Jump to content
FAS Goran
gilles

Fiat Stilo / Fiat Nuova Bravo - automatska (digitalna) klima

Recommended Posts

Pa ko radi reparaciju? Gde to ima?? I moj majstor traži taj alat za reparaciju ili ako nema alat da nosim nekome ko ima i ko to radi...20 dana auto kod majstora :dizzy:
Nisi razumeo... nikakav alat za reparaciju nije potreban, već se pod setom za reparaciju podrazumeva skup svih tih delova koji se zamene. U prethodnim postovima imaš i smernice gde možeš da ga nabaviš.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ,nisam razumeo, tj nisam znao:)

Ima Bogunović to što mi treba, a za sve što sam saznao, a nadam se i da ću uspešno rešiti problem, zaslužan je Fiat-Lanca forum- VELIKO HVALA!!!

Dobri ste ljudi!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusavajuci da popravim klimu na stilu, zamenio sam sve potenciometre na motoricima sa vozaceve strane i sve plasticne adaptere, ali nikako da proradi kako treba. Uvek zezanje sa motoricem toplo-hladno kod vozaca. Uvek pocne da tandrce kao da je pokvaren, izvadim ga, a on je u redu. Primetio sam da se klapna pomera za max. 90 stepeni i motor tada pocne da tandrce. Svi ostali adapteri okrecu se od jednog do drugog krajnjeg polozaja i menjaju smer.  I ovaj motoric pokusava da se okrece dalje, ali mu klapna ne dozvoljava i on pocinje da preskace u puznom prenosniku. Dijagnostika i reset klime nista ne resavaju. Da li je ovo poznata problematika? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo,trazio sam po forumu i nisam nasao a tice se digitalne  klime na Bravu 2007 godiste,kada dam kontakt blinka klima nekoliko sekundi i prestane,koliko sam primetio duva kako treba,da li neko zna zasto se to desava?

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znaci "blinka klima" :) ?

Ako mislis na treptanje temperature sa vozacke i suvozacke strane na displeju kontolnog panela, par sekundi po davanju kontakta - apsolutno normalno, inicijalizacija uredjaja.

 

@Boki Bugiboy

Tema je otvorena u pogresnom tehnickom podforumu, za stari Bravo Mk1 (+Brava/Marea/Multipla).

A takodje je tema i nepotrebno otvorena, jer vec imamo vec postojeci topic o digitalnoj klimi na Nuova Bravu. U kome se pise vec 12 godina, 30 strana, spojicemo:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ima neko kontakt tog Stefana kod TC Zmaj?

Zovem broj 064 302 55 93 koji sam ovde našao, ali niko se ne javlja u poslednjih mesec dana. Da li imam pogrešan broj?

 

Edited by Ivan
Sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Imam problem sa hlađenjem i grejanjem. Jedna strana duva toplo, jedna hladno. Fiat Bravo je u pitanju, automatska klima, dvozonska. Vozio sam ga kod majstora i on mi je rekao da treba da se zamene motorići, tj. usmerivači za topao i hladan vazduh. Kažem mu ja da ih zameni ako su problem. On iste kupi i posle dosta sati drndanja kaže da opet ne radi taj jedan usmerivač. Ja ga pitam šta dalje onda, on mi kaže da treba da se komplet promeni središnja konzola za hlađenje. Ali neće on da je kupuje, pošto ona košta oko 150e i nije siguran na kakvu će naleteti. Ja sam malo guglao i to što treba da se zameni, ne zove se tako kako mi je on rekao, jer ne nalazim ono što mi treba. Da li neko zna šta treba da zamenim, a košta oko 150e, kako je rekao on?

Hvala unapred na odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, mlnmnc said:

i to što treba da se zameni, ne zove se tako kako mi je on rekao, jer ne nalazim ono što mi treba

Koji majstor je u pitanju, cisto da znamo...

Imas dva miksera (toplo/hladno), svaki je okacen na po jednu stranu jer je klima dvozonska. Koja strana ti ne radi (ili ne rade obe)? Proveri se cas posla dijagnostikom sta je tacno u problemu (apropo dijagnostike, posle radova je potrebno uraditi i kalibraciju).

Problem moze da bude u samom motoricu koji najredje crkava. Zatim moze da pukne plasticna veza izmedju motorica i klapne (cest slucaj). Jeftin kvar kao kvar (moze da se uradi i na 3D printeru, ima modela po netu, a moze da se uzme iz originala ili polovno), ali problem je da se dodje do samog dela i zameni. I na kraju da je problem do same klapne koja miksuje vazduh (pretpostavljam da je na to mislio). Sve to moze da se proveri, a svakako bih otisao kod nekoga ko zna sta radi. Nisi napisao lokaciju, ako si u BG imas one momke na Zarkovu koji su doktorirali te digitalne klime, Stefan kod Zmaja (navodno menja sve motorice sem onog recirkulacije, bez skidanja table, za 3000 din po komadu, kako to radi nemam pojma), pitati i naseg Gorana...

