Jump to content
FAS Goran
gilles

Fiat Stilo / Fiat Nuova Bravo - automatska (digitalna) klima

Recommended Posts

Ne znam kakav je taj set i gdje se može kupiti/naručiti, ali ako u njemu imaš četiri osovinice za motoriće onda je dovoljan jedan set. 

Za recirkulaciju se može zameniti samo poluga, ne treba ceo motorić, naravno ako je motorić ispravan.

Motoriće pogledaj na Aliexpress-u, jeftiniji su nego na eBay-u. 

Potenciometar možeš namjestiti samo u dva položaja: onako kako treba ili obrnuto za 180°. Prilikom demontaže starog potenciometra moraš obratiti pažnju gdje se nalazi strelica koja pokazuje položaj klizača i tako otprilike namjesti i na novom. Kažem otprilike jer prilikom montaže on će se precizno uklopiti na osovinu, bitno je samo da ne bude okrenut za 180°. Ne trebaš ganjati nikakvu sredinu položaja jer  potenciometar i motorić imaju samo jedan položaj kako se mogu uklopiti.

 

Evo link za motorić na Aliexpress-u :

BAM29.27 40%OFF | For VW Passat B6 Golf MK6 Eos CC AC A/C Temperature Adjust Valve Evaporation Tank Motor 3C1907511A 3C1907511B 5Pin

https://a.aliexpress.com/_mtSw5Ws

 

I link za potencimetre :

BAM2.73 10%OFF | 1PCS Resistance Type Position Sensor For Automobile Air Conditioner Resistance 4.7K Resistance Value RD602B028A FP01-WDK02

https://a.aliexpress.com/_msIg8Ik

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Cowboy said:

Ne znam kakav je taj set i gdje se može kupiti/naručiti

Pisemo sve godinama unazad. Evo konkretno mog posta od pre 3 godine, kada sam pazario i poslao koleZi:

  

On 5/18/2020 at 1:41 PM, Ivan said:

Otputova set polako put Zrenjanina :) . Ako nekome zatreba info - redovna cena u Bogunovicu je trenutno 2020 din.

 

180520207106.thumb.jpg.d2bb9138c9c1072f3df98ce329b564a8.jpg   180520207108.thumb.jpg.c74a2d0b8e1653470ec632d95bec66c5.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala! 

Ima li neki broj telefona ili adresa odakle se može naručiti ovaj set? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima u Inter Carsu,puna cena 3.237din. Ako nemas prodavnicu u blizini mogu ti ja poruciti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala! 

Našao sam u Banjaluci njihovu trgovinu, navratiću kad budem išao gore. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj u sredini je kao na Stilu, ima ga i na mnogim modelima Škode, Golfa, Adija... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, mlnmnc said:

Da si možda pročitao negde, znao bi da većina nas koji imamo Brava, mučimo muku sa automatskom klimom, tj. tim motorićima

Dobro sam upucen u problematiku oko digitalne klime, posto slicne boljke vuce i od Stila, a ni Delta nije postedjena toga i pratim forum solidno dugo.

 

Imas DIY kod kolege za sredjivanje klime Ovde, a sto se tice servisa, okvirno znam da je samo skidanje table bilo dosta skupo.

 

Ovde imas par br.telefona za ljude koje opravljaju ili su opravljali digi klime kod Brava pa vidi.

 

Takodje vidi kod nekog od kolega (posalji pp ili taguj) ko je radio popravki klime u servisu za neke detaljnije informacije. Ofc mozes videti servis Goran koji mnogo znaju, a cifru ti ne bi mogao reci jer imam manuelnu klimu pa i nemam problem sa motoricima.

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene u Mladenovcu zamena neke dve klapne i punjenje klime je bilo nesto manje od 200 evra pre jedno mesec, dva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01

Ta poruka nije bila namenjena tebi nego Tadeju, pošto se iščuđavao što sam postavio ovo pitanje ;)

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, dodat tag

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, city said:

Kod mene u Mladenovcu zamena neke dve klapne i punjenje klime je bilo nesto manje od 200 evra pre jedno mesec, dva.

Alo su one bocne gde se moze pristupiti od vozaca i suvozaca skidajuci bocne panele kod nogu, solidna cifra. Ako je sa tablom, nije preterana cifra koliko sam se naslusao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto 2, dvozonska automatska klima, na levu stranu duva hladan vazduh na desnoj topao. Znam da mora sve da se rastura, ruke 100e plus elektromotoric moje pitanje dal ce klima normalno duvati hladan vazduh na obe strane kad napolju bude 30? Za sada duva ali to je sigurno spoljni ohlađen vazduh. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako je na Puntu, ali ako je kao na Stilu onda ne mora ništa da se skida osim onih plastika sa strane kod nogu. Skini oblogu kod vozačevih nogu pa pogledaj, trebalo bi da vidiš motorić koji te zeza, on je najniži od sva tri koliko vidiš sa te strane. Ako možeš prići do polugica koje taj motorić pokreće, pokusaj da ih podigneš uvis, tako ćeš prebaciti na grijanje. Fiksiraj ih u tom položaju do ljeta a onda opet spusti dolje za hlađenje. To je naravno privremeno rješenje dok ne promjeniš motorić ili osovinicu koja najčešće strada. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
On 6/1/2023 at 7:06 AM, Cowboy said:
Ne znam kakav je taj set i gdje se može kupiti/naručiti, ali ako u njemu imaš četiri osovinice za motoriće onda je dovoljan jedan set. 

