog prostora, ne znam, baš sam sam gledao na multipli od jednog poznanika, isto je tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ili to ili za bolje hlađenje kočnica, u svakom slučaju mogli su to bolje da smisle, pitanje ako zapušiš tu rupu da ne remetiš neki protok vazduha mada ne verujem da je tako kritično :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...