Jump to content
FAS Goran
gilles

Fiat Stilo / Fiat Nuova Bravo - automatska (digitalna) klima

Recommended Posts

Ili ne daj boze motorcic za recirkulaciju, ide cela tabla dole :) .

Isto je i na manuelnoj, sto se toga tice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel manuelna klima isto pomera klapnice pomocu el. Motora ili preko nekih sajli ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izuzev klapne za recirkulaciju koja ide preko motorcica, kao sto rekoh. Ostale klapne se podesavaju mehanicki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam standardan problem sa digitalnom klimom, rastavio sam pola kola da bih dosao do svih zupcanika, elem uspeo sam da ih podesim da duvaju samo u noge i soferku i tako ih zaglavio i zadovoljan sam sa time, e sada postoji drugi problem, leva strana mi duva hladno desna toplo, gde se nalaze zupcanici za to ili klapna sta god. Molim vas ko god da zna neka pomaze HITNO MI JE, trebaju mi kola za sutra a rastavljena su cela, da podesim jos to pa da mogu da ih sklapam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa vozaceve strane je bas taj koji sam obelezio na slici.Otkaci sa njega konektor i podesi klapnu da duva toplo.

A koju klapnu kako da je podesim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Digitalna Klima na STILU 2005

Kada ujutru krenem klima mi je stalno na FULL AUTO, naravno dok se ne zagreje auto ne duva. Kad po;ne da se palu, crtice one polako rasu, posle sekund-dve cuje se kao da se nesto otkacilo, tj. da je bilo zaglavljeno pa da se otkacilo, u delu iza klime cini mi se u samo tabli, i onda pocne da duva topao vazduh. Kada se ova "pojava" ne cuje, onda duva ladno. Shvatam da je to neki motoric ili neka sajla koja kontrolise klapnu koja dovodi toplu vodu na grejac kabine ili tako nesto.

kako to da popravim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada se da kontakt cuje se kao da radi priguseno alarm (zu-zu-zu...) u servisu mi rekli da je to neka plastika na motoricu nekom za klimu

da li su ova dva problema povezana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i ja problem sa klimom, digitalna je klima, katastrofa sporo greje a i kada ugreje stakla i dalje zamagljena :S :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto ti nije ispravno, meni na digitalnoj stoji na vent na kecu(dve crtice) i nemam potrebe da je dizem brzinu.  Jesi ti siguran da su ti klapne ispravne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran jer i ne znam sta ti je to i gde to stoji :p Ja stavim na max sve one crtice HI i opet ne moze da ugrije :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klapna za recirkulaciju ne radi , zato magle stakla. To sto slabo greje moze biti da je neka jos klapna pored ove ili termostat ili vazdusni cep ili nesto 4-to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno ne zatvara dobro ulaz hladnog vazduha tj ne usmerava vazduh preko radijatora već propusta još negde pa je grejanje slabo. Proveri sve motore i klapne. Nije to ništa strasno jednostavno se nakon godina upotreba zaprlja i zaglavi.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jel mozete da mi kazete gde se nalaze te klapne pa da ocistim :S Ja to ne kontam nista :( a planiram na prolece zameniti termostat klime i filter !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno mu ne radi termostat pa zato ne moze da ugreje, sta vise ako imas stari filter i to samo podpomaze da se stakla magle. Prolistaj malo nazad na ovoj temi i naces sve sto ti treba. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedan problem, novi :( 
Digitalna klima je u pitanju, i kada hocu da ukljucim klimu na onu pahuljicu ja ukljucim ali sija mi samo pahuljica a koliko se sjecam prije mi je sijalo i na displeju klime, e sad kad tek upalim auto i krenem cuje se nesto kao da cakti na klimi, pa se nekad svjetlost smanji nekad pojaca ali svjetlost se smanjuje i pojacava za nijansu, brine me da nije sta od mraza, posto u prosla 3-4 dana noci su bile i do -18 :S Jel zna neko sta bi moglo biti ? Hvala unapred !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam ni ne radi kompresor ispod 3 stepena zbog oštećenja, neka me ispravi neko ako grešim.

Inače, nemoj se mnogo brinuti zbog tandrkanja i cviljenja na ovim temperaturama, ko zna od čega je. Meni je sinoć auto zviždao kao lud, već sam mu prežalio zupčasti, kad ono poveliko parče leda stoji između šoferke i haube i cvili kao ludo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da dodam

Igore, nema mraza vise a meni se vratila i pahuljica ;) 

Hvala i veliki pozdrav svima !

Edited by Cojara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1.9 jtd...digitalna klima.....zamenio motorcice, majstor je sve ispred mene isprobao, izemnajo,,,,ono i dalje nema pomoci, po starom, vozaceva strana hladno duva, a na suvozacevoj toplo.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...