Za recirkulaciju se može zameniti samo poluga, ne treba ceo motorić, naravno ako je motorić ispravan.

Motoriće pogledaj na Aliexpress-u, jeftiniji su nego na eBay-u. 

Potenciometar možeš namjestiti samo u dva položaja: onako kako treba ili obrnuto za 180°. Prilikom demontaže starog potenciometra moraš obratiti pažnju gdje se nalazi strelica koja pokazuje položaj klizača i tako otprilike namjesti i na novom. Kažem otprilike jer prilikom montaže on će se precizno uklopiti na osovinu, bitno je samo da ne bude okrenut za 180°. Ne trebaš ganjati nikakvu sredinu položaja jer  potenciometar i motorić imaju samo jedan položaj kako se mogu uklopiti.

 

Evo link za motorić na Aliexpress-u :

BAM29.27 40%OFF | For VW Passat B6 Golf MK6 Eos CC AC A/C Temperature Adjust Valve Evaporation Tank Motor 3C1907511A 3C1907511B 5Pin

https://a.aliexpress.com/_mtSw5Ws

 

I link za potencimetre :

BAM2.73 10%OFF | 1PCS Resistance Type Position Sensor For Automobile Air Conditioner Resistance 4.7K Resistance Value RD602B028A FP01-WDK02

https://a.aliexpress.com/_msIg8Ik

 

Pozdrav,

Za ova 4 motorčića, da li su sva 4 potenciometra sa 120 ili 150 stepeni uglom pomeranja? Ili 2 i 2?

 

Screenshot_2024-03-08-11-00-30-019_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
 

Edited by Ivan
Sredjen sadrzaj, skinuti visestruki TT potpisi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti su sva četiri potenciometra i ovo su original, mogu da se rotiruja za 360°. A dokle šalju signal ne znam da li je 120 ili 150° mislim da je 150°.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Odštampao danas, probaću da ugradim i javljam iskustva... :)

 

IMG_20240310_204702_384.jpg IMG_20240310_204702_695.jpg IMG_20240310_204702_482.jpg IMG_20240310_204701_967.jpg IMG_20240310_204702_212.jpg IMG_20240310_204702_011.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

@endbringer

Javi obavezno. Koji materijal je koriscen? Ja sam stampao nekoliko puta, ali su svi popucali. Najjaci je originalni set koji sam kupio u Bogunovic-u.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post, dodat tag

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Ovo je hyper pla materijal a sledeća izvedba će biti petg, kao nešto između pla i ABS. ABS sam ostavio kao krajnju opciju, s obzirom na toksičnost štampe sa tim filamentom... Sve je čisto eksperimenta radi. Meni je izbacio sledeće greške u sistemu (ispod).

Rešavam jednu p0 jednu, osim recirkulacije...

Inače, sve je bilo popravljeno pre par godina originalnim repair setom, pisao sam napred. Nadam se na kraju da ne bude zamena motorčića....

 

Screenshot_2024-03-07-16-18-01-553_com.AlfaOBD.AlfaOBD.thumb.jpg.19f61a02ebb255f094070a69aaa85850.jpg

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post, skinut TT potpis, sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je namenski meksi materijal. Napravi zupcanik metalnim i lomice samu klapnu unutra umesto da strada zupcanik spolja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li mi neko reći, o čemu se radi kod ove 2 greške?
Koliko ja znam ovde ne postoje dodatni grejači... Ili grešim? Screenshot_2024-03-25-07-16-19-438_com.AlfaOBD.AlfaOBD.jpgScreenshot_2024-03-25-07-16-15-193_com.AlfaOBD.AlfaOBD.jpg

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije grejac za vetrobransko staklo - dodatni mali grejac ?

 

On ne izbacuje gresku kao gresku, jednostavno nece grejati i vrsiti funkciju odmagljivanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Releji su smješteni na metalnom nosaču, na strani suvozača malo iznad motora ventilatora. Kod digitalne klime imaju dva a kod manuelne ima još jedan malo duži od ova dva, to je zapravo centrala grijača. 

A inače radi se o el. grijaču smjestenom u kutiji klime, vidi se sa suvozačeve strane odmah uz onaj profilisani limeni nosač, prepoznaćeš ga po time što u njega ulaze tri debele žice i jedna još deblja smeđa žica. 

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...