Jump to content
FAS Goran
gilles

Fiat Stilo / Fiat Nuova Bravo - automatska (digitalna) klima

Recommended Posts

Meren je napon, ali kada je menjan akumulator, pre jedno 4-5 meseci. Tada je sve bilo ok. Izgleda opet moram to da radim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam slucaj da kad dam kontakt u opste se ne pali ekran digitalne klime i blinka mi kilometraza na satu. Odjednom ne radi, do tada je sve normalno radilo i grejalo i hladilo! Zna li neko sta moze da bude? Hvala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mom stilu otkazao je servo motor koji regulise otvaranje klapne za grejanje.U pitanju je digitallna klima.Leva strana ne moze da se regulise tj.non stop greje bez obzira na zadatu temperaturu.Desna radi normalno.Da li neko zna koji je motor u pitanju posto sa te strane ima ih tri,ili koja je oznaka na njemu?

Edited by neshaoct
spojeno - by crnisale ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i ja da se uclanim u klub sa digitalnom klimom :wallbash: moj problem je taj sto kad upalim ventilaciju grejanje vozaceva strana duva hladno a suvozaceva toplo tako da se po ovom minusu smrzavam u kolima a da i ne pricam da mi je pola soferke zaledjeno a pola ne,citam iz postova o tim motoricima klapnama..samo me zanima da li neko zna neki dobar servis gde to moze efiksano da se odradi i za koju cifru...ne mogu vise ovako a i ovaj minus ne prestaje :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od pre nekoliko dana (od kako su drasticno pale temperature) primecujem probleme sa klima uredjajem. Cim startujem motor pocinje da se cuje kliktanje koje dopire otprilike iza komandne table klima uredjaja. Zvuk je slican (ili identican) ukljucivanju releja. Uz to backlight display-a se pojacava i zatamnjuje sa pojavom tog zvuka. Pokusavao sam da ukljucujem / iskljucujem AUTO funkciju, ali cuje se isto. Ukljucivao sam i iskljucivao kompresor i opet isto. Medjutim, cim se motor malo zagreje (dakle posle nekoliko minuta) zvuk nestaje. Pri tome imam utisak da sve radi normalno (leti je hladio odlicno a vidim da sada greje dobro).

Da li je neko imao slican problem?

Imam isti problem.Sve potpuno isto osim sto ja vise ne mogu da usmerim vazduh na soferku i noge. Soferku susim krpom. Obisao sam dosta majstora samo nagadjaju ali niko od njih nikad nije popravljao ovako nesto. Malo pogledaju i kazu eeee pa to je komplukovana i skupa popravka. Mozda motorcici, plasticni zupcanici, komandni displej ili nesto cetvrto.... Mene definitivno ova stvar izludjuje. Kad dodju topliji dani probacu negde pa sta urade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ I meni je izmedju ostalog digitalna klima prestala da radi iz cista mira, bolje receno smrzla se. Nakon sto sam upalio auto i malo se motor zagrejao, grejanje je proradilo i radi normalno. Ali, zato mi mnogo drugih stvari pobrljavilo. Mozda je i vama problem zbog ovog velikog minusa, ipak je ovaj ledeni talas fatalan za automobile, pogotove one kojie stoje van garaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da se pridruzim, automatska klima nece da pali ventilator i tek kad se ugreje motor proradi ventilator. (kao da je nesto bukvalno smrzlo) a cujem da motorcici za usmeravanje rade normalno. Ja to pripisujem ovim mrazevima, mada ovo mi je 5-ta zima sa ovim stilom i nisam imao ni slicne probleme ranije. Cekam da prodju mrazevi pa ako ne bude poboljsanja onda pravac kod Saleta klime (u Zarkovu), kome treba majstor za klimu mislim da nema boljega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam digitalnu klimu i normalno je da kada je hladno ne krene da duva ventilator vec ceka da se motor zagreje na odredjenu temperaturu pa tek onda krece. I dok je u tom rezimu cekanja da se motor zagreje sve vreme blago duva u soferku da ne magli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li mi neko reci koju finkciju obavlja motorcic sa suvozaceve strane u pitanju je stilo a klima? Kod mene on non-stop okrece i tu kod njega cuje se neki relej, sam motorcic ili sta vec. Kako mogu da ga iskljucim i zaglavim u odredjeni polozaj? Da li je neko imao slican slucaj? Nekad se desi na kratko da prestane sa okretanjem te onda i zvuk kliktanja nestane, ali to se desi na kratko i samo kad je zagrejan auto. Duvanje ne mogu da usmerim na noge i soferku samo duva u srednjem polozaju a nekad mi sam prebaci da jedna strana duva hladno a druga toplo (i obratno) i to najcesce ako je put neravan u pun rupa gde dolazi do velikog cimanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da Vam se pozalim na mom Stilu imam problem sa digitalnom klimom tj regulacijom toplo/hladno i smerom duvanja, trenutno mi radi samo grejanje i to samo na vetrobranskom staklu izduvava ostalo nista, skontao sam iz ove teme da su motorcici u pitanju, gde ih naci (koliko kostaju), da li ih menjati ili popravljati, otvoren sam za sve predloge. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem sa digitalnom klimom uglavnom se resava zamenom motorica (ima ih mislim 5 kom) ... od kojih crkava samo 2 ... usmerivanje vazduha i deljenje na 2 zone

meni je crkao jedan koji je radio usmerivanje vazduha soferka, noge ..

