Jump to content
FAS Goran
gilles

Fiat Stilo / Fiat Nuova Bravo - automatska (digitalna) klima

Recommended Posts

Iscimase coveka ni krivog ni duznog :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

[mention=23066]andreja[/mention].micovic zaintrigirao si me, izašao sam do auta i u pravu si. Kad se uključe samo noge, duva u gore na šofersajbnu pomalo. Čim se prebaci i/ili na sredinu, gore prestaje da duva.

 

Šta li sam ja onda gledao kad sam kupovao auto :D

 

dc6b8700deff642c64d947a262ba9744.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na Delti stavljao nove motoriće, crkla su bila dva, recirkulacije i puhanja na noge  al u mrkše mi je reka da nisu motori skupi i bolje mi je minjat sve kad raskapamo tablu. Od tad puše i na noge, ali malo pušta na šajbu, rekli su mi da je to normalno tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi hvala vam puno na izdvojenom vremenu. Definitivno je stvar dizajna, što ima smisla donekle jer se zimi koristi smer ka dole a uvek je potrebno da se stakla drže razmagljenim. Valjda ulazim u godine kad mi noge trebaju mnogo više toplote nego glava, ko će ga znati. :)

 

A pogledajte ovo:

 

21.thumb.jpg.a48e09d5bccb9d46fa069f18b7727229.jpg

 

Ovo desno je kod suvozača, ovo levo je kod vozača, potpuno usmereno na pogrešnu stranu i kad se na to doda ovo "curenje" na stakla noge hladne, mozak kuva. :)

Ja sam isekao ove levo i preuredio kako treba. Gledao sam kod Engleza i kod njih je ista priča, samo kod njih problem ima suvozač a kod vozača sve OK. Takođe sam proverio na svim godiština G ima ovo ovako napravljeno. Isto stvar dizajna ili se prosto neko zeznuo i niko ga nije ispravio, a što je najinteresantnije niko se ne žali i ne prijavljuje da vozač ne dobija topao vazduh na noge. :) 

Edited by alfaholic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je spomena na forumu negdje da je i razlika između dual zone klime u temperaturi namjero blokirana na 7°C(ako se ne varam da je 7°C) da nebi uspavalo vozača razlika u temperaturi

Edited by nedo2905
Krivo napisna riječ temperatura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem s automatskim klima uređajem. Nema grešaka kada ručno resetujem na auto i mono ili dijagnostici, ali na levoj strani vetrobranskog stakla duva toplo, a desno hladno kad uključim klima uređaj. U čemu moze da bude problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da je ista temperatura i kada menjas zone u koje treba da izduvava?

U tom slucaju, tipujem na levi mixer (donji od 3 motorica okacenih sa vozacke strane). Mozda je pukla osovina ka klapni ako ne vidi gresku na motoricu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sibonios isto meni bilo prošlu zimu. Što kaže Ivan motorić i 2 seta za reparaciju tih osobina. 

Koliko sam čitao i sami motorići se mogu reparirati samo to iziskuje vreme a auto stoji rasturen. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je to u pitanju. Provericu. Kod gornja dva sam menjao potenciometar i adaptere, a na tom trecem nisam. Mada, radio je normalno, a sada ne cujem onaj zvuk kada motor vrti u krug. Zato me buni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motorice klime, sa vozaceve strane, prvi put sam skinuo pre nekoliko meseci. To sam uradio iz lezeceg polozaja kod vozaca, verovatno kao i vecina koji su se zezali sa ovim. Pravio sam 3d modele adaptera (ima u mojim postovima iznad) ali su svi popucali. Mesto na kome sam ih pravio nije imalo izbor drugih materijala od upotrebljenih, ocigledno ne dovoljno jakih. Kao neko resenje, privremeno, moze da posluzi savijena, veoma cvrsta zica. Ubacio sam je kroz dva otvora precnika 1mm, a odozdo sam zavio sraf koji sluzi da se zica ne uvuce ako se slucajno pritisne pri vracanju motorica. Ovo trenutno radi, vec neko vreme. Vracanje motorica sam obavio sa suvozaceve strane jer mi je tako bilo mnogo lakse. Pomereno sediste skroz napred, nalegnes na volan i tablu i levom rukom odvijas, zavijas, menjas. Nisam levoruk. Zamenio sam i sve srafove koji idu u plastiku sa srafovima za drvo koji imaju krstastu glavu zbog lakseg odvijanja i zavijanja istih.