Imas sve do detalja na temi, evo i kako izgleda pristup vozackom mikseru metodom "kupusanja" (ciji nisam pobornik):

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41104-fiat-stilo-fiat-nuova-bravo-automatska-digitalna-klima/&do=findComment&comment=1538703

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije majstor iz BG-a, tako da ga ne znate sigurno. Namestio mi je privremeno da na obema stranama duva topao vazduh, pošto će sada hladnije vreme. Ono što nisam napomenuo je da se čuje neko lupkanje, tu odmah iza radio plejera, čim dam kontakt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da kucka neki od motorica koji stalno vrti u prazno (ako je pukla ili otkacena poluga). Izvuci radio pa proveri sta se desava ako ne mozes da lociras tacno, motorici su odmah ispod.

Zupcanici distribucije napred/noge, kao i distribucije za soferku mogu cak i lepo da se vide sa leve strane (ispod metalnog kaveza radija). Ili da se "roni" i pogleda iz pravca pedala.

Imas ukupno 5 motorica - 3 okacena sa leve strane (donji je mikser toplo/hladno, srednji distribucija napred/noge, na vrhu distribucija za soferku. I imas onaj zaje*an motoric recirkulacije zavucen skroz napred pod tablu, i sa suvozacke strane jos jedan mikser toplo/hladno za tu (suvozacku) stranu. Ako imas dijagnostiku najlakse je sa njom.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/19/2022 at 10:54 PM, Ivan said:

Ako imas dijagnostiku najlakse je sa njom

Probao sam kod majstora da mi očita dijagnostiku i nije uspeo da se poveže. U vezi motora i još nečeg drugog sve lepo se poveže i izbaci da nema grešku, a kad treba da proveri klimu, e onda izlazi neka poruka da nije moguće povezivanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mlnmnc

Krsten ELM327 adapter i MES su odlicna (i sasvim dovoljna) kombinacija za gomilu stvari i samostalne radove na Italijanima. Na nekim modelima je potreban i A1 adapter (zuti), za Bravo klimu ne. Sa cim ste pokusavali pa se ne kaci? Vidi li se u listi ocitanih modula na autu?

Kod Brava je Marelli jedinica digitalne klime u pitanju.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, Ivan said:

Vidi li se u listi ocitanih modula na autu?

Kod Brava je Marelli jedinica digitalne klime u pitanju.

Mi smo išli preko nekog climatic moda i tu nije mogao da se poveže. Mislim da u Marelli nije ni ulazio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista ti je Marelli jedinica klime, nezavisno od motorizacije.

Nego mi ostade moj auto u "Recent" MES konekcijama koje sam imao, pa ti iskliktah cisto da vidis sta sve ima u tim menijima. Isto je sve.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mlnmnc

Prica o instaliranju dijagnostike i neophodnim adapterima, prebacena je u odgovarajucu temu:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav narode, da li je neko skoro radio opravku čuvene muke sa recirkulacijom na fiat bravu?

Ako može reći gde i cenu, hvala...

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da iznesem svoje utiske vezano za klimu u Bravu,imao sam problem sa motoricem koji prebacuje toplo hladno,naime nije hteo da prebaci na grejanje odmah vec kad  pojacavam i smanjujem brzinu cuje se tup i grejanje pocne.Po forumu sam gledao servise i odem kod Saleta u Zarkovu,ljudi odrade taj motoric i primete da motoric za sofersajbnu ne radi dobro , zamene i taj i kazu ""vidimo se uskoro"" kazu digitalna klima na Bravu je stalan problem,na kraju pitah za cenu ,180 eura za taj rad,tako da ako imate slicnih problema a ne mozete sami da uradite spremite novac.Pitao sam koliko bi kostalo da je trebala tabla da se skida kaze momak najmanje 300 evra.Ovih dana cu videti kako sve to sad radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma jasno je meni sta je radio, znam da je veliki posao, ali znam koliko je i mene kostalo kod Gorana. 

Mada je sve poskupelo

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam odustao od te popravke recirkulacije. Preskupo a nema nikakve garancije da neće posle par meseci opet da rikne. Već sam se naplaćao kojekakvih servisa. Još se oporavljam od servisa lamele. Mislim da više nikad neću kupiti auto sa automatskom klimom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...