Jump to content
FAS Goran
gilles

Fiat Stilo / Fiat Nuova Bravo - automatska (digitalna) klima

Recommended Posts

Sta je sve islo u taj set plastika za reparaciju? Okaci i neku fotkicu ako ti je slucajno ostalo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@endbringer

Molim te postavi ovde broj telefona. 2k za skidanje table? Jel ti rekao tu cenu? Ja nisam čuo da neko skida tablu na Delti za manje od 100eur. Neka me neko ispravi ako grešim, baš bi se obradovao jer mi je recirkulacija zaglavljena - na sreću na otvorenom položaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako su se vrtele cene jos od Stila... Najveci trosak oko tog motorica su upravo ruke za montazu/demontazu table. Mada je Bane aka Fakir dokazao svima :lol: da na tom modelu motoric moze da se skine i reparira bez kupusanja table.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa secenjem je na Bravu, za bocne motorice (cini mi se za levi mikser tacno).

A ovo sto pominjem je za Stila, za motoric recirkulacije - @xalexas izvoli, ako je slucajno ta problematika od koristi:

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljubaznoscu kolege @bglion , na PM sam dobio PrintScreen seta za reparaciju. Pa dodamo i u temu, a na slici se moze videti i OEM broj dela za narucivanje - 77364376 :

 

d.thumb.jpg.98aea3d166180935dd000a02ef7e5789.jpg

 

Dodatno sam iz ePer izvukao o cemu se tacno radi:

 

d2.thumb.png.65ea15c9275506a4790fe5358b603aea.png

 

A evo i Compatibility liste za taj SN, tj. na koje sve modele "pase" - standardno, Nuova Bravo & Delta, i pre i posle restyle:

 

d1.thumb.png.9dbf47c5c2962df5170ce99b825b8733.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Broj Stefanovog telefona +381643025593

2k preko onih 6k za celu tablu. 3k po motoru pojedinačno, ali ako je i recirkulacija i tabla dole onda je sve 8k za ruke (svi motori ako ih je više). Što se tiče levog miksera nisam pitao jel sekao lim. Njega i motor ka vetrobranu odradio je sa vozačeve strane, pretenac kod suvozača nije skidao.

Edited by endbringer

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav, pojavio se sledeci problem

kada ukljucim klimu, duva samo u smeru ka soferci (i naravno ono po coskovima za prozore), znaci ne radi taj prekidac za menjanje smerova, dzabe sto je ukljucen smer ka meni ili ka nogama nastavlja da duva u soferku, a najgore od svega sto za tri dana idem na zlatibor, gde naci U bg sada nekog ko ce mi to srediti u pm?

Edited by baron21

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motorici klime za promenu pozicije duvanja.. Nesto mi se cini da, citajuci o digitalnoj klimi, motorici nisu skupi ali da su ruke ko aleva paprika...

Ne moze da izvrsi promenu pravca ni u jednoj brzini ventilatora (aludiram na 1.-2.) ili eventualno da probas promenu smera duvanja dok je ventilator iskljucen pa probas nakon par sekundi? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@endbringer Hvala na informaciji. 50eur za skidanje cele table nije strašno. Ja sam isto plaćao motoriće po 3000.

@baron21 Ja sam imao isti problem na Delti. Ako se dobro sećam, mislim da me je popravka sa delovima koštala oko 50eur. Pogledaj par postova iznad, imaš broj čoveka koji radi servis.

 

Edited by xalexas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isv, probao svee, nema sanse da se promeni

xalexas, jesi li u bg negde radio ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@baron21 Radio sam u V&B AutoCentar na Ledinama, ali kod njih je užasna gužva. Zakazuje se. Imaš gore par postova iznad informaciju o drugom serviseru koji to isto radi. Stefan +381643025593 Nisam bio tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Danilo1

sad sam ga zvao, ne rade do bozica, a jos je on 10min od mene, uff koliko odvratna situacija :D 

mozda jos neko neki predlog gde bih mogao pozvati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Danilo1

restartovao i sto je najludje od svega tokom restartovanja duva u smeru ka vozacu ali kad zavrsi opet se vraca na isto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi pomagajte izgubih ceo dan rasturajuci klimu na nuovo Bravu. Dakle da pojasnim ukratko, leva zona nonstop greje, a mešač desne zone lepo menja toplo/hladno. Ne mogu da provalim koji motor i gde se nalazi pokrece klapnu za mešanje LEVE zone!?!? Prelistah celu temu na brzaka ali nista mi se ne poklapa sa mojim slucajem :(((1B9AB881-909E-4FF0-95B5-F1BE0EF66831.thumb.jpeg.3d03c48f88b22332e605fc875d619944.jpeg

DBB06016-828F-441B-B729-EF69CF5A75B7.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da si mi spasio život ovim videom. Toliko sam ispizdeo...nedelja ceo dan mi prodje niučemu. Mislim da sam odvio preko 30-40 toreksa i da sam proveo u nekom nepoznatom polozaju naglavacke barem dva sata. Znao sam da mora nesto da se seče, kao što radi baja sa videa.. nastavljam sutra. Još jednom HVALA. 

 

I imam jos jedno glupo pitanje. Dok same rasturao danas sta sam stigao iskljucio sam i jedan konektor koji se nalazi iznad kasete, plavi konektor. Nisam siguran da li se tacno desilo nakon toga i zbog

toga ali pocela je da mi treperi kilometraza na bordu. Sta moze da bude? Nije se

desavalo do sada

 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vratih blue&me plavi konektor u tu centralu, medjutim i dalje treperi. Doduse kaseta visi je spustena na tepih ali ne visi o kablovima niti su nategnuti. Ima li kakva procedura da se to resi ili?

 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskljucivanje/ukljucivanje konektora pretpostavljam da radis sa ugasenim kontaktom :) ?

Radi li ti uopste Blue&Me trenutno (handsfree, USB MP3, glasovne komande,...)?

Izmene CAN konfiguracije (a blinkanje kilometraze ukazuje na visak/manjak uredjaja na mrezi, u odnosu na definisano u Body Compu) se inace peglaju Proxy Alignment-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/2/2020 at 12:40 PM, Ivan said:

Iskljucivanje/ukljucivanje konektora pretpostavljam da radis sa ugasenim kontaktom :) ?

Radi li ti uopste Blue&Me trenutno (handsfree, USB MP3, glasovne komande,...)?

Izmene CAN konfiguracije (a blinkanje kilometraze ukazuje na visak/manjak uredjaja na mrezi, u odnosu na definisano u Body Compu) se inace peglaju Proxy Alignment-om.

Nekim čudom prestalo je blinkanje. Handsfree, tasteri na volanu i ostalo nije ni prestajalo da radi. Dap iskljucivanje sa iskljucenim kontaktom. Bez brige :))

Edited by MilosV7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda si mu raskacio jos nesto od uredjaja na CAN mrezi ili je nesto zabagovao :) . Dobro pa je sada sve OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...