 

20211122_134455.thumb.jpg.607cf32ba52e4f2939e1882cd2e75fc1.jpg 20211122_134511.thumb.jpg.874e3a581143de1e8700c04f2758cf11.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari,

 

Imam problem sa automatskom klimom na Fiat Evo.

Klima odlicno izduvava, ali nikako ne može da odmagli i osuši bočne zadnje prozore, a ove ostale samo kada duva veoma jako. Zamenjen je mali hladnjak ali situacija se nije mnogo popravila. U lokalnom servisu mi je rečeno da je mogući problem funkcionisanje klapne klime. Motorić čujem da radi, ali pitanje je kako zatvara ili otvara klapna.

 

Da li je Sale Žarkovo pravi majstor, Goran ili Stefan TC Zmaj?

 

Pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

nov sa na forumu, pa sam možda promašio gde treba da pitam, unapred se izvunjavam, ali imam problem. Potreban mi je motorić iz nalsova- nov ili polovan. Bio bih jako zahvalan za pomoć.

Ovako izgleda deo

Hvala unapred.

 

Snimak ekrana 2022-05-13 174339.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Onimus

Promasio si ;) (podforum je za Bravo Mk1), ali bez brige, premesticemo gde treba. Kao prvo, pozdrav i dobrodoslica na forum.

Ti motorici mogu generalno da budu za klapnu recirkulacije, distribution (smer) i mixture (toplo/hladno). Jesi li siguran da ti treba bas ceo motoric, najcesce pukne upravo ta bela osovinica koja povezuje motor i klapnu? U tom slucaju, postoji set za reparaciju. Takodje, moze da se sredi i potenciometar motora, ukoliko ga ima. Najredje crkava bas sam elektromotor u okviru tog sklopa na slici.

Posto si nov, ako te zanima tematika mozes da bacis pogled i na ove teme, a mi cemo vec spojiti:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/81025-fiat-nuova-bravo-popravka-motorićaklapni-digitalne-klime/

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41104-fiat-stilo-fiat-nuova-bravo-automatska-digitalna-klima/

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/67175-novi-bravostilo-uspešno-rešavanje-problema-sa-motorićima-klimeventilacije/

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/70084-fiat-nuova-bravo-problem-sa-klapnommotorom-recirkulacije/

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomoć!!!

Moj majstor je skinuo sve ovo, došao do motorića ali sad ne može da nabavi nov/polovan deo. Zna li neko ko radi reparaciju te bele plastike? Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je otisla samo ta bela, vezna plastika (a rekoh ti na drugoj temi da je verovatno to u pitanju) - imas kompletan set za reparaciju za oko 2000 din (sa klupskim popustom) kod ovlascenih:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/70084-fiat-nuova-bravo-problem-sa-klapnommotorom-recirkulacije/&do=findComment&comment=1552207

 

Posto ti najveci deo toga naravno ne treba - mislim da je neko od kolega ovde kupovao to i prodavao ostatak. Ako pronadjem link ili kontakt, najmanji je problem da ti javim.

Na netu sam nalazio i modele tih plastika za 3D Printer, pa mozes i to da skines i odneses nekome da ti uradi. Samo sto model nije bas 100% precizan kao fabricki, mora malo da se "odelje" :) . Koji motor je tacno u pitanju, kako mu je majstor pristupio?

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ka'em ti ja lepo :) , da ne juris ceo motor bez potrebe ;) .

Tematika jos sa Stila, od pre 15 godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ko radi reparaciju? Gde to ima?? I moj majstor traži taj alat za reparaciju ili ako nema alat da nosim nekome ko ima i ko to radi...20 dana auto kod majstora :dizzy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je jedan motor koji se nalazi u nekom metalnom delu, da bi došao do njega skinuo je celu tablu:cry:, motorić koji prebcuje toplo/hladno na vozačevoj strani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...