Jump to content
FAS Goran
gilles

Fiat Stilo / Fiat Nuova Bravo - automatska (digitalna) klima

Recommended Posts

Iz Beograda, Gornji Milanovac mi jeste malo dalje nažalost.

 

Imam novosti vezane za problem - sinoć se po paljenju auta upalio i displej/klima i sve je radilo normalno dok je vožnja trajala tj dok nisam ugasio auto. Po ponovnom paljenju opet nije davao znake života kao što nije ni malopre.

 

Tek sad mi ništa nije jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, moze li neko da okaci slicicu motorica klime? Konkretno motoric koji usperava vazduh na vetrobransko staklo na Stilu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxcb497080.jpg  cxcb497081.jpg  cxcb497082.jpg

 

inace uopste nije bitno za sta je motoric, svi su isti i postoje stariji i noviji modeli kao sto vidis na slici, onaj u sredini je noviji, ali nije bitno, bilo koji da stavis radice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti covece!! :)

 

Znaci ovo sto sam kupio definitivno jeste motoric klime?

 

cxcb497083.jpg  cxcb497084.jpg

Zna li neko kolika je zaje**ncija zameniti taj sto kontrolise puhanje u soferku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to taj, to je izgleda od libre, za stila nema ovu polugicu, nego neku belu osovinicu, vidi se na onoj slici na patosnici, onaj u sredini je pokvaren zato sto mu je puklo to belo, a ona dva sa strane subispravna i to im je citavo.
Posao onako, nije neizvodljivo ali nije bas ni pristupacno, pa moras da se zavlacis i lomis malo ruke.
Evo jos koja slika da ti bide jasnije
 
Ispravan:
 
cxcb497085.jpg
 
Polomljen:
 
cxcb497086.jpg

I pozicija gde stoji, onaj gornji je za soferku:
 
cxcb497087.jpg  cxcb497088.jpg

Ako gde zaskripi ti vici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam ga sa otpada koji samo stila ima, ne bi trebalo da je od lybre


majku mu, ajd pojuricu jos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini svoj pa uporedi, drze ga 3 torexa ili mozda 3 5ice, pa i ako nije taj ti rukom okreni zupcanik da duva u soferku da ti ne magli da bi mogao da vozis dok ne uzmes pravi.

Inace postoji tema o ovome i zamolio bi admine da prebace tamo da ne gusimo ovde

Edit: kazem ti, skini svoj pa ces videti sta ti treba, a bez njega sve moze da funkcionise samo okreni klapnu da duva gore.

Edited by Kuvalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala kuvalja i hvala nesho, trazio sam temu ali nisam uspeo da nadjem.

Mozes li mi molim te bocnuti u eperu taj motoric? Da znam gde se nalazi pa cu se snaci kako da ga skinem :)

Inace motoric radi ali ne bas sjajno. Mogu da okrenem duvanje na soferku ali duvanje u dva pravca je traljavo i pri paljenju i gasenju auta motoric pokusava besomucno da se pozicionira ali mu ne ide

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je slika sa suvozaceve strane, nema sa vozaceve, i ja sam ti obelezio gde se nalazi ali naravno sa druge strane, ovaj puni krug ti je motor za soferku a ovaj prazni ispod je za noge i direktno duvanje u lice a ovaj skroz dole mesa topao i hladan vazduh, ovaj za soferku i ovaj ispod njega stoje na nekoj metalnoj ploci kad pogledas odozdo, znaci tebi treba onaj iznad, moras da skines onu oplatu kod desne noge pa onda onu plastkiu iznad pedala i onda mozes da pridjes. ako treba sta jos ti reci pa cemo da pomognemo. 

 

klima_kontrol.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve jasno kao dan. U nedelju ce biti lepo vreme pa ce da razvalimo sve to dole :)

Hvala puno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je, i na jednoj slici gde su plavim brojevima obelezeni motori, taj za soferku je obelezen brojem 1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto savet i za druge stvari. Skinite eLearn, odlicna stvar ako negde zapne. Tehnicki podaci, procedure za testiranje, rasklapanje, seme ozicenja, raspored pinova po dzekovima... Bukvalno sve.

Ljudi se uglavnom uhvate za ePer koji je najobicniji katalog delova sa cenama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam elearn ali na svaki treci klik izadje iz programa. Da li je crack los ako ga uopste i ima, ili sta se desava, nisam siguran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj putanje koje browser referencira, obicno tu bude problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd ovako, prelistao sam sve ove stranice ali nigde nije bilo ovoga što se meni dešava.

U pitanju je digitalna klima na Fiat Idei, sve radi, motorići rade, usmerivači rade, hladi/greje normalno ali ne znam jel ovo normalno ponašanje. Naime, kad je klima postavljena na mono, levi usmerivač mi stoji na sredini a desni desni da duva na noge, ukoliko pritisnem levi usmerivač da duva gore, automatski se i desni prebaci da duva gore, ne ostane u zadatom položaju. Isto se dešava ako postavim kombinaciju, recimo da desni duva u sredinu i noge, a levi prema dole. Čim pritisnem levi da duva prema gore, odmah se i desni usmerivač prebaci da duva gore.

 

Kad prebacim klimu na dual, desna strana prati levu najnormalnije, dakle, problem je sto mono radi kao dual kad pritisnem levi usmerivač ka gore :-)

 

Jel neko upoznat s ovim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinite eLearn, odlicna stvar.

Imaš li Ivane neki link odakle si ti skinuo eLearn a da program radi jer ja skidao par verzija ali svaka imala neke greške i nije htela da radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@M-a-r-k-o

Ja imam neki svoj stari eLearn disk, a ostavljao mi je kolega link za koji kaze da on koristi i da sve radi, pa mozete da probate:

 

https://www.dropbox.com/sh/w600gs30rid9lr6/AACIkeWmCb7mIQH2b-5ug4PLa?dl=0

 

Izvinjavam se za off, neka admini prebace ako ovde nije mesto :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usko povezano, pukne ta plastika zato sto je otisao potenciometar u motoricu i onda ne zna svoj polozaj i vrti u krug dok ne polomi tu plastiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa predlazem da zamenis motoric, ali ako nemozes onda mozes i da skines dzek i rucno podesis klapnu kako ti odgovara, tako sam ja uradio dok mi nije stigao motoric

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...