Jump to content
FAS Goran
gilles

Fiat Stilo / Fiat Nuova Bravo - automatska (digitalna) klima

Recommended Posts

^^^  Ja ovo odradih maloprije i sad mi klima puse hladno...nisam uključio konketor sa zicama nazad u modul da slucajno ne bi opet prebacio na vruce...sad ce non stop samo da hladi...samo se nadam da nije problem sto sam to ostavio iskljuceno....mišljenja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Imam Stila sa digitalnom klimom i jedan problem. Naime, kada ukljucim klimu cuje se jako brujanje, kao da nesto krci. Rekao bih da se cuje neki zvuk plastike, u prostoru ispod kompjutera, kod remenice. Jos kada dodajem gas u toku voznje to se brundanje i pojacava. Sta bi moglo da bude? Proslog leta mrnjan lezaj na kompresoru klime, cak se i tada culo, mada dosta manje nego sada.Hval unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ovo odradih maloprije i sad mi klima puse hladno...nisam uključio konketor sa zicama nazad u modul da slucajno ne bi opet prebacio na vruce...sad ce non stop samo da hladi...samo se nadam da nije problem sto sam to ostavio iskljuceno....mišljenja?

 

Podjednako hladno duva na obe strane? Meni su u servisu rekli da ne bi trebalo da se vozi sa otkacenim konektorima sa tog modula, zaboravio sam razlog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo je sad hladniji zrak na mojoj strani...ali i suvozačeva nije loša... A što li ne valja...zna li neko drugi razlog...da uštekam nazad!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna čime se skidaju šrafovi koji drže motor klapne za recirkulaciju vazduha. Ne mogu da vidim koji su šrafovi zbog nepristupačnosti, a probao bih da ga skinem bez rasturanja table?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ću vam reći da se za taj posao po servisima uzima po 100 i više evra...drugim rečima ima tu mnoooogo posla, treba mnogo znanja i prakse. Možda jedna od najmanje zahvalnih stvari za verziju ''uradi sam'', pa imajte razumevanja što nema mnogo ljudi koji mogu da prenesu svoje iskustvo jer to retko ko radi sam...previše znanja treba, previše posla ima i treba mnogo prakse da se ne bi radilo 3 dana sve...

 

Ako guglate o ovom problemu možete i za novi Bravo, ista je digitalna, isti se problemi javljaju kao kod Stila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam probao sam da uradim, rasturio sam pola table (bespotrebno) i nista nisam uradio. Na kraju sam otisao u servis za klime gde su mi uzeli 30e za sredjivanje motorica sa vozaceve strane. Konkretno, problem je bio u tome sto je na vozacevoj strani duvao hladan vazduh kad je ukljuceno grejanje. Mislim da je taj i najpristupacniji, pa je verovatno i zbog toga niza cena.

Kod novog Brava je ista digitalna klima kao na Stilu, s tim sto za bilo kakvu intervenciju mora da se skida cela instrument tabla. Tako bar majstor kaze, a i cini mi se da sam video na HR forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel normalno da kada se da kontakt, čuje zujanje onih step motora u kratkim intervalima pa onda nakon toga prestane? kao da on vrti te klapne dok ne nadje neki položaj i onda prestane? vi koji imate te digitalne klime, čujete li bilo kakav rad step motora pri davanju kontakta? Ima li ko iz Niša sa digitalnom klimom da oslušnem malo i uporedim... skoro sam uzeo ovog stila pa mi je sumnjiv rad klime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije dobro da se čuje bilo kakav zvuk

To što se čuje je podešavanje klapni. Svaki put kad date kontakt one se postavljaju u određeni položaj.

Ja sam prošle zime bio na servisu klime i zamenili su mi dva motorčića. Nakon toga se redovno čuo taj zvuk pri svakom davanju kontakta. Rezultat je da sam na proleće menjao ponovo motorčiće. Sreća pa je majstor bio pošten pa je prihvatio reklamaciju i o njegovom trošku stavio druge. Nakon toga je uradio reset klime i nije se ništa čulo do pre neki dan.

Sada opet okreće klapne kod svakog davanja kontakta. Pokušavam da sam resetujem klimu ali bez uspeha. Ukoliko i sutra ne uspem idem kod njega da mi pokaže tu proceduru.

Koliko se sećam trebalo bi da bude ovako.

Da se kontakt. Istovremeno se pritisnu oba točkića i to se zadrži par sekundi. Nakon toga na displeju počne odbrojavanje (pojave se brojke), sve vreme se drže pritisnuti dugmići. Pokušao sam ali bez uspeha. Pojave se brojevi ali sigurno ima neka fora sa dužinom držanja dugmića.

Ako neko zna tačno neka napiše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raja punio sam klimu prije nekih dva mjeseca...i solidno je puhala...stalo mi samo 150gr...eh evo danas nesto gledam, moja strana i dalje solidno hladi...dok suvozaceva slabo...skoro pa toplo...jel moguce da se njegova strana ispraznila ili sta ti ja znam...

Jer gledao sam dal se klapna otvarfa i zatvara prilikom promjene temperature...i to radi ok....sta da radim...ponovo punjenje ili???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan kompresor , jedno punjenje. Samo klapne

Share this post


Link to post
Share on other sites

U redu ako je tako...ali zasto onda ne puse podjednako..ako su i jedna i druga klapna spustene skroz dole...da puse hladno...a nije ni blizu temperatura...sta bi to moglo da remeti????


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam svratio kod saleta na zarkovu. parkiram stila. izlazim napolje ispred mene 2 stila na skidanju motorica. cenu su sledece. skidanje motorica namestanje zupcanika I ako motoric radi 30 evra. sve isto motoric ne radi 50 evra zamena.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sredjivanje motora za recirkulaciju :) , tu cela tabla ide dole?

Razlozi zasto sam pre 6 godina pri kupovini bezao od digitalne klime... Sad je prilicno lakse i dosta bezbolnije po dzep, sigurno bih drugacije razmisljao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi mozel pomoc...ukratko, imao sam problem sa onim motoricem klime na mojoj strani..zaglavio na toplom...morao sam ga rucno uglaviti na hladno i iskljucit mu struju...nedavno okrenuh rucno na toplo...

Danas reko da pokusam, mozda je dosao sebi...upalim mu struju, on i dalje puse toplo...lagano na kontrolama okrenem na hladno, i on okrene...ali nece nazad na toplo sad...

NIje znaci do motorica, on je ispravan, radi, okrece...ali nesto ga zeza u konrolisanju.......ŠTA DA RADIM?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...