Jump to content
FAS Goran
gilles

Fiat Stilo / Fiat Nuova Bravo - automatska (digitalna) klima

Recommended Posts

vladac81 hvala na pomoci.

Eto sve sam vratio na mesto, i radi! :whistle: Za sad, imam kuci ELM327, zaboravio sam da ponesem :wallbash: a program imam ovde. To cu u aprilu da resetujem. Nasao sam taj skriveni meni al nisam dirao, sve neki brojevi. A ona plava plocica, sto sam stavio sliku post iznad, ume i ona nekad da pobrljavi, ne ocita komandu onaj tockic (prvi polozaj, 2 polozaj, 3 polozaj) pa vrti bez sve brige dok ne ocita kako treba :wallbash: pa nekad i to slomi onaj zupcanik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi djavola. :wallbash: :wallbash: :wallbash: Ipak ne radi, motorcic radi, zupcanik je ok. Ali mi nije jasno zasto nece okrenuti klapnu, ali zasto?! Usmerivanje vazduha radi sredina+ noge al na soferku za Boga miloga da duva. Nesto je zacepio kad sam ga pebacio da duva SAMO na soferku. :wallbash: Prvi put ga je dobro okrenuo, duvao je na soferku, posle prebacio regularno od tada ne mrda. Nije mi problem sto ne duva gore, ionako ne osetim sa soferke ali bice preblema sa zamagljivanjem. :ph34r: Izgleda da ce biti rucna varijanta, rucno podesti zlatnu sredinu, skinucu konektor i neka tako stoji. :popo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel može da se stavi automatska klima na mesto manuelne? Da li je moguće i kakva je to komplikacija uopšte?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedan entuzijasta koji ce odustati ;) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja u problemu sa klimom :p levi tockic nece da mi poveca a ni smanji klikmu za vise od 1c a desno ga vozi koliko hoces :D prvi put se mlatim sa digitalnom klimo :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Levi ide koliko hoćeš a desni do 8 C razike. Tako je kod ispravne dvozonske klime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da da... cekaj jel sam te ok razumeo na ovom do suvozaca kada je recimo 21c desno je 28, jel to ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako kada je stereo, mono obe strane identične.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci do stelke je mislim nas kako kad uzems nesto novo sve sam ispipkao brate :) zanimljivo mi jeste ali cinimi se da je jedno vreme islo kako treba sad sam se pogubio zesce ahahaah idem sada da probam na mono :p



non-stop mi stoji AUTO  i kad ukljucim MONO jednom zavrtim tockic nestanje mono sa displeja ;) jebeno glupa klim ili ja smotan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

e a juce kada je zahladnilo provalim da moja strana duva ladno a desna toplo jaooo fiate fiateeeee :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čačkaj i ne odustaj dok ne dobiješ ovaj efekat

 

klima.jpg

 

Imaš uputstvo za upotrebu, skini ga i prostudiraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala drugari na zajebanciji ahahahaha... sto je ciniti meni koji motorcic pravi problem a i zaista bre uzas nikako da provalim kako pegla digitalna :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko je hteo da ubacuje automatsku klimu umesto obične. Evo delić posla koji mora da uradi.

 

cimg2422wb1h.jpg cimg2436sai5.jpg cimg2444r9jt.jpg cimg2448bz8b.jpg
 

 

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

gde se nalaze motorici? i sta im treba raditi da bi proradili :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

I levo i desno. Imaš na prethodnim stranama gomilu slika + ljudi kukaju da nisu baš pristupačni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slika1.jpg

Pozdrav svima

Novi sam ovdje...vlasnik Fiat Stila 2002 godina...1.9JTD....

I imam belaj sa automatskom klimom...kupio sam ga prije 10 dana...a jučer je klima zaglavila...

Naime vec sam citao ovdje o istom problemu...i u mene u vozača puše vrelo kako god uštimam na displeju a kod suvozača radi extra...inače usmjerivači zraka mi rade OK...ali u mene puše vrelo....

Zavirivao sam dole pored volana...pa ako moze neko da mi na ovoj slici DETALJNJIJE  objasni kako mogu ja „uglavit“ da bude cijelo vrijeme hlađenje..pa cu kad zavrsi ljeto okrenuti na grijanje...

Sta trebam ustimati i kako....jer nemam trenutno keša za mehaničara...a ugrijalo brate do bola....:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da si vratio jednu stranu

ovo bi trebalo da bude / proveri 

a_klima.jpg

 

 

 

 

Neko je hteo da ubacuje automatsku klimu umesto obične. Evo delić posla koji mora da uradi.

 


cimg2422wb1h.jpg cimg2436sai5.jpg cimg2444r9jt.jpg cimg2448bz8b.jpg
 

 

 

 

 

 

Motori klapni

 

klima_motor_1.jpg klima_motor_2.jpg klima_motor_3.jpg klima_motori.jpg

 



Evo ti odavde još slika http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=37995&page=27

i ako si dobar ginekolog neće biti problem.

Vezano za el. grejač u Stilu. Koliko sam provalio imaju ih modeli (bila doplata) samo sa automatskom klimom i snage su 2x 100 W, čak ima i tema ovde na forumu http://www.fiat-lanc...pic=45396&st=40
Ko hoće da dodatno ugradi može da kupi http://www.ebay.it/i...4#ht_874wt_1159
http://www.ebay.de/i...=item53ed0920d5

http://www.ebay.de/itm/Fiat-Stilo-192-1-9-JTD-Heizung-Zusatzheizung-Kuehler-/160640433692?clk_rvr_id=438524883314

grejac.jpg


El_grejac_kabine_releji.jpg El_grejac_kabine_1.jpg El_grejac_kabine_foto.jpg El_grejac_kabine_foto_1.jpg

El_grejac_kabine_foto_1a.jpg El_grejac_kabine_foto_1aa.jpg El_grejac_kabine_foto_1aaa.jpg El_grejac_kabine_foto_1ab.jpg

El_grejac_kabine_foto_1abb.jpg El_grejac_kabine_foto_1abb1.jpg El_grejac_kabine_foto_1abb1a.jpg El_grejac_kabine.jpg

 

 

El_grejac_kabine_foto_11a1a.jpg El_grejac_kabine_foto_11a1.jpg

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze hvala ti na odgovoru...ali ja iz ovih slika bih sad znao skinuti ovaj dio u kojem se nalazi mehanizam...ali kako vidjeti u cemu je problem...ili kako ga uglaviti na HLAĐENJE....e to ne bih znao...

 

Ako ti nije mrsko da mi detaljnije pojasniš...bio bih ti puno zahvalan..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planira danas da uradim ovo sto sam nasao na fiat-forumu...kazu da bi trebalo pomoci...sta vi velite?

 

1- Take the plastic lateral (the one with feet vent) on the side with the problems.
2- Search for the Bosch/Magneti Marelli module below those 3 white gears. The module got some wire coming in, 5 wires on a plug.
3- Unplug the wires by pressing behind and pulling the plug. Take off 3 screws, they are gold colored, one of them can be hiding behing somes cables.
4- Take the module by hand. You'll see a part, where the module was connected, that seems like a arm, you can pull it up or down, but not like on/off thing, if it was you would only have two temperatures, freezing or melting biggrin.gif
5- Pull the arm completely down. At this time you cand turn the car on and try it just to make sure. Pull it up and feel the air warming.
pull it down and see if the air gets colder.
6- You just have to let the arm down and try to hold it in that position somehow, I made it by twisting some wire over a screw.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...