Jump to content
FAS Goran
gilles

Fiat Stilo / Fiat Nuova Bravo - automatska (digitalna) klima

Recommended Posts

Ajde probaj samo ventilator kroz sve brzine (bez klime), da izolujemo njega. Cesto zna da zeza njegov reostat ili dzek, kao sto ti rekoh. Redje ode osigurac.

Takodje, da znas, ako upalis klimu, automatski se pali i ventilator na prvu brzinu, cini mi se da to ide preko releja J34 (moze i on da zeza).

Da ti nije klima ispraznjena i ne ukljucuje kompresor pa zbog toga mislis da se ne desava nista?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao jutro I sve radi lepo ,cuje se strujanje vazduha kroz sistem,reaguje na svaku komandu , klima isto radI ok. Ne razumem sta se sinoc desilo pa da se kaze da je "zabola" bukvalno kao da nije bio ukljucen sistem ,nista nije izlazilo iz otvora :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao jutro I sve radi lepo ,cuje se strujanje vazduha kroz sistem,reaguje na svaku komandu , klima isto radI ok. Ne razumem sta se sinoc desilo pa da se kaze da je "zabola" bukvalno kao da nije bio ukljucen sistem ,nista nije izlazilo iz otvora :D

Ti si izgleda "zabo" sinoć koju više pa ti se pomešale komande od klime sa komandama od radija! :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D Ne popijem ni kap alkohola kad vozim , ja lepo kazem se nije ispustao nijedan zvuk iz sistema,to verovatno nikad niste videli

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se nekom desavalo da se ventilator za grejanje sam pojacava i da se cuje cudan zvuk kao da pisti nesto a ne duva nigde toplo, kao da duva iza navigacije al ne moze da prodje topao vazuh od nje? A temperatura kad se stavi na 30c sve normalno, tek kad se stavi na 24 sam pojacava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon citanja cele teme shvatio sam kao I sto sam prepostavio da niko nije imao/cuo za problem koji se meni veceras dogodio u vezi klime :/

Sta se desava ? E pa ovako , upalim auto,sacekam malo pa svetla itd stakla vec uveliko zamagljena pa reko ajd da ukljucim klimu,upali se display ali kroz ventilacione otvore se ne cuje nista :/ kao da je ugasena klima,na displeju sve radi,pokazuje temp. strelice za smer duvanja rade , ali pritiskom na bilo sta nista se ne desava ,nema nikakvih promena osim ako se stisne off. Ovo mi se prvi put desilo a I nisam nailazio na ovaj problem kod drugih,tako da nemam predstavu sta moze biti :(

Problem se opet pojavio ,nije bas kvalitet zvuka al ne cuje se sistem da radi uopste

https://www.dropbox.com/s/slpjewp20m35agr/20141210_224414.mp4?dl=0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trazio sam po forumu ali nisam nasao problem mog tipa, ako je neko imao neka me ispravi.

 

izgleda da se desava kada je auto hladan. Naime, kada ukljucim grejanje (dig. klimu imam) nesto cakce iza tog panela za klimu, ili kod kasete negde, i u sinhronizaciji sa tim caktanjem se jacina ventilatora u kabini pojacava i smanjuje.

Kada cakne kao da se pojaca za dve one crtice (ali na display-u ne menja crtice), pa onda opet cakne pa se smanji za dve i sve tako, ustvari ne kao nego se stvarno pojacava i smanjuje. Cak se ono narandzasto osvetljenje na dispay-u klime isto tako smanjuje i pojacava sa caktanjem. Onda iskljucim grejanje, malo sacekam da se zagreje auto pa ukljucim opet i onda je ok. Nisam nikad ostavio da cakce dok se ne zagreje da vidim da li ce da prestane. Kod drugara isto tako cakce dok se auto ne zagreje ali ne pojacava i smanjuje mu ventilator radi na koliko ga on namesti.

 

Ne verujem da je normalno da se to desava, deluje mi kao da je neki relej, ili sta vec kontrolise to, pred crkavanjem...  :thumbdown:

 

Help ako neko zna...!

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci alternator, posto sam menjao tu remenicu, raspala se skroz, majstor se krstio kad je video na sta stoji kajs... Otpao je onaj gornji deo na koji ide kajs, ostao samo onaj manji deo remenice koji se srafi i na njemu kajs...

Samo mi nije jasno zasto kad se auto ugreje ne pravi taj problem...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav ljudi.... e ovako imam isti problem kao stefankmn  kada upalim klimu nista se ne desava vetilator se ne pali... skidao sam danas fioku da bih mogao da pridjem motoru isprobao sam probnom lampom ima struje... mislio sam da je motor zvekno... motor (kabine) prikljucim ga direktno na akumulator radi odlicno jedino onaj mali deo sto dzek ulazi u njega ne znam da lije on crkao a ne znam ni kako se on zove ima li pojma neko o cemu pricam ili da ga slikam pa da postavim ovde ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja isao kod par majstora,niko mi nije resio to ... mozda je problem sto cas radi cas ne pa ne moze lepo da se ustanovi, evo vec nekih 15dana radi bez problema :/ tako da sam resio da ostavim to tako dok ne bude bilo nesto konkretno pa ds mi bude lakse da ustanovim sta je:/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi pomagajte imam stila multijet karavana 2006.godiste,kada dam kontakt na displeju sata mi pokaze spoljnu temperaturu npr 1C,kada ukljucim automatsku digitalnu klimu na HI opciju automatski mi padne temperatura na -20C,sta bi moglo da bude u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih ovom prilikom da preporučim Servis Sale (Žarkovo), za rešavanje problema sa motorićima usmeravanja duvanja automatske klime (duvanje je bilo 'zakucano'  u položaj duvanja ka vozaču/suvozaču). Jedan je motorić crkao i zamenjen, drugi rehabilitovan - sve sad radi kako treba. Nekih 45 minuta je trajala cela operacija.

Eto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li broj tog servisa gde si radio te motoriće pošto i ja imam isti problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno motoricemozes sam da skines kad hoces posao od par min. Kad otv motoric znaces sta se desava. Mislim da svako ko hna da odvrne saraf moze da uradi ovo i prati tut kojih ima na wev i ustedi koju paru. Ko ne zna onda kod Saleta jer stvarno zna da radi sa ovim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo drugari,

 

Imam i ja problem sa digitalnom klimom od sinoć.

 

Naime, sve je uredno radilo prekjuče ali od sinoć mi displej ispod radija uopšte ne daje znake života a samim tim ni komande za klimu uopšte ne reaguju.

Ranije znam da je bila varijanta da je displej pokazivao temperaturu a po uključenju klime sve ostalo (crtice jačine, temp. leve i desne strane itd.), sada nema ničega. Drugar je na brzinu proverio osigurače ispod haube i ispod volana čisto preventivno - sve ok deluje.

 

Da li se neko sreo sa ovakvim ponašanjem do sada, znate li kojim slučajem uzrok ovakve pojave? Ili bar neku ideju odakle početi proveru?

Hvala unapred!

 

Pozdrav,

Marko

Edited by mare16v

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...