Jump to content
FAS Goran
gilles

Fiat Stilo / Fiat Nuova Bravo - automatska (digitalna) klima

Recommended Posts

Da, senzore sam video da se nalaze u otvorima za noge dole pretpostavljam da oni beleze koja temperatura vazduha ulazi u kabinu, znaci 5-ica onda nije sigurno... Ostaje 1 ali to je elektromotor ako se ne varam...

 

Da, zaboravio sam da napisem da je display poceo da "blinka" za vozacevu temperaturu i bio sam na dijagnostici rekao mi je majstor da detektuje da je temperatura na jednoj strani visa ili niza za 7c nego na drugoj ali pretpostavljam da je to normalno jer se ova poluga polomila i sada sistem ne moze da postigne identicnu temperaturu na obe strane :ermm:

 

Ima li neki majstor u Beogradu koga biste preporucili da moze ovo da pogleda da mi mozda nesto preciznije kaze?

Bio sam danas i u Kompresor-u da ih pitam za deo ali oni naravno nemaju pojma nego kao kad saznam koji je kataloski broj dela da dodjem da im kazem da poruce ako hocu, ali je problem sto ovog dela nigde nema da se nadje po katalogu ili ja trazim na pogresnom mestu.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nađi na oglasima ko ima na prodaju notoriće klapni i odi do njega jer ima sigurno kompletnu klimu/ventilaciju "na stolu" što bi se reklo pa zamoli da uporediš i odgonetneš gde i kakp stoji predmetni deo. 

Kad nađeš pitaj da ti proda a hoće sigurno jer kome će prodati celu kutiju? Nikome. Svima trebaju samo motorići

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam Peđu iz Inđije vidim on drzi dosta delova za Fiat-e. Sada ce inace biti period odmora pa planiram da rasklopim suvozacev deo da vidim taj motoric kako radi i da pokusam da nadjem ovu plastiku.

 

Reci mi samo da li postoji mogucnost da ja izvadim ovu plastiku i da usmerim topao vazduh "manuelno" ka suvozacevoj strani da mi konstantno bije toplo?

Barem da resim problem privremeno dok ne nadjem ovu plastikicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš mogućnost.

 To je motorić na suvozačevoj strani. Skineš ga, pomeriš klapnu u jednom od dva smera do krajnjeg položaja (ispitaćeš u trenutku rada na koju stranu duva toplo) i podglavi klapnu/zupčanik sa nekim predmetom. Kasnije rešavaj šta moraš pa vrati na mesto kad nabaviš delove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, naravno planiram da to resim u sto skorijem periodu ali do tada da namestim ako moze da mi radi konstantno grejanje suvozaceve strane jer auto nikako da se zagreje kada je temp ispod 0 :)

 

Hvala puno skidam motorcic pa cu pokusati da pomerim klapnu u polozaj za grejanje a u medjuvremenu tragam za ovom plastikom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On ‎12‎/‎24‎/‎2016 at 11:57 AM, Risbo said:

Problem sa Cakćanjem onog crvenog releja, ujedno ima i pad napona kako krene da cakće, što se manifestuje smanjenjm i pojačanjem svetla na displeju klime. Ali relej cakće nekih 10 min dok se auto ne zagreje. 

 

Šta bi to moglo da bude? Takodje sam izvršio zamenu releja novim, problem ostao isti.

 

Kolege, zna li neko ovo???

 

nemam problem sa motorićima i ostalim usmerivačima, ali me ovo razbija. čak neće ni odmah da se pokrene duvanje ventilatora kada se startuje, nego cakće i ventilator krene tek kada mu dodje. pokušavao sam pojačavanje do daske, smanjivanje temperature i obrnuto. Bez efekta, šta to cakćanje predstavlja da bar znam odakle da krenem???:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko je davno resavao ovo, dobro se secam, pokusaj sa Search.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao imam problema na auto sto se tice grejanja svuda normalno greje jedino na suvozacevom mestu za noge uvek greje tj duva hladan vazduh ne znam da li je do frizidera onog ako je uopste ista cev (crveno) .... Hvana unapred

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cvele19

Tema je spojena sa postojecom (link koji je kolega Ivan BG ranije ostavio). Mozes da procitas dosadasnja iskustva vezano za tu problematiku.