narucio sam nov u delti (5900 din) jer prevaranti na auto otpadima traze i do 40 eur za polovan ..

takodje, treba promeniti i plasticnu zabicu na samom motoricu koja ustvari i prenosi obrtaje na klapne klime (delta - 900 din)..

cak se nekada desava i da je motoric ispravan a da treba samo plastika da se promeni ..

nadam se da sam nekome pomogao

poz

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=44172&view=findpost&p=783869

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd da se i ja uclanim u klub. U pitanju je novi Bravo digitalna klima koja je identicna kao i u Stilu (100%). E sada ja imam malo drugaciji problem, u pitanju je actuator (motorcic) koji otvara i zatvara dovod vazduha u kabinu. Dijagnostika je izbacila gresku (slab signal od motora), motor radi kada se ukljuci odnosno iskljuci recirkulacija (cuje se zujanje istog)ali se klapna ne otvara i zatvara. Uspeo sam da doprem do klapne (morao da skinem brisace i plasdtiku ispred soverke) i ona se slobodno pomera rukom (landara) sto mi je malo cudno jer bi trebalo da postoji neki otpor. E sad ne gine mi rasturanje cele table da bi dosao do motorcica ali sta pripremiti od delova da ne dodjem u situaciju da mi auto stoji raskupusan danima ili ne daj boze nedeljama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari!

Evo da i ja iznesem sto sam imao problem sa klimom tipa:

suvozaceva strana duva toplo kako je i podeseno na klimi a vozaceva hladno. Nista nisam dirao vec sam imao u planu da odvojim malo vremen za pregled motorica koji to regulise, kad ono danas klima funkcionise normalno. :question:

Potpuno zbunjujece i sta sada covek da misli!? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja danas zvao Saleta za servis cuvenih motorcica i plasticnih zabica, kaze od 30-50e po motorcicu ne znam sta mi je ciniti.

Edited by demonserbia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi

imam problem sa digtalnom klimom...

Naime, zimi i leti isto se ponasa slabije radi ventilator kad je ukljucena klima dok kad je iskljucena jace duva menjao sam filter klime cistio ceo sistem vazduha i dalje imam isti problem cak sam i same kontakte cistio sa kontakt sprejom no isto se ponasa kad ukljucim da greje ili da hladi klimu ili sam ventilator na vozacevoj strani duva hladno/toplo zavisi kako je klima namestena dok na suvozacevoj strani zimi hladi a leti greje...ali to nije sve u odredjenim intervalima mi se cuje zujanje elektronike kao da motorici pokusavaju da rade al nema efekta...vise mi se ni ne cuje kao sto se culo pre kad upalim otvaranje klapne ili zatvaranje motorica... jedino sto mi radi kako treba je taster za otvaranje vazduha spolja ili smao kabina,skidao sam sve motorice koje sam mogao i koje sam video i rasklapao ih i svi su radili...ali kad su na mestu i spojeni ne funkcionisu...

testirao sam ih tako sto sam rucno otvorio sve izduve i kad sam ukljucio on ih je zatvorio automatski i nije ih otvarao... ne javlja mi nikakvu gresku na dijagnostici nit na displeju nekom. kad stisnem dugmice da duva svuda ( osferku,noge i sredinu) on konstantno duva u soferku i nesto slabo u sredini dok na krajevima nista i na nogama nista... ne znam sta vise da radim bio sam u ovlascenom servisu ovde u novom sadu i trazili su mi oko 150e za skidanje i vracanje table,jos plus ostaje kod njih 3 dana auto dok ne ustanove kvar i poprave... i jos mi je majstor poceo da prosipa pricu ko da sam od juce rodjen i ne znam kako to radi da je mozda sajla neka pukla pa dok to ne stigne..cim sam cuo da je rekao sajla odma sam se okrenuo i otisao... malo mi je to bilo preskupo samo skidanje table 150e a de su jos ruke plus popravka sta bi sve nakarikali a kontam da nije to neki bas velik kvar... iskreno ne znam sta vise da radim ako neko zna resenje ili nesto slicno da mi pomogne neka kaze pa cu probati da resim unapred HVALA !!!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

isti problem i kod mene na 1.9 jtd leva strana duva hladno a desna toplo probao sam da dodjem do tih falicnih motorica

ali sam brzo odustao zbog nepristupacnosti takodje mi neduva kada stavim strelicu na soferku da popizdis tacno mi doje da ga oteram kod majstora ali se plasim da me neodere :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neće samo prvi sloj kože skidaju. Biće još toplih dana ali kad dođe hladno biće pingvina sa leve strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna zasto se prilikom grejanja, po gasenju motora, automatska klima resetuje.

Naime, ako stavim da mi ventilator duva na npr 6 crtica, naon gasenja motora i povratka u auto, ponovo moram da podesavam ventilator.

Moze li nekako da podesavanja ostanu sacuvana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod grejanja čim se dovoljno zagreje motor tj voda, uspostavlja se zadata brzina ventilatora kao i smer, do tada duva u šoferku sa minimalnom brzinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene na vozacevoj stani duva uvek hladno a na suvozacevoj okrece toplo i hladno...problem sam resio tako sto sam zalegao ispod volana poskidao sve motorcice i zaglavio ih da duva u noge i soferku i naravno topao vazduh dok je zima, cim otopli okrenucu na hladno i necu se maltretirati i davati ogroman novac majstorima za malo muke

eto od mene toliko, inace su mi svi motorcici bili ispravni samo su se pokidale osovinice na zupcanicima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...