Pre otvaranja nove teme pomocu Search proveriti da li takva tema vec postoji, kako ne bi bespotrebno duplirali sadrzaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko može da mi odgovori, automatska klima mi sada duva na levu stranu samo toplo, a na desnu hladi kao što treba, već mi je majstor menjao taj motorić jednom i stavio je od stila, kaže da su isti, e sad znam da se on napatio oko menjanja istog(ne bi njega angažovao ovaj put), pa me interesuje , da li mogu te klapne nekako da se zaglave ili mora ponovo da se menja motorić i sa koje se strane taj motorić nalazi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje, kada je ugasena klima a cirkulacija zatvorena i dalje duva unutra, najvise se vidi kad idem brzo.
Jel to znaci da je zabo motoric ili klapna ostala zaglavljena ?
Resetovao sam klimu levo i desno one brojke se vrate na nulu a ova gore stoji na 00 stalno..
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje je kad u sred zime ode jedan motorcic za razdvajanje toplo-hladno, ako se tako kaze, i taj za recirkulaciju. Napolju minus, a unutra duva hladno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narode jel neko skidao kutiju od digitalne klime odnosno dal je neko menjao klapne pukle su mi dve klapne do motorica. Interesuje me da li moze kutija sa klapnama da se skine bez skidanja instrument table?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan se culo grebanje ko da struze zubcanik o zubcanik i od tada desna strana (suvozac) radi prebacivanje toplo-hladno dok sa leve strane (vozac) duva samo hladno, iscitao sam pola teme i nasao da problem prave motorici. Konkretno me interesuje koji od ovih na slici sluzi za toplo-hladno sa vozaceve strane? Predpostavljam da je ovaj Left mixture?

left_actuators.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru E sad kad se montira, kako se motor usaglasava sa pozicijom klapne unutra, radijus okretanja motora i klapne da se ne bi desilo da motor okrene skroz do pozicije toplo a klapna ostane na poziciji negde izmedju toplog i hladnog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hema potrebe da brines o tome, sam zupcanik ima samo jedan polozaj na koji mozes da ga namestis, videces prilikom montaze (ako radis sam), nakon toga uradis reset klime pritiskom (drzanjem) dugmica Auto i Mono i to je to

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da radicu sam, uglavnom sve radim sam ali se pre toga informisem za nepoznanicu kao sada da kasnije nesto ne krene po zlu i forum mi dosta pomaze u tome. Ovih dana kad uhvatim malo slobodnog vremena skidam motoric da vidim gde je zapelo. Ovo sa resetovanjem pozicija klapni znam jos od ranije ali hvala u svakom slucaju :respect:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari. Moze li pomoc. Imam Fiat stilo 2004 multiwagon. Problem sa klimom koja nije dvozonska i digitalna vec je obicna na tockice. Na vozacevoj strani hladi dobro dok na suvozacevoj izlazi djelimicno ohladjen vazduh. Pitam se do cega je s obzirom da je obicna klima u pitanju. Nije dvozonska. Unaprijed hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadati se da je to.  A primjecujem da mi malo huci kad je upalim kao da povlaci ono zadnje. Ako ima jos ko kakav savjet dobro dosao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako huci kao sto kazes moze biti i do kompresora, ja se iskreno nadam da nije do njega, najboljie je oterati na servis klime i pratiti pritisak kompresora nakon punjenja, jer osim freona u sistemu ima i ulja preko kog se podmazuje kompresor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej hvala na odgovorima. Da napomenem da mi grejanje radi oke na obe strane i osetim da klapna prebaci samo eto sto na suvozacevoj strani duva blakasto a na mojoj hladno mada i to hladno nije bog zna sta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...